گروه: اخبار استان خبر: 210483 / تاریخ انتشار : 1401/7/6 ساعت : 13:58
یادی از مهاجر الی الله

جمعه خونین و شهادت پزشک کهگیلویه و بویراحمدی با جامه احرام+ تصاویر و فیلم

در حوادث دلخراش حج سال ۹۴ شمار زیادی از حجاج ایرانی جان خود را از دست داده یا زخمی شدند که در میان آنان نام یک پزشک کهگیلویه و بویراحمدی وجود داشت.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس سقوط مرگبار جرثقیل در مسجد الحرام قربانیان زیادی را در حوالی ساعت 17 عصر جمعه در پشت مقام ابراهیم، در مسعی (محل سعی کردن حاجیان میان صفا و مروه) برجای گذاشت تا پزشک کهگیلویه و بویراحمدی با جامه احرام شهد شهادت بنوشد.

 

نام و نام خانوادگی: *سیدابراهیم جباری‌فرد*
تولد:  ۱۳۴۱/۱/۲، روستای ده برآفتاب از توابع یاسوج، استان کهکیلویه و بویراحمد
شهادت: ۱۳۹۴/۷/۵، شهر مکه.
گلزار شهید: گلزار شهدای اصفهان

 

دکتر حاج سیدابراهیم جباری‌فرد، فرزند سیدسیف‌الله از نوادگان امامزاده حضرت علامه آقامیر  در سال ۱۳۴۱ در روستای برآفتاب استان کهگیلویه و بویراحمد در خانواده‌ای متدین متولد شد. در سال ۱۳۴۷ در اولین مدرسه که در روستای زادگاهش افتتاح شد به تحصیل پرداخت و دوره ابتدائی را با درجه ممتازی به پایان رساند.


بعد از پایان دوران ابتدایی به دلیل اینکه شاگرد اول شده بود در مدرسه شبانه‌روزی یاسوج پذیرش شد و دوره سه‌ساله راهنمایی را طی کرد. 

 

بعد از پایان دوره راهنمایی، در امتحان دبیرستان شبانه‌روزی دانشگاه شیراز و دبیرستان عشایری شیراز قبول شد که به دلایل مختلف امکان تحصیل در شیراز برای وی فراهم نشد تا دوران دبیرستان را در شهر یاسوج در رشته علوم تجربی آغاز کند، در این زمان انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی شکل گرفت تا با شرکت در تظاهرات و مناسبت‌های مختلف مذهبی در شهر یاسوج ایفای نقش کند.

 

 

در سال پایانی دبیرستان و هم‌زمان با شروع جنگ تحمیلی،او به صورت ناپیوسته با عناوین مختلف در مناطق جنگی شرکت ‌کرد تا اجازه ندهد دشمن به کیانش تعرض کند.


بعد از اخذ دیپلم، به دلیل تعطیلی مراکز دانشگاهی به‌ واسطه انقلاب فرهنگی، در جهاد سازندگی مشغول فعالیت شد و بعد از مدت کوتاهی، در سال ۱۳۶۱ در اولین کنکور پزشکی خارج از کشور شرکت و در رشته پزشکی بورسیه آلمان قبول شد که به دلایل مختلف از جمله استخدام در جهاد سازندگی، از اعزام و تحصیل منصرف شد.

 

شهید جباری فرد با ترغیب دوستان و خانواده در اولین کنکور داخلی که بعد از بازگشایی دانشگاه برگزار شد شرکت  و در رشته دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران قبول شد .

 

این شهید بزرگوار پس از فراغت از تحصیل، برای گذران دوران طرح به شهرستان گچساران اعزام شد و پس از مدت کوتاهی در سال ۱۳۶۸ به دنبال فراخوان دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برای جذب هیئت‌ علمی شرکت نمود و به استخدام این دانشگاه در آمد.


در سال ۱۳۷۰ در کنکور دوره تخصصی رشته دندانپزشکی کودکان شرکت نمود و در دانشگاه مشهد پذیرفته شد. طی سه سال این دوره را با موفقیت طی نمود و در سال ۱۳۷۴ با شرکت در امتحان بورد تخصصی رتبه سوم کشور شد.

 

از سال ۱۳۷۵ تا سال ۱۳۸۵ با طی نمودن مدارج علمی و کسب امتیازات لازم، از رتبه استادیاری به دانشیاری ارتقا یافت. در مدت دوره‌های استادیاری و دانشیاری طی سال‌های 1380 و 1387 از فرصت مطالعاتی در کشورهای استرالیا و انگلستان استفاده نمود و موفق به کسب دو مدرک فلوشیپ در رشته دندانپزشکی اجتماعی از دانشگاه معتبر آدلاید استرالیا و کالج لندن انگلستان شد.

 

عضویت در هیئت تحریریه مجلات پژوهشی به‌ویژه مجله Dental Research  Journal، عضویت در کمیته بررسی ارتقاء پایه اعضای هیئت‌علمی دانشگاه اصفهان، دبیری هسته توسعه آموزشی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، عضویت در هیئت‌علمی مرکز تحقیقات علوم دندانپزشکی پروفسور ترابی‌نژاد، عضویت در کمیته برنامه‌ریزی راهبردی رشته تخصصی دندانپزشکی کودکان ایران، معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و ... ازفعالیت‌های این مهاجر الی الله بود.


بعد از بازنشستگی در سال ۱۳۹۳ تا تاریخ شهادت، او به‌صورت حق‌التدریس در واحد بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان اصفهان به فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی خود ادامه داد.

 

دکتر جباری‌فر در مناسک حج ابراهیمی در سال ۱۳۹۴ شرکت نمود که در هنگام طواف و زیارت بیت‌الله الحرام در حادثه سقوط جرثقیل در مکه معظمه در تاریخ ۲۰ شهریور ۱۳۹۴ مصدوم شد و پس از توفیق انجام اعمال حج تمتع و وقوف در عرفات، مشعر و منا بر اثر عفونت و صدمات ناشی از مصدومیت، در تاریخ پنجم مهرماه ۱۳۹۴ در لباس مقدس احرام به دیدار خدایش شتافت.
روحش شاد و یادش گرامی باد.

 

 

انتهای پیام

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.