گروه: اخبار استان خبر: 210531 / تاریخ انتشار : 1401/7/9 ساعت : 20:45
جزئیات نشست هیئت اندیشه ورز فضای مجازی استان؛

بهره مندی از فضای مجازی پویا جز با فضای اندیشه ورزی و همگرایی محقق نمی شود/معرفی رئیس هیئت اندیشه ورز فضای مجازی استان +تصاویر

نشست هیئت اندیشه ورز فضای مجازی کهگیلویه و بویراحمد حول مسائل مربوط به فضای مجازی و معرفی رئیس این هیئت برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس نشست هیئت اندیشه ورز فعالان فضای مجازی استان با حضور سردار مثنوی جانشین فرمانده سپاه فتح، معاون هماهنگ کننده دفتر نماینده ولی فقیه، معاون دادستان مرکز استان حمید نادریان، معاون فضای مجازی شبکه دنا، مدیرکل بیمه سلامت استان و جمعی از فعالان فضای مجازی استان برگزار شد.

 
در ابتدای این جلسه فعالان فضای مجازی نظرات خود را در خصوص فضای مجازی و موضوعات مختلف رخ داده در فضای مجازی مطرح کردند.
 
سردار مثنوی در این جلسه گفت: جلسات هیئت های اندیشه ورز موضوع محور و پیشنهاد محور جلو برود، موضوعاتی که مربوط به استان و در فضای مجازی استان باشد مورد بحث قرار بگیرد و به یک جمع بندی برسیم.
 
 
جانشین فرمانده سپاه فتح عنوان کرد: در شرایط عادی جلسات هیئت اندیشه ورز را موضوع محور و مسئله محور پیش ببریم، در هیئت های اندیشه ورز تبادل نظر انجام شود یعنی افراد موافق و مخالف با هم صحبت کنند و به یک جمع بندی رسیده شود.
 
سردار مثنوی عنوان کرد: ممکن است ذهن قبل از جلسه کمی تشویش داشته باشد اما بعد از جلسه دچار تشویش بیشتری می شود، وقت بگذاریم و پاسخ ها و نظرات مختلف را بشنویم، چیزی که مد نظر بوده و هست این است که کارها را پیامد محور و هدف محور پیش ببریم، بعد از هر جلسه ای پیامد و هدف آن تبیین شود ، مهم این است یک گفتمان واحد شکل بگیرد.
 
وی افزود: مهندسی فضای مجازی یکی از اولویت های امروز نظام است و جز با فضای اندیشه ورزی و هم گرایی فکری و گفتمان سازی اتفاق نمی افتد، اگر بخواهید در حوزه فرهنگ در بخش سخت افزاری کار را پیش ببرید گمان باطلی است اما اگر در حوزه نرم افزاری مبانی فکری اتفاقی بیفتد آن زمان ابزارهای مختلف به ما کمک می کند بنابراین اولویت هیئت اندیشه ورز است.
 
نادریان معاون دادستان مرکز استان در نشست فعالان فضای مجازی استان گفت: بسیج با فرمان امام تشکیل شد شاخص بسیجی بودن نیز مسلمان بودن است، از سال ۵۷ یک ایدئولوژی مغفول مانده آن هم قدرت شنیداری است، اول بشنویم، اول صحبت های افراد مختلف را بشنویم بعد تدبر و سنجش و بعد اظهار نظر کنیم، این موضوع را در سخنرانی های رهبر نیز دیده ایم که بارها به این موضوع تاکید کرده اند.
 
معاون دادستان مرکز استان بیان کرد: جهاد تبیین یعنی امامت و هدایت را مد نظر قرار دهیم این دو واژه راه حل برون رفت است، هنوز از انفعال بیرون نیامده ایم.
 
وی گفت: قوه قضائیه یک سری وظایف دارد از جمله حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم است، باید از حقوق ملت دفاع کنیم هر کسی حق دارد ایدئولوژی ذهنش را مطرح کند مگر اینکه خطوط قرمز را در چارچوب مشخص رعایت نکند.
 
نادریان گفت: باید باب گفت و گو را در بین همه اقشار باز کنیم و در راستای همین قانون قدرت شنیداری ما را بالا می برد، ما باید بر روی  این قدرت شنیداری کار کنیم، گاها قدرت شنیداری بسیار پایینی در برخورد با خیلی از مسائل داریم که باید تمرین کنیم و فرصت فضای مجازی فرصت بسیار خوبی در این باره است.
 
 
محمدی دبیر هیئت اندیشه ورز فضای مجازی استان در این نشست گفت: فرصت توسعه تکنولوژی و فضای ایجاد شده در فضای مجازی باید با یه تعامل همه جانبه و صیانت مشخص هدایت شود، ما در یک توسعه نامتوازن نامتقارن در برخی حوزه های فضای مجازی قرار داریم.
 
وی ادامه داد: هیئت های اندیشه ورز بازوهای قوی ما در استفاده از فرصت تبادل نظر و جریان فکری هستند، که در این باره از همه ظرفیت ها و افراد صاحب دیدگاه در این خصوص دعوت بعمل می آوریم.
 
در ادامه این نشست برخی از فعالان مجازی استان از جمله، معاون هماهنگ کننده دفتر نماینده ولی فقیه استان، معاون فضای مجازی صدا و سیما، مدیرکل بیمه سلامت استان صحبت های مختلفی پیرامون فضای مجازی استان داشتند که در مطلب جداگانه ای به آن اشاره می‌شود.
 
 
در پایان این نشست حمید نادریان به عنوان رئیس هیئت اندیشه ورز فعالان فضای مجازی استان منصوب شد.
 
 
انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.