گروه: اخبار استان خبر: 210540 / تاریخ انتشار : 1401/7/8 ساعت : 12:43

کهگیلویه و بویراحمدی ها چشم انتظار پرداخت خسارات سیل مونسونی

مردم استان کهگیلویه و بویراحمد با گذشت چند ماه از سیل مونسون، چشم انتظار پیگیری و دریافت هزینه ناشی از خسارت های این سیل هستند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس بارش های جوی در ماه های گذشته در کهگیلویه و بویراحمد به صورت مونسونی شروع به بارش کرد تا اثرات آن در بخش های مختلف همچون کشاورزی ، زراعت، شیلات، راه های عشایری،  زیرساخت های همچون جاده ها، برق و آب و دیگر بخش ها به صور خسارت ظاهر شود. 

 
در همان ابتدا مسئولان و متولیان دستگاه های مختلف با حضور در مناطق خسارت دیده درصدد امدادرسانی و کمک به خسارت دیدگان برآمدند و هر چند در این حادثه  افراد متحمل خسارت جانی نشدند اما خسارت های مختلف در بخش های گوناگون سبب شد تا مسئولان با برآورد خسارت ها در صدد جبران باشند. 
 
 
در همین رابطه دستگاه های مختلف استان اقدامات اولیه را با امدادرسانی در زمان مناسب در دستور کار قرار دادند اما همچنان خسارت های مختلف و پرداخت آنها به مرحله نهایی نرسیده است.
 
 
در هفته های اول، استاندار استان و مجموعه ای از مدیران با دعوت از مسئولان کشوری که در صدر مهمترین  آنها احمد وحیدی وزیر کشور به استان را دعوت کردند و در این جلسه آخرین وضعیت خسارات، میزان و  همچنین پیشنهادات برای پیگیری آنها مطرح و جهت پیگیری جمع بندی شد. 
 
 
در شرایط حاضر با گذشت حدود چند ماه  از این موضوع آخرین وضعیت پیگیری خسارت ها برای پرداخت آن به خسارت دیدگان باید دنبال شود تا کهگیلویه و بویراحمدی ها با دریافت خسارت حاصل از سیل بخشی از هزینه ها و مشکلات آنها جبران شود. 
 
 
در این رابطه استاندار و مجموعه مدیران استان می بایست پیگیر میزان اعتبار ابلاغی  برای این خسارت ها باشند تا مردم استان کهگیلویه و بویراحمد همانند دیگر نقاط کشور که در اثر سیل خسارت دیدند مورد حمایت قرار گرفته و از حمایت  دولت برای جبران خسارت ها برخوردار شوند.
 
 
گفتنی است یکی از مهمترین مطالبات مردم استان از مسئولان خود پیگیری آخرین وضعیت پرداخت  خسارت های سیل مونسون و اطلاع رسانی آن توسط مجموعه مسئولان استان و مدیران است.
 
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.