گروه: اخبار استان خبر: 210605 / تاریخ انتشار : 1401/7/10 ساعت : 16:07

بلوف مسئولان به کهگیلویه و بویراحمدی ها رو شد/ از اشتغال تا تجارت در یک مینی پروژه شهر یاسوج

مینی پروژه شهر یاسوج که روزی از افتخارات دولت تدبیر و امید محسوب می شد با پرده برداری مدیر عامل گروه عمران و سرمایه گذاری کوثر سیاسی کاری و بلوف مدیران از آب درآمد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس بعد از سال ها راکد ماندن  پروژه بازار بزرگ یاسوج در دولت رئیس جمهور احمدی نژاد ،صابری آخرین استاندار دولت دهم  قسمتی از این پروژه را به  پارکینگ تخصصی برای برخی از ایستگاه های برون شهری در نظر گرفت تا اندکی بعد به دلیل گره های ترافیکی و همچنین عدم استقبال مردم از این ایستگاه ها این پروژه به هال خود رها شود و دولت تازه نفس تدبیر و امید خاک بازی هایش را در این مینی پروژه شروع کند.

 

موسی خادمی استاندار اسبق کهگیلویه و بویراحمد در ظاهر کارش را با طرح و تدبیر نو در این مینی پروژه شروع کرد تا او این پروژه را افتخار استان ارزیابی کند .

وی در نشستی با مسئولان استان در مرداد 1395 با بیان اینکه سازمان اقتصادی کوثر به عنوان یکی از بهترین مجموعه های سرمایه گذاری این پروژه را اجرایی می کند، افزود: وظیفه دستگاه های اجرایی دولت آماده سازی زیرساخت های لازم برای اجرایی شدن این پروژه است.

 

خادمی که در روئیاهایش اشتغال 3 هزار نفری را دیده بود بستر کار را به گونه ای فراهم کرد تا رئیس جمهور روحانی با یک علی برکت الله از طریق ویدئو کنفراس کلنگ این پروژه را زمین بزند.

 

هم زمان با سفر هیئت دولت به استان کهگیلویه و بویر احمد، عملیات اجرایی پروژه مجتمع بزرگ تجاری فرهنگی سازمان تامین اجتماعی در یاسوج با حضور مدیرعامل و مدیران ارشد این سازمان آغاز شد تا تقی نوربخش در مراسم کلنگ زنی این پروژه که با پیام ویدیو کنفرانسی دکتر روحانی، رئیس جمهوری آغاز شد، اعتبار این طرح را ٢هزار میلیارد ریال اعلام و وعده 40 ماهه برای بهره برداری از آن را به مردم استان دهد.

تنها ره آورد این پروژه حذف یکی از بزرگترین پارکینگ های شهر یاسوج بود تا کم کم مسئولان کهگیلویه و بویراحمدی همدیگر را متهم به کم کاری کنند و در روز هایی که می دانستند این پروژه رنگ اجرا را نخواهد دید، بعد از بلوف های اشتغال و توسعه سکوت را به جای عذر خواهی از مردم ترجیح دهند.

 

بلوف های سیاسی و خدمتی مدیران ارشد دولت تدبیر و امید به موسی خادمی ختم نشد تا کلانتری استاندار سابق کهگیلویه و بویراحمد در بهمن سال 1398از دیدار با رئیس سازمان تامین اجتماعی خبر دهد و به مردم وعده دهد که  تامین اجتماعی آمادگی خود برای سرمایه‌گذاری یک پروژه بزرگ در استان کهگیلویه و بویراحمد را اعلام کرده است.

اگر چه رد پای برخی از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی آن دوران در میان همه بلوف های سیاسی مسئولان استانی به چشم می خورد  تا به دلایل انتخاباتی سهم بسزایی از این بلوف ها را داشته باشند اما همراهی برخی از فرزندان استان در سازمان اقتصادی کوثرباعث شد تا این پروژه فقط دستاویز سیاسی کاری باشد.

 

این بلوف ها نمی خواست تمامی داشته باشد تا غلامرضا پناه معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دی ماه 1399 طی سفری که به استان کهگیلویه و بویراحمد داشت به خبرنگاران بگوید:  بخشی از پروژه‌های بزرگ استانی بر زمین مانده که از مدت ها شروع شده و پایانی برای آن‌ها مشخص نشده ارزیابی می شوند تا با حمایت بانک‌های وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صندوق کارآفرینی امید از طریق قانون اصلاح ماده ۵۶ به ثمر بنشینند.

بعد از گذشت 6 سال پر از بلوف توسط مسئولان کهگیلویه و بویراحمدی اما حالا مدیر عامل جدید گروه معین کوثر برای خبرنگاران استان قسم جلاله یاد کرد که اجرای این پروژه برای این گروه امکان پذیر نبوده و از سال 1397 همه مسئولان می دانستند که ما نمی خواهیم در این پروژه سرمایه گذاری کنیم.

 

از یک سو سازمان تامین اجتماعی بدنبال غرامت بوده تا گروه معین کوثر تاوان کم کاری هایش را بپردازد و از سوی دیگر حالا این زمین به ارزشی چند برابری دست یافته که نمی خواهد آن را از دست بدهد و بدنبال بهانه جویی است، اما آنچیزی که در این بین گم شده کلاهی است که مسئولان استانی و این سرمایه گذار بر سر مردم گذاشتند.

حسین زاهدی مدیر عامل و نایب رئیس هیات مدیره گروه سرمایه گذاری معین کوثر با اظهار به اینکه ما شرمنده مردم هستیم واجرای این پروژه از  توان ما خالی است گفت:  از سال ۱۳۹۷ در هیات مدیره مصوب شد که این پروژه باید از برنامه خارج شود و به دلایل سیاسی مدیران قبلی این پروژه را تعریف کردند ولی با کار کارشناسی به این نتیجه رسیدیم که پروژه یاسوج توجیه اقتصادی ندارد.

وی اذعان داشت اینباراگر مسئولان هم از ما بخواهند، نمی توانیم به مردم دروغ بگوییم و با شهامتی که داریم می گوییم نمی توانیم اینجا کار اجرایی کنیم.

 

با برشمردن برخی از وعده های مسئولان در عدم تحقق یک مینی پروژه در قلب شهر یاسوج این نکته را گوشزد می کنیم که اگر مسئولان فعلی بخواهند میراث دار مدیران قبل باشند و باز هم به مردم وعده دهند به طور حتم روزی مثل امروز مردم نتیجه بلوف ها را می فهند ، بنابراین باید در سریعترین زمان ممکن پروژه ای جایگزین ،که منفعت مردم در آن باشد تعریف و اجرایی شود.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.