گروه: اخبار استان خبر: 210696 / تاریخ انتشار : 1401/7/12 ساعت : 12:29
مدیر عامل آبفا در گفتگو با صبح زاگرس مطرح کرد:

دولت سیزدهم بدنبال انقلاب آبی در کهگیلویه و بویراحمد

اسفندیار برخه با اظهار بر اینکه 70 درصد شبکه آب مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد فرسوده است گفت: دولت سیزدهم بدنبال انقلاب در آب شرب کهگیلویه و بویراحمد است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد در حاشیه بازدید معاون رئیس جمهور از طرح های عمرانی استان کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج با اشاره به اینکه یکی از مشکلات موجود در استان بحث تنش آب و هدر روی آب در مرکز استان است به خبرنگار ما گفت: اصلاح و توسعه شبکه آب شهر یاسوج با اعتبار ۲۲۰ میلیارد تومان از مصوبات سفر هیات دولت سیزدهم به کهگیلویه و بویراحمد بود.

 

اسفندیار برخه  با تاکید بر اینکه هم اکنون بالغ بر 10 پیمانکار در نقاط مختلف سطح شهر یاسوج در حال فعالیت هستند افزود: شبکه آب  مرکز کهگیلویه و بویراحمد متعلق به ۴۰ سال پیش است و فرسودگی شبکه عامل مهمی در هدر رفت و تنش آبی این شهر است.

 

وی با اظهار بر اینکه انقلاب شبکه آبی در مرکز استان در دولت سیزدهم در حال انجام است گفت: کار انتقال آب در منطقه زیر تل و بلکوی یاسوج با لوله 3 اینج از گذشته انجام می شود که جمعیت هدف 5 هزار نفری را می توانست پاسخگ باشد در صورتی که نیاز آبی این مناطق برای 40 هزار نفر است.

 

 مدیرعامل آبفا با بیان اینکه 70 درصد شبکه آب شهر یاسوج فرسوده است افزود: کار اصلاح شبکه آب این مناطق در حال انجام  و با جذب 100 درصدی  بخش اول اعتبارات سفر رئیس جمهوری به استان ۲۸ کیلومتر شبکه گذاری اجرا و ۲ هزار انشعاب هم وصل شده است.

 

برخه در خصوص پروژه های محرومیت زدایی آبرسانی، تصریح کرد: در ردیف محرومیت زدایی ۲۱۷ میلیارد تومان اعتبار بصورت نقد دریافت شد و آبرسانی به ۱۸۳ روستا با همکاری بسیج سازندگی در قالب طرح محرومیت زدایی در حال انجام است.

 

انتهای پیام

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.