گروه: اخبار استان خبر: 211153 / تاریخ انتشار : 1401/7/26 ساعت : 13:21

یادواره شهدای دانشجو در یاسوج برگزار شد/اکرامی: دانشگاه آزاد در کنار علم آموزی به مسائلی فرهنگی می پردازد

یادواره شهدای دانشجوی استان کهگیلویه و بویراحمد صبح امروز در دانشگاه آزاد واحد یاسوج برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان در این یادواره گفت:شهید کسی است که به به مرحله ای از شناحت و آگاهی رسیده که خداوند رحمان انسان را با عزت آفریده و باید با عزت زندگی بکند و از حقوق اولیه خود برخوردار باشد.

 

وی افزود: باید آرمان ها مصون بماند و اگر روزی  این آرمان ها مورد تجاوز قرار گرید آن روز  انسان جان شریفش را در طبق اخلاص قرار می دهد و از سرزمینش دفاع می کند حتی اگر جان خود را در این راه نثار کند.
 
 
اکرامی با اشاره به اینکه مرگ باعزت بهتر از زندگی با ذلت است و امنیت امروز ما نتیجه جانفشانی کسانی است که ما در یادوارشان جمع شده ایم گفت: دانشگاه آزاد در کنار علم آموزی یک وظیفه دیگر را برای خود لحاظ کرده و آن هم مسائل فرهنگی است و امروز این یادواره را برای تجلیل از شهدا و خانواده آنها برگزار کردیم و این حداقل کاری است که انجام می دهیم.
 
 
رئیس دانشگاه آزاد یاسوج با تاکید بر اینکه وظیفه داریم که فرهنگ شهادت را به نسل جدید منتقل کنیم عنوان کرد: انتظار شهدا از ما این است که هر کسی در هر موقعیتی و مکانی قرار دارد به وظایفش درست و قانونی عمل کند.
 
 
او در ادامه اذعان داشت: هر کسی در وظیفه خود کوتاهی کند در حق شهدا جفا کرده  و هر کسی در چارچوب اختیارات و وظیفه ای که برایش مشخص شده اگر خدمت کند شهدا از او راضی و خوشنود خواهند بود و ما نیز باید پاسخگو باشیم و از خود سوال کنیم چقدر توانستیم وظیفه خود را درست انجام دهیم.
 
وی با اشاره به اینکه اگر غیر از این عمل کنیم شهدا از ما ناراضی هستند گفت: این یادواره به نام شهدای دانشگاه آزاد برگزار شده که 9 دانشجوی دانسگاه آزاد از استان ما در هشت سال دفاع مقدس به شهادت رسیده اند.
 
 
اکرامی با تاکید بر اینکه اینجا قول می دهیم در راستای ترویج فرهنگ شهادت برنامه های اینچنینی در دانشگاه آزاد اسلامی خواهیم داشت گفت: دو شهد گمنام نیز در دانشگاه آزاد واحد یاسوج دفن شده اند که ما را به یاد آن روز های جنگ، می اندازند و انشاالله بهترین میزبان برای این عزیزان باشیم.


در ادامه این برنامه  سلحشور مداح اهل بیت گفت: بالاتر از هر نیکی ، نیکی بزرگتری تصور می شود اما اگر  شهدا از ما یاد کنند خیلی چیز ها گیر ما می آید.
 
 
وی بیان کرد: : نیرو های عراقی در یکی از مناطق جنگی در دفاع مقدس تلاش داشت تا ارتفاعاتی را  تصرف کند، تعداد نیرو های رزمنده ما در آن ارتفاع کمتر از تعداد انگشتان دست بود افرادی با سن های پایین ۲۰ تا ۲۵ که  این رزمندگان تا اذان صبح در برابر نیرو  عراقی ایستادگی کردند در حالی که تا چشم کار می کرد  عراقی های بودند که دور ارتفاع را گرفتند.


سلحشور در ادامه خاطر نشان کرد: در آن  شرایطی دل آدم خالی می شود و یکی از رزمندگان از یک رزمنده ۱۵ ساله پرسید؟  دلت خالی نشد ، نترسیدی؟ در شرایطی که نیرو های عراقی جهنمی درست کرده بودند ، این  رزمنده ۱۵ ساله گفت ما در ره عشق نقض پیمان نکنیم ، شاید به یکی دو دقیقه نشده بود که تیر به او برخورد کرد و به سید و سالارا شهیدان پیوست.
 
سلحشور خعنوان کرد:  مدافعان حرم در سوریه کاری کردند کارستان کسانی هشت سال دفاع مقدس را هم بیشتر انها ندید و این نشان می دهد که نسل جوانان دفاع مقدس تکثیر شده و راه انها ادامه دارد. 
 
 
مداح اهل بیت گفت: بعضی وقتی ها اینقدر درگیر دنیا ، جبهه بندی ها می شویم که اینگار هیچ کس جزء ما هیچ کسی کار خورد را به درستی انجام نداده است.
تصاویر تکمیلی در زیر آمده است؛
 
 
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
 
انتهای پیام
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.