گروه: اخبار استان خبر: 211557 / تاریخ انتشار : 1401/8/7 ساعت : 12:17

تحقق نهضت مسکن ملی نیازمند عزم جدی مسئولان کهگیلویه/فصل سرما از راه رسید، به فریاد مردم برسید+ عکس

طولانی شدن پروسه انشعابات موقت اب و برق برای ساخت و سازها در طرح نهضت ملی مسکن دهدشت موجب نارضایتی متقاضیان شده و ضروریست مسئولان ارشد استانی برای حل مشکل ورود کنند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس مسکن به عنوان یکی از مهم ترین  نیازها و اولویت هر خانواده همیشه مورد تاکید و توجه در دولت های بوده و از این رو برنامه های متعددی برای خانه دار شدن مردم در قالب اجرای طرح های مسکن صورت گرفته است.

---

مثلا در طرح مسکن مهر اگر چه در برخی از شهرستان های کهگیلویه وبویراحمد با اشکالاتی هم همراه بود، اما با این حال توانست نیاز بسیاری از مردم را تامین و سقفی برای نجات از اجاره نشینی بر سر آنها بگستراند.

 

حال در دولت سیزدهم، طرح اقدام ملی مسکن با شعار تولید یک میلیون مسکن در سال، طرح نهضت مسکن را اجرایی کرد.

 

در حالی طرح نهضت مسکن در حال اجراست که متقاضیان طرح ملی در شهرستان کهگیلویه از مشکلات موجود و پیش رو می نالند و به سوی متولیان امر دست یاری دراز کردند که مشکلات پیش رو را حل کرده و از سنگ اندازی دستگاه های خدمات رسانی در این طرح جلوگیری شود.

 
---

 

عدم تامین زیرساخت برای شروع ساخت و ساز

 

موسویان یکی از متقاضیان مسکن ملی در دهدشت در گفتگو با خبرنگار صبح زاگرس با گلایه از زمان صدور اولین پروانه ساخت طرح مسکن ملی اما متاسفانه هنوز هم متقاضیان در این طرح با مشکلات متعددی مواجه هستند گفت: همه متقاضیان پای کار آمدند اما دستگاه های خدمات رسان از جمله آب و برق در این طرح‌ هیچگونه همکاری ندارند و روند ساخت و سازه ها به کندی پیش می رود.

 

وی افزود: علی رغم اینکه در جلسه کمیسیون‌ ماده ۵، نمایندگان دستگاه‌های خدمات رسان برای همکاری با ساخت و سازها قول مساعد دادند، اما متاسفانه با مراجعه متقاضیان به این ادارات و ارائه درخواست برای ایجاد انشعاب موقت آب و برق، همکاری لازم صورت نمی گیرد.

 

موسویان با تاکید بر اینکه فصل سرما از راه رسید، مسئولان به فریاد متقاضیان برسند تصریح کرد: ساخت و ساز بدون آب ممکن نیست و برای ساخت ملات و ... و بالا اوردن پی  و ستون های یک ساختمان به آب نیاز بوده  و  باید روزانه با بشکه یا کرایه تانکرآب روزانه این کار را انجام دهیم و دیگر انرژی و شوقی برای کارکردن برای کسی باقی‌نمی‌ماند.

---

ضرر متقاضیان بر اثر بی تدبیری مسئولان

 

 یکی دیگر از متقاضیان مسکن ملی در دهدشت، با اشاره به اینکه متاسفانه اجرای طرح مسکن ملی در این شهر نسبت به شهرهای دیگر از پیشرفت ناچیزی برخوردار است گفت: دلیل این موضوع هم به عدم همکاری ادارات اب و برق بر می گردد و مسیولان شهرستانی توپ را در زمین مدیران استانی و مدیران استانی در زمین شهرستان می اندازند و متقاضیان در این بین سرگردان شدند.

 

وی با اشاره به اینکه واگذاری این طرح به گروههای ساخت دارای مزیت هایی است، اما وقتی متولیان پای کار نمی آیند می توان گفت این پروژه در همین اولین گام خود عملا شکست خورده است افزود: برای برش آلمتو باید انها تا جاده اصلی ببریم و انها شکل دهیم و مجدد همین راه را با اجاره کردن ماشین یا بر روی دوش خود تا زمین های محل ساخت حمل کنیم.

---

 

سرپرست راه و شهرسازی کهگیلویه در همین خصوص با اشاره به اینکه پروژه های نهضت ملی مسکن جزو اولویت های هر شهر و استانی است و دستگاه های باید نسبت به این موضوع توجه و حساسیت ویژه داشته باشند گفت: در اساسنامه طرح نهضت ملی مسکن نیز به صراحت از همکاری دستگاههای خدمت رسان تاکید شده است اما بدلیل عدم همکاری این دستگاه های خدمات رسان برق و آب طرح با کندی پیش می رود.

 

روح الله همتیان با اشاره به اینکه در این طرح همکاری دستگاههای خدمت رسان با طرح نهضت ملی به صراحت بیان شده است ادامه داد: با تاکیدات فراوان مسئولان استانی بر همکاری دستگاههای خدمت رسان اما متاسفانه شرکت توزیع نیروی برق و آب و فاضلاب از هرگونه همکاری با طرح خودداری می کنند.

 

اعتمادی به وعده های مسئولان نیست

 

بنا به گفته رستاد مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه وبویراحمد، در جلسات متعددی که با حضور استاندار مسیولان زی‌ربط و شورای مسکن برگزار شده است، برای تامین انشعابات دستگاه های متولی وعده های رفع مشکلات را داده‌اند، اما متاسفانه موقع اجرا که می رسید کسی پای کار نمی آید و اعتمادی به این وعده ها نیست.

 

---

با این تفاسیر، یکی از محوری ترین شعارهای دولت سیزدهم ساخت یک میلیون واحد مسکونی در طی یک سال است اما یکی از مسائل پیش روی متقاضیان عدم همکاری و سنگ اندازی مسئولان کهگیلویه در روند اجرایی این پروژه است.

 

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.