گروه: اخبار استان خبر: 211855 / تاریخ انتشار : 1401/8/15 ساعت : 11:06
اهالی روستای بلهزار

بهداشت و سلامتی مردم در خطر است+ تصاویر و فیلم

ساکنان روستای بلهزار یاسوج از نبود کانال هدایت آب جاری گلایه کرده و عنوان کردند: در نبود هدایت آب جاری، سلامتی مردم تهدید می شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس توجه به اقدامات زیر بنایی و اصولی برای توسعه زیر ساخت ها ، خدمات دهی مطلوب به شهروندان و مقابله با حوادث غیر مترقبه در دنیای امروز از پایه های پیشرفت و توسعه شهری است و مدیران در این رابطه نقش مهمی بر عهده دارند و توسعه زیرساخت ها سبب رفاه شهروندان و جلوگیری از ایجاد مشکلات و بهبود خدمت رسانی به شهروندان یک شهر می شود.  

 
 
در این راستا یکی از مسائل مطرح در توسعه شهری و برنامه ریزی برای آن موضوع رواناب های سطحی ناشی نزولات جوی است که در سطح شهر با سرعت بالا و حجم زیاد موجب آبگرفتگی سطح معابر ، روان شدن سیلاب و بروز مشکلاتی برای شهروندان می شوند لذا دفع آب های سطحی با هدف ایمن سازی مناطق مسکونی از خطر وقوع سیلاب و نهایتاً رفع خسارت احتمالی از مناطق شهری است.
 
 
بنابراین احداث کانال آب جهت ساماندهی و هدایت آب های سطحی  اهمیت زیادی دارد و در مناطقی که آب های سطحی جریان دارد با احداث کانال می توان از مشکلات احتمالی نظیر آبگرفتگی در معبر و یا خانه های مسکونی جلوگیری کرد. 
 
 
در شرایطی که   احداث کانال ها هدایت آب های سطحی در مناطق مستعد سیل اهمیتی بسزایی دارد اما این موضوع در بلهزار پایین در مجاورت دانشگاه سما وجود ندارد. 
 
 
 
در همین رابطه شهروندان ساکن در این منطقه در گفت و گو با صبح زاگرس عنوان کردند: جاری شدن آب های سطحی بعد از بارش باران در چند سال گذشته سبب سختی در تردد و ایجاد آبگرفتگی در خیابان ها می شود. 
 
 
 
 
این شهروندان با بیان اینکه ‌حجم زباله به همراه آب جمع شده  سبب ایجاد مشکل برای شهروندان شده است، عنوان کردند: در هر سال حدود ۱۰ متر از کانال ساخت می شود اما به اتمام نرسیده است. 
 
 
 
 
 
این شهروندان در پایان اضافه کردند: سلامت و بهداشت شهروندان در این نقطه از شهر به دلیل بوی بد زباله‌ و آب جمع آوری شده، در خطر است و مسئولان در این نقطه از شهر می بایست نسبت به ساماندهی آن اقدام کنند.
 
کلیپ را در زیر مشاده کنید:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.