گروه: اخبار استان خبر: 211993 / تاریخ انتشار : 1401/8/19 ساعت : 15:04

نقره داغ کهگیلویه و بویراحمدی ها با مُهر گرانفروشی لباس زمستانه

بازار پوشاک زمستانه در کهگیلویه و بویراحمد به‌دلیل اُفت قدرت خرید و قیمت بسیار بالای لباس‌های پاییزی و زمستانی، به اذعان شهروندان مردم این استان را نقره داغ کرده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس مردم استان کهگیلویه و بویراحمد از وضعیت بازار پوشاک این استان گلایه دارند و اذعان می کنند:گرانی لباس‌های زمستانی در این روزهای سرد به یک چالش تبدیل شده که نیاز است مسئولان بازار در این رابطه تمهیدات کنترلی و نظارتی ویژه ای را اتخاذ کنند.

 

شهروند یاسوجی در تماس با دفتر این رسانه اظهار داشت: هر ساله مردم با فرا رسیدن فصل پاییز به سراغ لباس های گرم می روند و تلاش می کنند از بازار پوشاک مناسبی را تهیه کنند، اما امسال متاسفانه وضعیت قیمت ها به گونه ای است که افزایش بی رویه قیمت ها علاوه بر اینکه بر رونق بازار اثر گذاشته قدرت خرید مردم را نیز از بین برده است.

 

حسین داز اهالی شهر سی سخت در گفتگو با خبرنگار ما با تاکید بر اینکه قیمت لباس گرم زمستانه در بازار استان وحشتناک است گفت: شاید بزرگسال‌ها بتوانند چندین سال را با یک کاپشن سر کنند و خرید نکنند، اما رشد هر ساله بچه‌ها، خانواده‌ها را وادار می‌کند دست‌کم ۲ سال یک‌بار برای آنها کاپشن جدید بخرند.

 

وی اذعان داشت: برآورد قیمت‌ها نشان می‌دهد اگر یک خانواده ۴ نفره بخواهد برای هر ۴ عضو خانواده لباس زمستانه تهیه ‌کند و اگر اقلام موردنظر را فقط بلوز، شلوار، کاپشن، شال و کلاه برای بچه‌ها و کاپشن و شال‌گردن برای بزرگسالان درنظر بگیریم، صرف‌نظر از هزینه کفش، حداقل باید 6 میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بپردازد.

 

این شهروند اظهار داشت: گرانی در بازار پوشاک چشمگیر و غیرقابل انکار است و مسئولان باید بدنبال افزایش نظارت ها و برخورد با صنوف غیر منصف باشند.

 

اگر چه استان کهگیلویه و بویراحمد چهارفصل و همزمان می توان سرما و گرما را با هم در آبان ماه این استان تجربه کرد اما باید اذعان داشت: چالش خرید لباس زمستانه برای مردم دردسر ساز شده و بسیاری از مردم دیگر توان خرید لباس زمستانی با این قیمت‌ها را ندارند .

 

با توجه به شرایط سخت اقتصادی کنونی، عدم تولیدی پوشاک بزرگ در کهگیلویه و بویراحمد و همچنین قیمت بالای پوشاک بهتر است متولیان بازار نسبت به کنترل قیمت ها اهتمام داشته و بر نحوه قیمت گذاری ها نظارت داشته باشند تا سرمای زمستان و پائیز باعث نقره داغ شدن مردم نشود

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.