گروه: اخبار استان خبر: 212179 / تاریخ انتشار : 1401/8/26 ساعت : 16:25
حجت‌الاسلام حکمتی‌نیک؛

رسالت رسانه ها در جهاد تبیین سنگین است/دشمنی ادامه دار آمریکا با ملت ایران از ۲۸ مرداد آغاز شد

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه فتح گفت: دشمنی آمریکا با ایران از کودتای ۲۸ مرداد شروع و با جنگ، تحریم، ترور، اختلاف قومی و قبیله‌ای و انواع و اقسام فتنه همچنان ادامه دارد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  حجت‌الاسلام سیروس حکمتی‌نیک در نشست بصیرتی با اصحاب رسانه با اشاره به انجام جهاد تبیین در شرایط مهم کنونی گفت: رسانه‌های بیگانه بخش عمده‌ای از طراحی و پشت صحنه همه فتنه به خصوص فتنه اخیر را بر عهده دارند و از ظرفیت فضای مجازی برای بی‌ثبات سازی نظام جمهوری اسلامی ایران بهره می‌برند.

 

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به رسالت سنگین رسانه برای تبیین و روشنگری افکار عمومی در فتنه اخیر دشمن افزود: به فرموده امام علی(ع) کسانی می‌توانند پرچم‌دار حق را برافراشته نگاه دارند که اهل بصیرت، بینش و آگاهی ناب سیاسی در مواقع ضروری باشند، صبر و استقامت و پایداری داشته و اهل علم و آگاهی و دانایی باشند.

 

وی با اشاره به مطالبه مقام معظم رهبری از جامعه اسلامی در زمینه جهاد تبیین گفت: جهاد به معنای مجاهدت همراه با تحمل سختی‌ها، برداشتن موانع و بیان هر آن چیزی است که باعث پیشرفت و اقتدار می‌شود و امید را در دل جامعه زنده می‌کند.

 

حکمتی‌نیک با اشاره به اینکه دو خطر عمده در کمین نظام اسلامی است یادآور شد: دشمنان بیرونی و دشمنان داخلی درصدد هستند تا اقتدار جمهوری اسلامی را از بین ببرند و مانع رشد شوند که راه مبارزه با این دو خطر ایستادگی، مقاومت و جهاد است، البته جهاد تنها به معنای جهاد نظامی نیست.

 

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه دشمن جنگ در هر حوزه‌ای را راه‌اندازی کند باید متناسب با آن حوزه جهاد صورت گیرد، گفت: راه مبارزه با دشمن در جنگ اقتصادی جهاد اقتصادی و اقتصاد مقاومتی است.

 

حکمتی‌نیک به عرصه‌های جهاد تبیین اشاره و عنوان کرد: معارف اسلامی و آموزه‌های دینی از عرصه‌های جهاد تبیین است، هنوز در حوزه دفاع مقدس ناگفته‌هایی وجود دارد که باید به آن پرداخته شود، عرصه دیگر جهاد تبیین موفقیت‌های علمی، بنیه دفاعی و سایر حوزه‌ها است البته ضعف‌ها و کم‌ و کاستی‌هایی به ویژه در حوزه اقتصادی است که باید به آنها هم پرداخته شود.

 

وی در ادامه بر لزوم شناخت فتنه، عوامل، بازیگران و کارگردانان فتنه تاکید کرد و یادآور شد: دشمنی عمیق آمریکا با ملت ایران از کودتای ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ آغاز شد ‌‌‌‌‌‌و تاکنون به دلیل اختلاف ماهوی، استراتژی و راهبردی، قائل نبودن به موضوع، حزب، فرد و گروه خاصی هم ادامه داشته است.

 

حکمتی‌نیک با اشاره به اینکه اولین راهبرد آمریکا علیه ایران جلوگیری از تشکیل حکومت جدید و ادامه حکومت پهلوی بود، عنوان کرد: علی‌رغم همه تلاش‌ها، ایران اسلامی به پیروزی رسید و بعد از پیروزی ایران در سال ۵۷، آمریکا دومین راهبرد خود یعنی براندازی حکومت اسلامی ایران را با جنگ، تحریم، ترور، اختلاف قومی و قبیله‌ای و انواع و اقسام فتنه در پیش گرفت ‌و کماکان ادامه داده است.

 

وی با اشاره به برنامه آمریکا در آغاز هزار سوم میلادی و مهار کشورها از جمله ایران اسلامی گفت: آمریکا با استفاده از مهار چند عنصر اقتدار از جمله مهار عنصر قدرت ملی جمهوری اسلامی ایران و عنصر قدرت علمی در تلاش برای مهار جمهوری اسلامی ایران و معرفی خود به عنوان قدرت دهکده جهانی است.

 

انتهای پیام

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.