گروه: اخبار استان خبر: 212333 / تاریخ انتشار : 1401/9/1 ساعت : 18:13
جانشین سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد:

ظرفیت کنگره شهدا برای «پیوستگی نسلی» به‌کارگیری شود

جانشین فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد گفت: معارف انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را باید در نسل‌های مختلف انقلاب ادامه دهیم و از ظرفیت کنگره شهدا برای پیوستگی نسلی استفاده کنیم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس سردار «مصطفی مثنوی» جانشین سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد امروز در نشست توجیهی مشورتی مدیران و دبیران ستاد استانی کنگره شهدا، اظهار داشت: نهادینه کردن راهبرد مقاومت و ایستادگی در سطوح مختلف اجتماعی از مهم‌ترین اهداف برگزاری کنگره شهدا است و در همه برنامه‌ها باید این مفهوم به نسل جوان انتقال داده شود.

 

وی افزود: شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بهترین الگوهای تربیتی ما هستند و به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی باید محوریت شهدا را در جامعه نهادینه کنیم.

 

جانشین سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد گفت: پیوستگی نسلی از دیگر موضوعات مورد توجه رهبر معظم انقلاب اسلامی است و بر این اساس، معارف انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را باید در نسل‌های مختلف انقلاب ادامه دهیم و باید از ظرفیت کنگره شهدا برای پیوستگی نسلی استفاده کنیم.

 

مثنوی خواستار جذب جوانان و نوجوانان و استفاده از ظرفیت این قشر در برگزاری کنگره شهدا شد و ابراز داشت: در سال ۹۵ بخشی از کار برگزاری کنگره را به این نسل واگذار کردیم که به خوبی اجرا شد.

 

وی با تأکید بر اینکه باید در کنگره شهدا زبان سخن را با نسل جدید پیدا کنیم، خاطرنشان کرد: الان در مقطعی از جنگ صحبت می‌کنیم که حدود ۳۴ سال از پایان دفاع مقدس گذشته و ممکن است زبان نسل جدید با زبان ما متفاوت باشد بنابراین باید در برگزاری کنگره شهدا، اولویت‌بندی مخاطب مد نظر باشد.

 

جانشین سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد تولید آثار فاخر را از دیگر برنامه‌های دومین کنگره ملی شهدا در استان عنوان کرد و متذکر شد: در این راستا بهره‌برداری حداکثری از ظرفیت‌های ادبی و هنری مدنظر است و باید در این زمینه به سمت تولید کارهای ماندگار و تاثیرگذار برویم.

 

مثنوی خواستار مردمی بودن برنامه‌های مربوط به کنگره شهدای استان شد و گفت: خدمات اجتماعی از دیگر برنامه‌های کنگره است که در این راستا آبرسانی به بیش از ۲۸۰ روستای استان در قالب طرح‌های محرومیت‌زدایی از جمله خدماتی است که باید در ظرفیت اجلاسیه قرار گیرد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.