گروه: اخبار استان خبر: 212404 / تاریخ انتشار : 1401/9/4 ساعت : 16:26
آن چه در خطبه های نمازجمعه استان مطرح شد

مشکلات کشور با اغتشاش حل نمی شود/ چرا نمایندگان مجلس در حوادث اخیر نمره قابل قبول نگرفتند؟

وی افزود: حتی اگر کسانی دین و ولایت و انقلاب را قبول ندارد و به صرف اینکه ایرانی است باید به پیشرفت کشور ایران کمک کند و بداند با اغتشاش مشکلات کشور حل نمی شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس امام جمعه یاسوج در خطبه های نمازجمعه این شهر با دعوت نمازگزاران به تقوای الهی گفت: تقوا عاقلانه ترین و بهترین راه برای طی مسیر به سوی خداوند متعال است و اگر تقوا از دست رفت مسیر خوبی طی نخواهیم کرد، این راه سبب سوق انسان به بهشت و دوری از جهنم خواهد شد.

 
 
امام جمعه شهر یاسوج با بیان اینکه خداوند متعال راه بهشت و جهنم را نشان داده است،گفت: نفس و شیطان مسیر انسان را به گونه ای جلوه می دهد که انسان به سمت جهنم هدایت شود.
 
 
آیت الله حسینی به سالروز  تاسیس بسیج مستضعفین اشاره کرد و گفت: فرمان عمومی بسیج در ۵ آذر صادر شد تا مردم در خصوص امنیت کشور، جنگ، خدمت و آبادانی دنبال شود، در جنگ تحمیلی با ورود تفکر بسیجی و مردمی به جنگ برنامه های دشمن برای نابودی انقلاب و تجزیه کشور خنثی شد. 
 
 
 
امام جمعه یاسوج با تاکید بر نقش مردم در همه صحنه ها ادامه داد: در طول تاریخ  انقلاب اسلامی، دسیسه ها و دشمنی های مختلف بر علیه ملت ایران انجام شد که حضور و نقش آفرینی مردم سبب ایستادگی در برابر این هجمه شد، اگر در زمان حضرت امیر هم باشیم مردم نباشند حکومت داری بی فایده است در نبود مردم امام حسن و امام حسین علیه السلام به شهادت رسیدند  زیرا قرار نیست دنیا با معجزه اداره شود بلکه باید با وسایل و آثار دنیوی و با تاکید بر نقش مردم و تکیه بر آموزه های الهی حکومت داری کرد. 
 
 
وی به تحریف و جعل احادیث اشاره کرد و گفت: در زمان حضرت علی علیه السلام تحریف و جعل احادیث هجمه بر علیه آن  حضرت صورت گرفت تا مبانی دینی و ارزش های الهی منحرف شود امروز همچنین با تحریف واقعیت ها و وارونه سازی ها و ایجاد جنگ ترکیبی توسط دشمن در افکار و عقاید مردم بدبینی ایجاد می کنند.
 
 
امام جمعه شهر یاسوج یکی از مهمترین دلایل حمله دشمن به انقلاب اسلامی را ناشی از پیشرفت ها با تکیه بر ارزش دینی دانست و ادامه داد: امروز با تحریف ها حوادث ماه های اخیر را به گردن نظام می اندازند.
 
 
آیت الله حسینی بیان کرد: تلاش های مختلفی برای تکمیل پروژه های عمرانی صورت می گیرد و در برخی مواقع برخی کمبود های ناشی از اعتبارات سبب مشکلاتی می شود که در این شرایط برخی همه خدمات را زیرسوال می برند. 
 
 
وی با گریزی به ناتوانی رژیم پهلوی برای خدمت به مردم، تاکید کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد در زمان پهلوی از ابتدایی ترین امکانات محروم بود اما عده ای با تحریف در صدد بزک آن رژیم هستند.
 
 
 
آیت الله حسینی اغتشاش و تخریب اموال عمومی را خواست دشمن دانست و گفت: اغتشاش و آتش‌سوزی راه حل مشکلات نیست اما مطالبه دشمن است. 
 
 
وی افزود: حتی اگر کسانی دین و ولایت و انقلاب را قبول ندارد و به صرف اینکه ایرانی است باید به پیشرفت کشور ایران کمک کند و بداند با اغتشاش مشکلات کشور حل نمی شود.
 
 
_________________________________________
 

 حجت‌الاسلام صلواتی امام جمعه شهرستان بهمئی در نماز عبادی سیاسی جمعه که در مسجد صاحب الزمان این شهرستان برگزار شد گفت: اروپایی ها در سه قرن اخیر به بهانه ی ازادی کشورها را غارت کردند و به قیمت به گِل نشستن کشورها ثروتمند شدند و این از ذات خبیث آنها است.

 
وی ادامه داد: دشمن با یک جنگ تحمیلی و ترکیبی در همه عرصه ها و تجربیاتش بر علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران قرار داده است و آنها به دنبال ویرانی هستند و هدفشان انتقام از مردم است.
 
 
صلواتی درخصوص پیروزی و راه آن در برابر دشمنان گفت:راه پیروزی در برابر این جنگ ترکیبی علاوه بر اقدام به موقع نظامی علیه پایگاه های دشمن و اقدام مناسب قضایی در برابر اغتشاشگران و دیپلماسی قوی باید رضایت مردم و انسجام ملی و تلاش برای اتحاد را هموار کند چراکه دشمن بدنبال ضربه زدن به کشتی این کشور است.
 
 
 
وی به سواد رسانه اشاره کرد و گفت: باید سواد رسانه را بالا ببریم تا بتوانیم در برابر جنگ بی رحمانه نرم و سایبری دشمن مقابله کنیم و این در جامعه امروز بسیار مهم است چراکه دشمن با فضای مسموم رسانه ای افکار برخی را دردست گرفت و کارخود را پیش می برد.
 
 
 
امام جمعه لیکک گفت: دشمن داعش را خلق می کند و جنایت های مختلف جنگی انجام می دهد و دم از حقوق بشر می زند؛ ننگ بر شما باد که دنیا را به تباهی کشیده اید.
 
 
وی ادامه داد: دشمن به شما جذب می شود تا شما را از دینتان دور کنند و نشانه آن اتش زدن مسجد و قران، توهین به ولایت فقیه و لباس مقدس پیامبر و سوزاندن بسیجی هاست و این  نشان از هدف انها بر علیه نظام است .
 
 
صلواتی ادامه داد: از دیگر شهرها برای خرابکاری و ایجاد ترس و کشته سازی در این شهرستان امدند که ضمن تشکر از نیروهای نظامی و انتظامی از زبان مردم اعلام می کنم بدون مماشات و با اقتدار با آنها برخورد شود.
 
 
وی در پایان به مناسبت هفته بسیج از بسیجیان و سپاه عزیز تقدیر و تشکر کرد و از مردم خواست قدردان آنها باشند.
 
_______________________________________
 

حجت‌الاسلام والمسلمین علی وحدانی‌فر در خطبه‌های نماز جمعه این هفته دهدشت ضمن تبریک هفته بسیج، موفقیت‌های ایران اسلامی در هسته‌ای، پزشکی، موشک‌های بالستیک، هوافضا، رویان و سایر مسائل متعدد را مرهون تفکر و نگاه بسیجی عنوان و اظهار کرد: امروز ثمرات بسیج فراوان هستند و به دلیل همین موفقیت‌ها، خار چشم دشمنان است.

امام جمعه دهدشت گفت: تفکر بسیجی همه بن‌بست‌هایی را که دشمن برای ما ایجاد کرد از بین برد.

وی افزود: بسیج در مواجهه با مردم مودت و رحمت و در مواجه با دشمن اشداء علی الکفار است.

امام جمعه دهدشت تقلای بیهوده آژانس هسته‌ای و تصویب قطعنامه جدید در محکومیت ایران در خصوص عدم همکاری با این نهاد را یادآور شد و بیان کرد: این نمایش‌ها موفقیتی ندارد و ذره‌ای از اراده ملت ایران کم نخواهد شد.

وی با بیان این که چهره شرور غرب در اتفاقات اخیر در کشور برای همگان مشخص شد تصریح کرد: ایران اسلامی این شرارت‌ها را جمع می‌کند و بار دیگر با تدبیر و حمایت مردم و در سایه رهبر انقلاب مشت محکمی بر دهان استکبار خواهیم کوبید.

حجت‌الاسلام وحدانی‌فر با بیان این‌که این مباحث نخ‌نما سابقه فراوان دارند و موفقیتی نخواهند داشت، از دولت به خاطر جواب قاطع و شروع غنی‌سازی ۶۰ درصد تشکر کرد و گفت: امروز پرت کردن خودکار در جلسه مذاکرات برجام نیست، ملت ایران زمانی امضا می‌کند که همه آن چه مورد نیاز کشور است محقق شود.

وی خاطرنشان کرد: امروز با تفکر بسیجی در زمین و آسمان و هوافضا و دریا و هر کجا که لازم باشد سینه شما را خواهیم شکافت.

امام جمعه دهدشت خطاب به دولت عراق گفت: شرارت‌های علیه ایران در کردستان عراق را جمع کنید چرا که ما در مسئله امنیت ملی کشورمان با کسی تعارف نمی‌کنیم.

حجت‌الاسلام وحدانی‌فر تلاش‌های نافرجام دشمن در خصوص آوردن مردم و کسبه به خیابان را یادآور شد و خطاب خواص گفت: ای بی‌بصیرت‌ها که رفوزه و مردود شدید و در بزنگاه‌ها به میدان نیامدید و از اسلام دفاع نکردید چطور وقتی سفره انقلاب پهن می‌شود بر آن می‌نشینید اما به وقت سختی سکوت می‌کنید؟ شما برای ملت شناسایی شده‌اید به موقع همه چیز را به مردم می‌گوییم و روشنگری خواهیم کرد، البته هنوز دیر نشده و خواصی که موضع نگرفتند می‌توانند موضع خود را مشخص کنند.

وی ضمن تبریک روز مجلس به نمایندگان خطاب به آن‌ها گفت: شما را توصیه می‌کنم زندگی‌نامه شهید مدرس را بخوانید، ما نمره قابل قبولی در حوادث اخیر به مجلس نمی‌دهیم، چه قدر رهبر انقلاب مسئله فضای مجازی را مطرح کردند و شما کاری نکردید تا به قتل‌گاه تبدیل شد؟ تا کی مجلس به سامان دادن فضای مجازی بی‌مسئولیت باشد؟ تا کی باید منویات رهبری روی زمین بماند؟ با سر و سامان دادن به فضای مجازی آن را مدیریت کنید، هر چند از ریل گذاری خوب اقتصادی که داشتند تشکر می‌کنیم.

----------------------------------------

حجت الاسلام سید هدایت محمودی اصل در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان لنده با اشاره به رعایت تقوای الهی گفت:سرزمین قلب ما باید معطوف از الطاف الهی باشد و دل های ما باید پیوند دهنده با امام زمان(عج) باشد.

وی گفت: تفکر ناب بسیج است که امروز در میادین مختلف شاهد پیشرفت روز افزون هستیم.

امام جمعه لنده تصریح کرد: در هرکجای عالم تفکر ناب بسیج حاکم شد شاهد موفقیت روز افزون این تفکر هستیم.

وی تاکیدکرد:غفلت از ایجاد ارتش ٢٠میلیونی یعنی تسلط شدن دشمنان بر کشور و باید این مهم توسط ملت ایران با رویکرد خدمت گذاری برای دفاع از لرزش ها و آرمان های آن گام برداریم.

محمودی اصل گفت: امروز بسیج علاوه بر حضور میدانی در عرصه های نظامی در حوزه خدمت رسانی و فعالیت های جهادی روز به روز در تعالی اندیشه های انقلاب گام بردارند.

وی گفت: دشمن در فضای مجازی به دنبال ایجاد آشوب و بحران در کشور است وباید خانواده ها نسبت به این مهم دقت کافی داشته باشند.

امام جمعه لنده گفت:صدور قطعنامه‌ برعلیه ایران برگ دیگر از نقشه های شوم دشمنان در پشتیبانی از آشوب ها و اغتشاشات است.

وی گفت: گرانی یکی از چالش ها و دل نگرانی های است که دستگاه های دولتی باید حتما نسبت به آن اقدام کنند.

 محمودی اصل تاکید کرد: امروز آن مسولی که تعمدا در رفع مشکلات مردم کوتاهی کند به یقین در آسیاب دشمن آب خواهدریخت و باید با چنین افرادی برخورد شود.

وی گفت: مجلسیان باید به قوانینی که وضع می کنند بلید پایبندباشند و اگر همه در مسیر قانونی خویش پیش بروند این همه مشکلات برای کشور حادث نمی شد.

 

انتهای پیام/

 
 
 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.