گروه: اخبار استان خبر: 212467 / تاریخ انتشار : 1401/9/7 ساعت : 10:37

افزایش شمار فوتی‌ها و مسمومیت با الکل در یاسوج

رئیس بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج از افزایش تعداد جوانان مسموم شده با الکل و تعداد فوتی‌ها خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس طهماسبی گفت:تاکنون ۳۷ تن در یاسوج بر اثر مسمومیت ناشی از مصرف الکل در بیمارستان امام سجاد (ع) این شهر بستری شده اند.

 

او به جان باختن یکی از آن‌ها در روز گذشته اشاره کرد و افزود: حال ۲ نفر از مجموع افراد بستری، وخیم است و در بخش آی سی یو تحت درمان هستند و شرایط خوبی ندارند.

 

طهماسبی می‌گوید: گفته شده یکی از بیماران نیز در منزل جان خود را از دست داده اند، این در حالی است که بیشتر این بیماران به علت مصرف اتانول از ناحیه کلیه دچار آسیب شده اند.

 

رئیس بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج با بیان اینکه این بیماران در حال دیالیز هستند، ادامه داد: پزشکان متخصص و کادر درمان بیمارستان‌های این شهر برای نجات جان این بیماران از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند.

 

محمد غلام نژاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد در تشریح جزئیات این خبر گفت: تا ظهر امروز  ۳۷ زن و مرد بر اثر مسمومیت با متانول به بیمارستان امام سجاد یاسوج مراجعه کردند.
 
وی با اشاره به اینکه از این تعداد ۶ نفر خانم بودند بیان کرد: همه امکانات بیمارستان را برای نجات و ارائه خدمات به این بیماران بسیج کرده ایم.
 
 
گفتنی است که گیجی، خواب آلودگی، تهوع، استفراغ، درد شکمی، سردرد و تضعیف دستگاه اعصاب مرکزی (مغز) از علائم مسمومیت با متانول  است. مسمومیت با متانول یک دوره نهفته دارد که بین ۶ الی ۲۴ ساعت پس از مصرف مشروبات الکی رخ می‌دهد، بسته به میزان مصرف متانول این دوران طول خواهد کشید که باعث اختلال در کارکرد بینایی از جمله تاری دید، تغییرات میدان‌بینایی، دوبینی و کوری کامل می‌شود.
 
 
طی یک تا دو ساعت اولیه پس از مصرف مشروبات تقلبی آلوده به متانول، به دلیل وجود اتانول در مشروبات، علایم مستی، برافروختگی، پرحرفی و علایم گوارشی بروز می‌کند، این امر سبب می‌شود بیماران معمولا دیرتر و به‌طور شایع پس از ۲۴ ساعت و با وضعیت بدتر و وخیم‌تر به بیمارستان مراجعه کنند.
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.