گروه: اخبار استان خبر: 212475 / تاریخ انتشار : 1401/9/7 ساعت : 15:10
به همت بسیج عشایر انجام گرفت؛

اهدای ۳۱۳ سری جهیزیه به زوج های جوان کهگیلویه و بویراحمدی

فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: 313 سری جهیزیه میان زوج های عشایر استان توزیع شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ، آیین اهدای 313 سری جهیزیه به زوج های جوان عشایر امروز با حضور مسئولان استان از جمله فرمانده سپاه فنح و نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد.

سردار خرم دل فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد در این مراسم گفت: جمعیت که امروز به کشور اضافه می شود بسیار کم است که این موضوع بسیار خطرناک است.

وی افزود: کنترل جمعیت باید در یک بازه زمانی مشخصی انجام می شد اما خیلی سریع انجام شد که امروز با این مشکل رو به رو هستیم.

فرمانده سپاه فتح ادامه داد: در بحث ازدواج و جوانی جمعیت باید یک سری کار ها انجام شود و این کار ها و برنامه ها باید به سرعت پیش برود.

وی گفت: بسیج سازندگی امسال متولی این است که 3 هزار  جهیزیه را در بین زوج های جوان توزیع کند.

 فرمانده سپاه فتح استان  افزود: امسال نیز وام های خوبی مشخص شده است که بتوانیم بخشی از مشکلات جوانان را کاهش دهیم .

وی گفت: بسیج عشایر نیز در خصوص اشتغالزایی برنامه های خوبی در پیش دارد که به امید خداوند قطعا آینده ای خوبی برای جوانان بسازیم.

فرمانده سپاه فتح استان در ادامه بیان کرد: من اینجا خدمت شما بزرگواران قول می دهیم هر حرکتی که در خصوص بحث جوانان در سپاه و بسیج انجام می شود دستور رهبری انقلاب است که سپاه و بسیج در کنار مردم باشد‌.

نماینده ولی فقیه نیز در این مراسم ازوداج یک امر مقدس است ، خداوند این عالم را برای انسان خلق کرده است و ان هم انسانی که خدا پرست باشد نه انسانی که خلاف دستورات خداوند بخواهد زندکی  و حرکت کند. 
 
آیت الله حسینی خاطر نشان کرد: آن انسانی که از حجاب و عفاف رد می شود و با جسارت در برابر دستورات خداوند می ایستد آنها دیگر انسان نیست بلکه مثل چهار پایان است این حرف بنده نیست و حرف خداوند است.
 
 
وی گفت: این دستورات خداوند است که نکاح باید به صورت شرعی باشد ،انسان که حیوان نیست که بدون نکاح شرعی بخواهند با هم ارتباط برقرار کنند، موی زن که موی حیوان نیست که هر کسی بخواهند نگاهش کند .
 
نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفن: برخی می گویند زن زندگی آزادی ،مگه تو خداهستی که این را می گویی این افراد  که این حرف ها را می زنند کافر هستند. مگه تو خداوندی که دستورات الهی را تغییر می دهی؟ انسان یک موجود ابدی است ، راه رسیدن به بهشت و جهنم را برای ما گفته اند و یکی از راه های رسیدن به بهشت ازدواج شرعی است.
 
آیت الله حسینی بیان کرد: ازدواج یک سنت الهی  است ، این بخاطر آن عنایت ویژه ای است که خداوند به بحث ازدواج دارد، برخی افراد غیرت ملی ندارند دیدید افرادی بعد از بازی با انگلیس برخی طرفداری از انگلیس می کنند این افراد هیچ غیرت ملی و میهنی ندارند.
 
وی افزود: این زوج های جوان باید فرزند به دنیا بیاورند ، شما ببینید افراد ثروتمند کمتر بچه دارند به جای برخی جاها برخی افراد ثروتمند سگ را به جای فرزند سگ نگهداری می کنند که این موضوع مایه سرافکندگی است، در گذشته افراد فرزندان زیادی داشتند اما امروز فرزندان کمتری با امکانات بیشتر دارند اما هیچ عاطفه ای در این بچه ها نیست.
 
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.