گروه: اخبار استان خبر: 212479 / تاریخ انتشار : 1401/9/7 ساعت : 15:52

تو دهنی شیک کاربران فضای مجازی ایرانی وعقب نشینی آمریکا / تا نباشد چوب تر فرمان نبرد گاو خر

صفحه رسمی توئیتری تیم ملی آمریکا، واژه‌ و نشان "الله" را از پرچم ایران حذف کرد که موجب واکنش و تو دهنی شیک کاربران ایرانی شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در فاصله یک روز مانده تا زمان برگزاری دیدار حساس ایران و آمریکا، حواشی و جنگ‌های روانی علیه ایران همچنان ادامه دارد.

در تازه‌ترین این اقدامات تیم رسانه‌ای تیم ملی فوتبال آمریکا در اقدامی شیطنت‌آمیز اقدام به حذف نماد «الله» از پرچم جمهوری اسلامی ایران کرد.

 

در پی این اقدام، فدراسیون فوتبال ایران با ارسال ایمیلی به فیفا خواستار تذکر و برخورد جدی فدراسیون جهانی فوتبال با فدراسیون فوتبال آمریکا شده است.

 

این اقدام شیطنت‌آمیز آمریکایی‌ها توهین به حساب می‌آید؛ موردی که ماده ۲۲ آیین‌نامه اخلاق فیفا درباره آن توضیح داده شده است. در بند یک این ماده ۲۲ از آخرین نسخه آیین‌نامه اخلاق فیفا آمده است: «افراد مقید به این قانون نباید از طریق الفاظ یا اقدامات تحقیرآمیز و تبعیض‌آمیز به حیثیت یا تمامیت یک کشور، نژاد، رنگ پوست، قومیت، ملیت، منشاء اجتماعی، جنسیت، شخص خصوصی یا گروهی از مردم، زبان، مذهب، عقاید سیاسی یا هر عقیده دیگری، ثروت، تولد یا هر موقعیت دیگر، گرایش جنسی یا هر دلیل دیگری توهین کند.»

 

کاربران فضای مجازی ایران از سراسر جهان در توییتر و اینستاگرام این اقدام تروریستی آمریکا را با پرچم جمهوری اسلامی ایران را محکوم و با نشان الله کامنت کردند تا فدراسیون ورزشی این کشور تروریستی بعد از تو دهنی شیک ایرانی ها  وادار به عذرخواهی و تصحیح عکس منتشر شده شود.

 

یکی از این کاربران در توئیتی جالب به یاداوری ضرب المثلی ایرانی برای این اقدام تروریستی آمریکا پرداخت و نوشت: تا نباشد چوب تر فرمان نبرد گاو نر که اصل این ضرب المثل ایرانی تا نباشد چوب تر فرمان نبردگاو خر ، است.

 

 
 
در ادامه واکنش توییتری ها را مشاهده می کنید:
 
 
 
 
 
 
 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.