گروه: اخبار استان خبر: 212482 / تاریخ انتشار : 1401/9/8 ساعت : 11:10

بدهی میلیاردی دستگاه های اجرایی به شهرداری یاسوج/مقدم: همچنان منتظر اجرای دستورات استاندار هستیم

شهردار شهر یاسوج با اشاره به مطالبات این شهرداری گفت: تلاش کردیم با تفاهم نامه مطالبات را وصول کنیم و منتظر اجرایی دستورات استاندار در این خصوص از سوی دستگاه های اجرایی هستیم .

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس توجه و توسعه زیرساخت های شهری برای خدمت رسانی مطلوب تر به شهروندان  وابسته به اعتبارات و منابع مالی است تا شهری آباد و توسعه یافته را شاهد باشیم.

 
نبود اعتبارات و منابع مالی از یک سو و نداشتن طرح و ایده و برنامه دو علت اصلی برای توقف خدمت رسانی ها در شهر محسوب می شود که مدیران شهری در چنین شرایطی می بایست در کنار کسب درآمد از خدمت عمومی اقدام به دریافت مطالبات خود از دستگاه های اجرایی داشته باشند و از طرفی طرح و ایده های نو و کاربردی را برای توسعه شهر پیاده سازی کنند. 
 
 
 
در همین رابطه شهر یاسوج  با همه خدمات و توسعه زیرساخت ها در حوزه فضای سبز، آسفالت خیابان ها، پارک ها، پروژه های عمرانی، اما همچنان با مشکلاتی در حوزه آسفالت، پارک های محله ای، فضای سبز و پروژه های عمرانی مواجه است که تکمیل و توسعه این قبیل زیرساخت ها نیازمند اعتبارات مالی است. 
 
 
---
 
شهرداری یاسوج در چند سال گذشته یکی از علت های رکود در برخی خدمت رسانی ها را ناشی از کمبود اعتبارات مطرح کرد و از مطالبات میلیاردی خود از دستگاه های اجرایی پرده برداشت این مطالبات در صورت وصول می تواند سبب خدمت رسانی به شهروندان، تکمیل پروژه ها، توسعه زیرساخت ها در مرکز استان شود. 
 
 
 
در همین رابطه نستهن مقدم در گفت و گو با صبح زاگرس در خصوص اقدامات و تلاش های صورت گرفته برای پیگیری مطالبات این سازمان از دستگاه های اجرایی گفت : شهرداری یک نهاد اجتماعی، فرهنگی و خدماتی است که در همه حوزه ها و حتی  ایام تعطیل و پیک کاری باید خدمت داشته باشد و تعطیلی ندارد بنابراین برای خدمت رسانی جامع و کامل به شهروندان به همت همگانی و همکاری در همه بخش ها نیاز است.
 
---
 
شهردار شهر یاسوج به  عوارض کمیسیون ماده ۷۷ و ماده ۱۰۰ که شبه قضایی است با حضور نماینده قضایی، شواری شهر و دیگر دستگاه ها  اشاره کرد و گفت : باتوجه به اینکه خدمت رسانی ها باید بی وقفه و با تمام تلاش  در مبلمان شهری ، خدمات عمومی، حقوق و دستمزد پرسنل دنبال شود، می بایست   دستگاه ها  بدهی ها خود را پرداخت کنند تا خدمت رسانی به شهروندان دنبال شود هر چند بخشی از  هزینه ها از درامدسالیانه شهرداری تامین می شود
 
 
وی با بیان اینکه پیگیری مطالبات شهرداری در بازه های مختلف چندماهه دنبال شد، گفت:  ما قبل از اینکه بخواهیم در محاکم قضایی پیگیری این مطالبات شویم تفاهم نامه هایی  از طریق استانداری برای پیگیری مطالبات را دنبال کردیم اما همچنان معطل اقدامات دستگاه های اجرایی هستیم. 
 
 
مقدم رقم مطالبات شهرداری  یاسوج از دستگاه های اجرایی را  ۱۷۰ میلیارد تومان اعلام کرد و ادامه داد: بخشی ناچیزی از   مطالبات وصول شد اما همچنان از محل  عوارض پسماند ماده ۱۰۰ و ماده ۷۷ مطالباتی حدود ۱۶۰ میلیارد تومان باقی مانده است. 
 
 
وی به پیگیری های استاندار برای تحقق مطالبات شهرداری ها از دستگاه های اجرایی اشاره کرد و گفت: استاندار برای دو بازه زمانی  ۵ آبان و ۳۰ آبان در مکاتبه کتبی برای وصول مطالبات شهرداری ها برای توسعه کیفی و عمرانی خدمات  شهری تاکید داشتند تا پرداخت  بدهی ها صورت گیرد و در شرایط حاضر منتظر اقدامات دستگاه های اجرایی هستیم‌
 
 
شهردار شهر یاسوج افزود:عوارض پسماند حدود ۱۵ هزار تومان  و نوسازی برای هر واحد خانوار ۵۰۰ هزار تومان است که می بایست شهروندان در پرداخت آن اهتمام داشته باشند. 
 
 
وی در پایان تاکید کرد: در هفته جاری برای این مطالبات جهت پرداخت حقوق  پرسنل و پروژه ها پیگیری مجدد صورت خواهد گرفت. 
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.