گروه: اخبار استان خبر: 212542 / تاریخ انتشار : 1401/9/11 ساعت : 15:36

دنا و کاکان فرصتی ارزشمند برای توریسم زمستانه/ مدیران کل وقت شناس باشند

کهگیلویه و بویراحمد یکی از استانهای چهارفصل کشور است کهدو شهرستان سردسیری این استان نیمی از سال پوشیده از برف است و زمستان، فرصتی مناسب برای توسعه گردشگری می باشد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس کهگیلویه و بویراحمد به عنوان مقصد گردشگران جنوب کشور در قلب زاگرس قرار گرفته و جاذبه های فراوان این استان در فصول بهار ، تابستان و پائیز پذیرای میهمان های زیادی از سراسر کشور و گاها خارج از کشور می باشد تا زمستان این سرزمین نیز فرصتی ارزشمند برای توریسم زمستانه باشد.

 

با  شروع سرما و ریزش برف در ارتفاعات زاگرس شهرستان دنا و دهستان کاکان مناطقی دلچسب برای گردش های کوتاه اما سراسر هیجان برف بازی و اسکی است، مناطقی که رسیدگی به زیرساخت های ورزشی و گردشگری آن باید از اولویت های زمسانه 2 دستگاه متولی یعنی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویرحمد همچنین سازمان ورزش و جوانان این استان باشد و با وقت شناسی مناسب و آماده سازی زیر ساخت ها پذیرای میهمان ها باشند.

 

اختلاف دمای هوا درسردترین و گرمترین نقاط کهگیلویه و بویراحمد اکنون به 25 درجه سانتی‌گراد می‌رسد، وجود اقلیم های متفاوت ظرفیت‌های فراوانی برای زمستان گردی هموطنان در جای جای این استان فراهم کرده است.

 

پیست کاکان یکی از محبوب ترین پیست های اسکی ایران در دامنه های زاگرس و در ۱۸ کیلومتری شهر یاسوج قرار دارد و با ارتفاعی حدود ۲۶۰۰ متر لحظات هیجان‌انگیزی برای گردشگران رقم می‌زند اما متاسفانه کمبود در زیر ساخت های گردشگری و ورزشی این منطقه باعث شده تا میهمانان زیادی از استان گلایه مند کمبود ها باشند.

 

کوه گل سی سخت به عنوان عروس دنا  یکی دیگر از مقصد های توریسم زمستانه کهگیلویه و بویراحمد محسوب می شود که در فصل زمستان لباس سفید از جنس برف بر تن کرده و همچون جواهری می درخشد.

 

دریاچه‌ی کوه یکی از زیباترین جاذبه‌های طبیعی دنا به شمار می رود که نام آن نگین زیبای دنا گذاشته اند، این دریاچه با مساحتی حدود نیم هکتار و عمقی برابر ۱۵ متر، باعث پدید آمدن طبیعت و اکوسیستم جذابی در اطراف خود شده و در تمام فصول سال میزبان طبیعت دوستان داخلی و خارجی است.

گفتنی است افزون بر 2 هزار و 600 اثر تاریخی در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که از این تعداد 750 مورد در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.