گروه: اخبار استان خبر: 212561 / تاریخ انتشار : 1401/9/12 ساعت : 13:42

ریشه کنی فقر مطلق در کهگیلویه وبویراحمد به کجا رسید؟

افرادی که دچار فقر مطلق هستند از نیازهای اولیه زندگی یعنی خوراک و پوشاک محروم هستند این افراد در استان کهگیلویه و بویراحمد باید شناسایی و مورد حمایت قرار گیرند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس شرایط مختلف اقتصادی، اتخاذ سیاست های مالی و همچنین اصلاح ساختارهای اقتصادی در جامعه می تواند در کنار مزیت های بلند مدت برای حفظ سرمایه کشور  و از طرفی جلوگیری از ویژه خواری ها و منفعت طلبی ها برای  قشر کم در آمد مشکلاتی را ایجاد کند هرچند دولت ها با تدابیری همچون توزیع کالاهای تنظیم بازار و همچنین افزایش یارانه های پولی و انرژی سعی بر کاهش فشار  بر قشر محروم جامعه را دنبال کرده است.

 

در کنار حمایت های دولت اما وجود نهاد های حماتی همچون بهزیستی، کمیته امداد، خیریه ها، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و دیگر ارگان ها برای حمایت از قشر کم درآمد تلاش می کنند تا بتوانند مشکلات در حوزه معیشت و اقتصاد این افراد کاهش پیدا کند.

 

 
 

علاوه بر قشر محروم جامعه اما کسانی وجود دارند که دچار فقر مطلق هستند افرادی که از منابع ضروری برای ادامه زندگی به‌کلی محروم هستند و در تداوم زندگی دچار مشکل می‌شوند این افراد از تأمین نیازهای اساسی از قبیل خوراک، پوشاک و سرپناه ناتوانند و نیازمند حمایت بیشتری در جامعه هستند.

 

.
در کهگیلویه و بویراحمد همانند دیگر نقاط کشور افرادی وجود دارند که دچار فقر مطلق هستند و این قبیل افراد می بایست شناسایی و مورد حمایت قرار گیرد. 
 
 
مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد در گفت وگو با صبح زاگرس در خصوص اقدامات صورت گرفته برای شناسایی تعداد افرادی که دچار فقر مطلق هستند و اقدامات صورت گرفته در استان  گفت: در استان کهگیلویه و بویراحمد براساس سامانه حامی ۴۰ هزار نفر نام نویسی برای فقط مطلق داشتند.
 
 
حمید رضا واعظی زاده به آمار واجدین شرایط در این سامانه پرداخت و گفت: از ۴۰ هزار متقاضی حدود  ۵۴۷ نفر  خواسته های آنها مورد بررسی قرار گرفت  که از این تعداد حدود ۲۵۶ نفر واجد شرایط شناخته شدند.
 
 
 
وی با بیان اینکه یکی از اولویت ها برای این افراد توانمند سازی است، عنوان کرد: افرادی که نتوانند در پروسه توانمندسازی موفق شوند به نهادهای حمایتی معرفی خواهند شد.
 
 
 
واعظی زاده  به برگزاری  نشستی به صورت ویدیو کنفرانس کشوری اشاره کرد و ادامه داد: این نشست با هدف تاکید بر تسریع  غربالگری ها برای شناسایی افراد بیشتر با حضور دستگاه ها و نهادهای حمایتی به زودی برگزار می شود.
 
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.