گروه: اخبار استان خبر: 213668 / تاریخ انتشار : 1401/10/26 ساعت : 15:12
مدیر عامل شرکت گاز در گفتگو با صبح زاگرس:

مصرف گاز در کهگیلویه و بویراحمد صعودی شد

مدیر عامل شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه با رعایت الگوی از سوی مردم مصرف گاز در این استان سعودی شد، از قطع گاز 12 سازمان دولتی و نیمه‌دولتی به دلیل عدم رعایت خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد در گفتگو باخبر نگار ما اظهار داشت: با توجه به‌پیش بینی‌های انجام‌گرفته در رابطه با بارش سنگین برف در مناطق سردسیری استان کهگیلویه و بویراحمد برنامه‌ریزی‌ها توسط عوامل شرکت گاز در استان انجام‌گرفته بود تا روند گازرسانی به مشترکان در هیچ جای استان دچار اختلال نشود.

 

ریحان بهادر با اشاره به اینکه رعایت الگوی مصرف بهترین راهکار حفظ منابع  است گفت: مشترکان می‌توانند با پوشیدن لباس مناسب در خانه و محل کار و تنظیم درجه وسایل گرمایشی از مصرف بی‌رویه گاز جلوگیری کنند چراکه گاز هدیه‌ای الهی بوده و باید قدردان این نعمت باشیم.

 

وی در ادامه با تأکید بر اینکه با ورود موج و افزایش بی‌سابقه مصرف گاز، صرفه‌جویی برای عبور از روزهای سرد زمستان را بیش‌ازپیش ضروری ساخته است گفت: فشار گاز استان در وضعیت پایدار قرار دارد و هیچ‌گونه مشکلی درروند گازرسانی وجود ندارد.

 

او همچنین افزود: تمامی ایستگاه‌های گازی استان با توجه به اینکه به‌صورت دورهای پایش می‌شوند در مدار خدمت‌رسانی هستند.

 

مدیرعامل شرکت گاز استان بابیان اینکه از ابتدای آذرماه امسال پایش دوره‌ای مصرف ادارات، سازمان‌های دولتی و مدارس در دستور کار قرار گرفت گفت: با پایش بالغ‌بر یک هزار و 550 اماکن دولتی و عمومی برای بیش از 130 مصرف‌کننده در این اماکن اخطاریه مصرف صادر شد.

 

او از قطع گاز 12 سازمان دولتی و نیمه‌دولتی کهگیلویه و بویراحمد به دلیل عدم رعایت مصرف گاز خبر داد و گفت: روند صدور اخطاریه و پایش مصرف هم‌اکنون در حال اجرا است و این شرکت اجازه نمی‌دهد تا پرمصرف‌ها اختلالی در گازرسانی به مشترکان استان ایجاد کنند.

 

بهادر میزان دمای لازم در فضای داخلی ادارات را 21-18 درجه و فضای عمومی ازجمله راهروها را 18 درجه ارزیابی کرد و گفت: تمامی مشترکان خانگی واداری باید مدیریت مصرف را مورد اهتمام قرار بدهند چرا که اگر روزانه هر مشترک 10 درصد صرفه‌جویی را در استان انجام دهد معادل 60 میلیون مترمکعب صرفه‌جویی می‌شود.

 

مدیر عامل شرکت گاز استان با تأکید بر اینکه الگوی مصرف در شهرستان بویراحمد به‌عنوان شهرستان سردسیری در پله‌های یک تا 3 قرار دارد و اگر مشترک 75 درصد از 375 مترمکعب را رعایت کند کل گازی‌های او رایگان محسوب می‌شود گفت: اگر همین مشترک وارد پله‌های 4 تا شش شود 30 درصد نسبت به سال گذشته افزایش قیمت را شاهد خواهد بود.

 

وی در پاسخ به این سؤال که بارش سنگین برف در برخی از مناطق استان کهگیلویه و بویراحمد چه میزان به تأسیسات این شرکت خسارت وارد کرده است ابراز داشت: به دلیل رعایت مسائل ایمنی و تأمین پایدار گاز، سرکشی و حفاظت از تأسیسات، بازرسی‌های فنی و تعمیرات، زیرساخت‌ها، خطوط انتقال و ایستگاه‌ها امری ضروری بوده که به یاری خداوند و همت کارکنان هیچ‌گونه آسیبی وجود نداشته است.

 

مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد در پایان با اشاره به اینکه احساس مسئولیت مشترکین در رعایت صرفه‌جویی باعث می‌شود تا استان شاهد افت فشار گاز و یا قطعی نباشد گفت: با رعایت مصرف توسط مردم استان در شبانه‌روز گذشته میزان مصرف 4 میلیون و 305 مترمکعب به 4 میلیون 207 مترمکعب رسیده است.


انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.