گروه: اخبار استان خبر: 213751 / تاریخ انتشار : 1401/10/28 ساعت : 14:47

نان فانتزی در یاسوج بازهم گران شد

افت فروش نان صنعتی در مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد باوجود افزایش قیمت نتوانست حریف گرانی بازار شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس از اردیبهشت‌ماه امسال با حذف یارانه آرد قیمت نان و شیرینی افزایش چشمگیری پیدا کرد تا با این افزایش قیمت به اذعان اتحادیه صنف نان‌های حجیم و نیمه حجیم شاهد کاهش خرید از سوی مردم باشیم.

 
افت فروش نان صنعتی در مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد باوجود افزایش قیمت نتوانست حریف گرانی بازار شود تا از روزهای گذشته نانوایی‌های فانتزی در این شهر به قیمت مصوب مبلغی اضافه کنند.
 
 
یکی از شهروندان یاسوجی در تماس با خبرنگار ما با گلایه از افزایش خودسرانه قیمت نان فانتزی در این شهر گفت: در ابتدای سال افزایش ناگهانی و 10 برابری قیمت نان صنعتی به اندازی کافی به مردم فشار آورد و مسئولان نباید اجازه دهند این افزایش‌های خودسرانه صورت گیرد.
 
 
وی با اشاره به اینکه مردم این استان ازلحاظ درآمد ماهیانه و سالانه جزو استان‌های ضعیف کشور بوده و قدرت خرید مردم این استان بسیار پایین‌تر از استان‌های هم‌جوار است گفت: شایسته نیست که مسئولان افزایش قیمت‌ها بخصوص نان را با الگو قرار دادن استان‌های هم‌جوار که اهالی آن‌ها وضعیت اقتصادی بهتری نسبت به مردم کهگیلویه و بویراحمد دارند را انجام دهند.
 
 
او ابراز داشت: متأسفانه بدون اینکه به کیفیت نان‌های پخته‌شده در استان توجه شود فقط قیمت ابلاغ می‌شود.
 
 
معاون بازرسی و حمایت از مصرف‌کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه موضوع تفویض امر بازرسی و نظارت بر تمامی واحدهای تولیدی و صنفی گروه‌های هدف و همچنین حوزه آرد و نان و نانوایی‌ها به بازرسان سازمان جهاد کشاورزی منتقل‌شده است گفت: بازرسان سازمان صمت کماکان نظارت بر سایر گروه‌های کالایی و خدمات دولتی و عمومی را بر عهده خواهند داشت.
 
 
باقری فرد گفت: مسئولیت بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی و خوراکی‌های موضوع قانون انتزاع به‌طور کامل در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد و هرگونه افزایش قیمت بدون مصوبه غیرقانونی است.
 
 
خبرنگار ما تلاش کرد تا در رابطه با افزایش قیمت نان صنعتی در مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد گفتگویی را با مدیرکل جهاد کشاورزی استان ترتیب دهد اما متأسفانه باوجود تماس‌های مکرر خبرنگار این رسانه نتوانست به حضور آقای معتمدی در جلسات مختلف پاسخ دریافت کند.
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.