گروه: اخبار استان خبر: 213784 / تاریخ انتشار : 1401/10/30 ساعت : 16:35
آن چه در خطبه های نمازجمعه استان مطرح شد

امام جمعه یاسوج: سپاه پوزه اروپایی ها را به خاک مالیده است/سپاه پاسداران در قلوب مردم آزادی‌خواه جهان جای دارد

امام جمعه یاسوج گفت: سپاه در همه ادوار ضربات کوبنده و کشنده به شما وارد کرده سپاه از شرافت و ناموس این وطن دفاع کرده و پوزه شما را به خاک مالیده است و مجبورید که با سپاه مخالفت کنید.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع‌رسانی صبح زاگرس  آیت‌الله سید نصیر حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد که در محل مصلای امام خمینی این شهر برگزار شد اظهار کرد: مال حرام خوردن از گناهان کبیره به شمار می‌رود خداوند در قرآن در خصوص گناهان این‌چنینی و پرهیز از آن‌ها دستور داده انسان‌هایی که دچار این گناه شوند عذاب سخت  و آتش دوزخ را تجربه خواهند کرد.

 

وی با بیان اینکه واجبات و محرمات را حتی کودکان هم می‌دانند یادآور شد: چرا باید در بین همه نوشیدنی‌های دنیا که خداوند آفریده فقط آن‌یکی را که حرام کرده استفاده کنیم درحالی‌که خداوند هزاران نوشیدنی دیگر را در مقابل آن قرار داده بعضی‌ها از آن استفاده کرده و برخی هم به دلیل استفاده کردن آن جان خود را داده‌اند و بدتر از همه عذاب جهنم است.

 

حسینی در ادامه اظهارات خود در خطبه دوم نماز جمعه این هفته شهر یاسوج با تبریک فرارسیدن ماه رجب تصریح کرد: ماه رجب ماه عبادت و استغفار است که باید از آن نهایت استفاده را کنیم خداوند می‌فرماید هرکسی یک روز ماه رجب را روزه بگیرد از نهر گوارای بهشتی سیراب خواهد شد.

 

امام‌جمعه یاسوج در خطبه دوم به حرکت ناجوانمردانه اتحادیه اروپا در تحریم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: اروپایی‌ها؛ حال خراب شما را درک می‌کنیم خیلی هزینه کردید و تلاش کردید اما تیر شما به سنگ خورد.

 

وی گفت: سپاه در همه ادوار ضربات کوبنده و کشنده به شما وارد کرده سپاه از شرافت و ناموس این وطن دفاع کرده و پوزه شما را به خاک مالیده است و مجبورید که با سپاه مخالفت کنید.

 

حسینی در ادامه افزود: مستکبران و خون آشامان که دستشان به خون ملت‌های آزاد آغشته بوده از سپاه ناراحت هستند آن‌هایی که آدم‌های بسیاری را کشتند و میلیون‌ها انسان را آواره کردند.

 

وی گفت: سپاه مقتدرانه راه خود را ادامه خواهد داد زیرا سپاه محبوب این ملت است و با همین عزت در برابر استکبار جهانی خواهد ایستاد و ضربات سختی را نصیب جبهه استکبار و اروپا می‌کند.

 

امام‌جمعه یاسوج در پایان خطبه‌های امروز به مردم توصیه کرد که در صرفه‌جویی انرژی کوشا باشند آب و برق و گاز را به‌درستی مصرف کنند پشت پنجره‌های خود پلاستیک نصب کنند تا اینکه انرژی بیخود به هدر نرود و در این سرمای سخت زمستان هیچ خانواده‌ای در کشور دچار مشکل نشود.

 

_____________________________________________

سپاه پاسداران در قلوب مردم آزادی‌خواه جهان جای دارد

حجت‌الاسلام سید امین‌الله حجازی، امام‌جمعه گچساران ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به مناسبت‌های این هفته گفت:پارلمان بسیار ترسو و ناآگاه اروپا به دلیل حماقت و عدم استقلال مجبورند که تحت سیطره آمریکایی‌ها دست به اقداماتی بزنند؛ هرچند سپاه پاسداران را در لیست گروه‌های تروریستی قراردادند آن‌هم به جرم اینکه داعش را ریشه کرد و به مقابله با استکبار پرداخته است.

 

امام‌جمعه گچساران ادامه داد: بنابراین ایادی استکبار چطور می‌توانند از بشر و بشریت حرف بزنید درصورتی‌که جنایت‌های بی‌شماری علیه بشریت مرتکب شده‌اند، پس بدانند که سپاه پاسداران در قلوب مردم آزادی‌خواه جهان جای دارد و به‌هیچ‌عنوان تحریم شدنی نیست.

 

حجت‌الاسلام جازی تصریح کرد: دشمنان بدانند سپاه قدس، شاخه‌ای از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که گروه‌های مقاومت جهان اسلام عضو سپاه قدس هستند، پس حق سپاه پاسداران حرامتان باد چراکه اگر سپاه نبود و داعش را ریشه نمی‌کرد، همان جنایاتی که داعش در منطقه ایجاد کرد را در کشورتان انجام می‌داد.

 

خطیب جمعه گچساران در ادامه اظهار کرد: دشمنان بدانند که همه ملت ایران پاسدار هستند و کوچک‌تر از آن هستید که بتوانید خدشه‌ای به اهداف سپاه پاسداران که همان زمینه‌سازی برای ایجاد تمدن نوین اسلامی است، داشته باشید.

 

وی افزود: سوم بهمن‌ماه اول ماه پرفیض رجب است و میلاد امام محمدباقر علیه‌السلام را پیش رودارم. ماه رجب ماه توبه و استغفار و خودسازی است و باید از فیوضات این ماه پربرکت توشه‌ها برداشت، امام محمدباقر علیه‌السلام در روایتی می‌فرمایند که تلاش کنید که اهل صداقت باشید که چنین انسانی عملش نیز اصلاح خواهد شد.

 

امام‌جمعه گچساران ادامه داد: پنجم بهمن‌ماه سوم ماه رجب نیز شهادت امام هادی علیه‌السلام است که تسلیت عرض می‌کنم، از عنایات امام هادی علیه‌السلام به بشریت زیارت جامعه کبیره است که بسیار ارزشمند است و دنیایی از معرفت است.

 

حجت‌الاسلام جازی تصریح کرد: پنجشنبه ششم بهمن‌ماه توصیه‌شده که اولین پنجشنبه ماه رجب روزه‌بگیرید و توبه و استغفارکنیم و شب جمعه نیز لیله الرغائب و شب به آرزو گرفتن و شب بزرگ شدن روح انسان است.

 

خطیب جمعه گچساران در ادامه اظهار کرد: هفته محیط‌زیست (هوای پاک) را گرامی می‌داریم و آرزوی موفقیت برای متولیان امر رادارم، محیط‌زیست مختص همه مردم است و همه باید کمک کنیم تا محیط سالمی برای زیست وزندگی کردن داشته باشیم.

 

وی افزود: از عزیزان شرکت نفت و گاز گچساران تشکر می‌کنم چراکه تقاضایی داشتیم از مدیریت این شرکت که مشکلاتی در مصلای نماز جمعه این شهر وجود دارد، بنابراین پای‌کار آمدند و مشکلات را در بخش گرمایشی برطرف کردند؛ و امید داریم که با تلاش مسئولین شهرستانی سایر مشکلات مصلا هم ضربتی مرتفع شوند.

 

_______________________________________

تروریسم خواندن سپاه پاسداران توسط اروپا مردود است


امام‌جمعه پاتاوه هم در خطبه سیاسی نماز جمعه این شهر با محکومیت پارلمان اروپا درتحریم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفت: اروپایی‌ها از جنگ رسانه‌ای و دیپلماسی خود پشیمان خواهند شد و تحریم رئیس جمهور محترم و دادستان کل ایران را هم محکوم می‌کنیم.


حجت الاسلام سیادت به دلایل شکست راهبردی دشمن در مهندسی اغتشاشات اشاره کرد و ادامه داد: نشناختن ایران اسلامی چه شیعه و سنی مذهب از سوی دشمن و وجود روحانیت مجاهد به حول و قوه الهی با شکست مواجه خواهند شد.

_______________________________________

خدمات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به کشور و مردم ایران بی شمار است

خطیب نماز جمعه چرام هم با بیان اینکه موضوع تروریستی بودن توسط پارلمان اروپا گفت: اقدام اروپایی‌ها نشان داد که آن‌ها ابزار دیگری برای تحت فشار قرار دادن ایران در اختیار ندارند.
حجت الاسلام افشار در بخش دیگری از خطبه ها با انتقاد از وضعیت نامطلوب جاده های ارتباطی شهرستان چرام ادامه داد: مسیر ارتباطی روستای سمغان به دهدشت ناایمن است و نیاز به بهسازی دارد.
امام جمعه چرام از مسئولان خواست برای بهسازی و ایمن سازی این جاده و دیگر محورهای ارتباطی شهرستان چاره اندیشی کنند.

_______________________________________

اقدام اتحادیه اروپا خصمانه و غیرقابل اجرا است

امام جمعه سرفاریاب هم در جمع نمازگراران این شهر با اشاره به تحریم و تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توسط اتحادیه اروپا، گفت: این کار اقدامی خصمانه و غیر قابل اجرا است، زیرا دشمنان عزت و اقتدار ایران اسلامی باید بدانند سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، فرزند راستین و حافظ ملت و نظام اسلامی و خاستگاه صد‌ها هزار نیروی مؤمن است.
حجت الاسلام زارعی افزود: مردم هوشیار ایران اسلامی بار دیگر نشان خواهند داد که هر کدام یک سپاهی هستند و این نیروی الهی نماد عزت و افتخار آنها است.
وی همچنین با تبریک حلول ماه رجب، این ماه عزیز را بهار معنویت و شروع سیر و سلوک معنوی اهل تقوی و ایمان دانست و گفت: طبق روایات در روز قیامت با ندای «أین الرجبیون» افرادی با چهره‌های درخشان بر می‌خیزند که تاج شاهی بر سر آن‌ها قرار می‌دهند و ثواب و پاداش عظیمی به سبب روزه داری و استغفار در ماه به آن‌ها عطا خواهند کرد.
 
_______________________________________

تحریم سپاه بارزترین سند دشمنی استکبار جهانی
 
امام جمعه دهدشت با بیان این‌که تحریم سپاه بارزترین سند دشمنی استکبار جهانی با ارزش‌های انقلابی و دینی ملت ایران است، گفت:‌ سپاه و بسیج به معنای واقعی پاسدار دستاوردها و ارزش های اسلام ناب محمدی هستند.
حجت الاسلام عبودی با اشاره به اهمیت دستاوردهای برون مرزی و داخلی سپاه در پاسداری از اسلام ناب محمدی، مرام مدافعین حرم به فرماندهی شهید حاج قاسم سلیمانی را نمونه شفاف از فرهنگ و مکتب انقلاب اسلامی دانست و تأکید کرد: تحریم سپاه بیانگر ضعف دشمنان در برابر فرهنگ و مکتب اسلامی است.
امام جمعه دهدشت از رفع مشکلات مصلی شهر دهدشت خبر داد و افزود: با رایزنی که با تهران داشتیم مصوب شد برخی مشکلات این مصلا قبل از عید و برخی دیگر بعد از عید رفع شود.
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.