گروه: اخبار استان خبر: 213818 / تاریخ انتشار : 1401/11/2 ساعت : 07:53

آن چه در دیدار روشنفکر و مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گذشت

مهدی روشنفکر در نشست با مدیرکل و معاونین آموزش‌وپرورش استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: مادر تمام دستگاه‌ها آموزش‌وپرورش است و موضوع کار آن تربیت انسان است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع‌رسانی صبح زاگرس عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و نماینده شهرستان‌های بویراحمد ،دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی گفت: نقشه راه آموزش‌وپرورش سند تحویل بنیادین است و همه طرح‌ها و برنامه‌ها بر مبنای این سند با برنامه‌ریزی اصولی دنبال شود.

 

مهدی روشنفکر در نشست با مدیرکل و معاونین آموزش‌وپرورش استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: مادر تمام دستگاه‌ها آموزش‌وپرورش است و موضوع کار آن تربیت انسان است.

 

وی با بیان اینکه اگر آموزش‌وپرورش رسالت خود را برای آموزش و تربیت دینی و اجتماعی دانش آموزان  به‌خوبی انجام دهد قطعاً آینده بهتری برای جامعه رقم خواهد خورد گفت: خروجی آموزش‌وپرورش با تحصیل در دانشگاه‌ها جذب دستگاه‌های مختلف می‌شود و یا در بازار کار به مردم خدمت می‌کنند که لازم است با مدیریت صحیح برای توانمند کردن دانش آموزان این امانت‌های الهی از همه ظرفیت‌ها استفاده شود.

 

 نماینده شهرستان‌های بویراحمد ،دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی ،نقش مدیران در آموزش‌وپرورش را بسیار مهم و تأثیرگذار دانست و گفت: مدیر موتور محرکه هر اداره و یا سازمانی است و باید با برنامه‌ریزی و روحیه جهادی شرایط را برای فعالیت کارمندان برای ارتقاء سیستم فراهم نماید.

 

وی تکریم و برخورد توأم بااخلاق و کرامت انسانی با ارباب‌رجوع را یادآور شد و گفت: مردم ما شایسته بهترین خدمات هستند و باید با نگاه محبت‌آمیز و توأم با احترام و خوش‌رویی با آنان برخورد کرد و این نوع نگاه در آموزش‌وپرورش باید به یک فرهنگ تبدیل شود.

 

روشنفکر، همدلی و همکاری بین مجموعه آموزش‌وپرورش را برای تحقق اهداف و مأموریت‌های آموزش‌وپرورش مهم دانست و گفت: مسائل و مشکلات آموزش‌وپرورش را اولویت‌بندی و با پیگیری به‌موقع و مجدانه آن‌ها بستر را برای فعالیت آموزشی مطلوب دانش آموزان و فرهنگیان در اقصی نقاط استان فراهم آورید.

 

عضو ناظر مجلس در شورای عالی آموزش‌وپرورش ، خطاب به مدیرکل و معاونین آموزش‌وپرورش استان گفت: با بازدید و نظارت میدانی از مدارس و برگزاری کارگاه‌های آموزشی جهت توانمندسازی معلمان برای پویایی آموزش‌وپرورش تلاش مضاعفی داشته باشید.

 

وی بابیان اینکه ما به‌عنوان نمایندگان مردم در مجلس  برای کمک به آموزش‌وپرورش آمادگی کامل داریم و هر جا نیاز به پیگیری مسائل و مشکلات آموزش‌وپرورش در سطح ملی باشد باقوت دنبال می‌کنیم بیان کرد: آنچه ماندگار است عمل افراد است برای رضایت‌مندی مردم و ارتقاء کیفیت آموزش‌وپرورش تلاش کنید و با رویکرد عادلانه برمبنای عدالت به همه استان نگاه کنید.

 

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گزارشی از اقدامات و فعالیت‌های و موفقیت‌های آموزش‌وپرورش در دولت مردمی حضرت آیت‌الله رئیسی ارائه کرد .

 

حسنعلی عزت خواه با تقدیر و تشکر از تعامل و همراهی خوب نماینده ولی‌فقیه در استان ، استاندار ، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و ائمه جمعه استان با آموزش‌وپرورش گفت:  گروه مدیریتی آموزش‌وپرورش با همدلی ، همکاری،روحیه جهادی و انقلابی برای ارتقاء آموزش‌وپرورش بر مبنای سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش حرکت می‌کنند.

 

وی گفت: علی‌رغم همه مشکلات آموزش‌وپرورش در بعد فضا و تجهیزات، خوشبختانه با همراهی اداره کل نوسازی و خیرین عزیز شرایط را مدیریت کردیم تا بعد از 2 سال کرونایی که دانش آموزان از کلاس درس فاصله داشتند آموزش آنان در اقصی نقاط استان فراهم گردد.

 

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان با اشاره به استعدادهای خوب دانش آموزان استان گفت: دانش آموزان و فرهنگیان استان در عرصه ملی خوش درخشیدند به‌طوری‌که رتبه یک کنکور تجربی امسال از استان کهگیلویه بویراحمد بود.

 

وی گفت:  هدف کلی آموزش‌وپرورش در هر جامعه‌ای این است که هر فرد را طبق الگوی ارزش‌های فرهنگی، سیاسی، دینی و اجتماعی خود تربیت‌کرده و انسانی متناسب تحویل جامعه دهد.

 

  عزت خواه ،کار معلمان در آموزش‌وپرورش را برای تربیت دینی ،اخلاقی و علمی دانش آموزان بسیار مهم و اثرگذار دانست و تلاش نمایندگان مجلس برای اجرای رتبه‌بندی معلمان بعد از سال‌ها انتظار را کاری ارزشمند و ستودنی عنوان کرد

 

عزت خواه با گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید سلیمانی گفت: شهید سلیمانی یکی از افرادی است که تحت تعلیم و آموزش معلمان بوده، دانش آموزان ما ظرفیت فوق‌العاده‌ای دارند و می‌توانند برای رشد کشور نقش‌آفرین باشند.

 

در این نشست محمد حمالی آرند معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش‌وپرورش استان ،سید جلال رحیمی بیدک معاون آموزش ابتدایی آموزش‌وپرورش استان، فرشید کرمی معاون تربیت‌بدنی ،سید حمزه باقری نژاد معاونت سوادآموزی، شهرام قشقایی سرپرست معاونت فرهنگی و پرورشی  و ایمان سبحان نژاد معاون پژوهش و برنامه‌ریزی اداره کل آموزش‌وپرورش استان به شکل جداگانه گزارشی از وضعیت آموزش‌وپرورش در حوزه‌های کاری خویش ارائه کردند و از نگاه ملی و استانی مهدی روشنفکر عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و نماینده شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی تقدیر و تشکر نموده و خواستار کمک برای رفع مشکلات آموزش‌وپرورش در سطح ملی شدند.

 


انتهای پیام/

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.