گروه: اخبار استان خبر: 213894 / تاریخ انتشار : 1401/11/7 ساعت : 15:37
در گفتگو با صبح زاگرس مطرح شد:

جوانان و نوجوانان باید با تاریخ انقلاب آشنا شوند

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات‌اسلامی کهگیلویه گفت: انقلاب اسلامی باید برای جوانان بیان شود، خیلی از آنان نسبت به حوادثی که انقلاب پشت سر گذاشته و دشمنی‌ها و خیانت‌هایی که شده است آگاه نیستند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات‌اسلامی کهگیلویه در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع‌رسانی صبح زاگرس با اشاره به اینکه انقلاب باعظمت اسلامی ایران با هیچ‌کدام از انقلاب‌های جهان شباهت نداشته و ندارد و یکی از بی‌نظیرترین انقلاب‌ها است گفت: دهه‌فجر بهترین فرصت برای تحقق جهادتبیین است و همه مسئولان باید در این ایام نسبت به این مهم توجه ویژه داشته باشند.

 

حجت‌الاسلام حسینی‌طلب با اشاره به اینکه عناصر متعدد و مختلفی در تشکیل این انقلاب کارساز بود و این عناصر مکمل یکدیگر بودند افزود: نزاع جبهه حق و باطل از همان ابتدا بوده و همچنان هم ادامه دارد. در عصر ما، امام خمینی(ره) موفق به تشکیل حکومت و انقلاب اسلامی شد و پیروزی انقلاب، دشمنی دشمنان و بدخواهان  دوچندان شده است.

 

وی علت هجمه، تخریب و تضعیف نظام مقدس جمهوری اسلامی توسط دشمن را پیروزی انقلاب اسلامی خواند و تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب دهه‌فجر را عیدانقلاب برشمردند و ما باید بر فرهنگ‌سازی آرمان‌های انقلاب در سطح جامعه کوشش کنیم و باید با برنامه‌ریزی نسل جوان و نوجوان را نسبت به ارزش‌ها و آرمان‌های اصیل انقلاب آگاه کرد.

 

حسینی‌طلب یکی از محورهای مهم که نیاز به جهادتبیین دارد را جهاد اجتماعی و سیاسی عنوان کرد و ادامه داد: چالش‌هایی که در اغتشاشات اخیر، نوجوانان و جوانان با آن مواجه شدند به‌واسطه عدم تببین موضوعات اجتماعی و سیاسی بود که دهه‌فجر فرصت مناسبی است تا دستاوردها و شبهات انقلاب را تبیین کنیم تا به وظیفه ذاتی و حقوقی عمل کرده باشیم.

 

وی یکی از عنصرهای پیروزی انقلاب اسلامی را اتحاد و یکپارچگی اقشار مختلف مردم عنوان و خاطرنشان کرد: نقش اقشار مختلف مردم در تشکیل انقلاب‌اسلامی اعم از روحانیت، بازاریان، اصناف مختلف و ... بسیار تأثیرگذار و کارساز بود و این انقلاب هنوز هم به دست مردم و با رای اثرگذار آنها پابرجا مانده و دلیل استمرار، تداوم و مانایی انقلاب‌اسلامی نیز همین مردمی بودن آن است.

 

این مسئول با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی پایه‌های ظلم در جهان را لرزاند و همچنان می‌لرزاند عنوان کرد: باید همه از ظرفیت شبکه‌های اجتماعی برای تبیین، روشنگری و روایتگری صحیح انقلاب‌اسلامی به مردم و جهانیان استفاده کرده و واقعیت‌ها را بازگو کنیم.

 

حسینی‌طلب با تأکید بر اینکه سم‌پاشی‌های فراوانی علیه جمهوری اسلامی ازجانب دشمنان در حال انجام است که تاکنون همه دسیسه‌ها خنثی شد گفت:  دهه‌فجر فرصتی مغتنم برای تبیین خدمات و دستاوردهای نظام جمهوری‌اسلامی است. دشمنان و عده‌ای از افراد نادان، خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی را با رژیم منحوس پهلوی مقایسه می‌کنند در حالیکه پیشرفت‌های ایران بعد از انقلاب اسلامی با هیچ دوره‌ای قابل مقایسه نیست.

 

وی با بیان اینکه بخشی از جامعه به‌ویژه نسل نوجوان و جوان نسبت به خدمات و دستاوردهای انقلاب اسلامی آگاهی کافی ندارند، افزود: باید به نحو هنرمندانه‌ای این مسائل را برای نسل‌جوان بازگو کرد و دهه‌فجر بهترین زمان برای جهاد تبیین است.

 

وی تصریح کرد: تاریخ انقلاب‌اسلامی باید برای جوانان بیان شود، خیلی از آنان نسبت به حوادثی که انقلاب پشت سر گذاشته و دشمنی‌ها و خیانت‌هایی که شده است آگاه نیستند و امروز همه ما نسبت آگاه‌سازی آن‌ها مسئولیت داریم.

 

حسینی‌طلب بیان کرد: در این برهه حساس  تزریق ناامیدی در بین مردم و جوانان جزو اهداف مهم دشمن است و اگر جشن‌های دهه فجر پرشور و گسترده با حضور پرصلابت مردم و جوانان برگزار شود نقشه دشمنان خنثی و مایه سربلندی نظام است.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.