گروه: اخبار استان خبر: 213948 / تاریخ انتشار : 1401/11/7 ساعت : 12:09
توصیه شهدای دوران دفاع مقدس به بانوان؛

باحجاب خود مشتی بر دهان دشمن بزنید

شهید دردمه در وصیت‌نامه خود تأکید کرد: از شما خواهران می‌خواهم با رعایت حجاب اسلامی خود، مشتى بر دهان دشمنان خائن و خیانت‌کار بزنید.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس شهید قلى دردمه سال ۱۳۴۸ در منطقه‌ای محروم به نام سیدون در شهرستان کهگیلویه متولد شد و ۳۰ مرداد سال ۶۶ در غرب کشور به شهادت رسید.

 

بخشی از وصیت‌نامه شهید درمه؛
در بخشی از وصیت‌نامه شهید قلی دردمه خطاب به مادر و خواهر خود آورده است، همانند مادران دیگر شهدا باشید و مرا روسفید گردانید تا تمام مردم از شما به‌عنوان مادر شهید و خواهران شهید عبرت گیرند.


مادرم گرچه فرزند خوبى براى شما نبودم و می‌دانم که شب‌ها پیش گهواره من نخفته و می‌نشستید و پرستارى می‌دادی و زمانى هم بود که من نمی‌توانستم حتى مگسى را از خود دور کنم و تو از من پرستارى می‌کردی و مرا بزرگ کردى و امید داشتى روزى من صاحب زن و خانه‌ای شوم و مرا به حجله برى.


مادرم حجله من سنگر من و عروسم تفنگم است و اگر می‌خواهی حجله مرا زینت دهى باید فرزندان دیگرت را خوب تربیت دهى تا بتوانند راه برادرشان را ادامه دهند.


از اینکه من شهید شدم گریه مکن فقط از این گریه کن که فرزندت دیگر در جبهه‌های خوزستان و کردستان نیست که با دشمنان اسلام مبارزه کند و خوشحال باش که فرزندى دارید که در جبهه با دشمنان اسلام مى رزمد و خدا را شکر می‌کنم و شما نیز خدا را شکر کن که شب‌ها نخفته اى و فرزندى بزرگ کردى و درراه اسلام دادى و خدا را شکر کن که در رختخواب نمردم.


مادرم اگر در جوانى شهید شدم باید خوشحال باشی تا درروی فاطمه زهرا بتوانى براى خودت شفاعت کنى مادرم در آخر از شما تقاضا دارم که مرا حلال نمایی و به بزرگوارى خودت مرا ببخشی و براى من سیاه‌پوش نباشید.


من که مقلد امام خمینی (ره) هستم و امام می‌گوید هر کس در هر مقام و مسئولیتى است و توانائى رزمیدن دارد به جبهه رود قلم را کنار نهادم و تفنگ را بر آن ترجیح دادم.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.