گروه: اخبار استان خبر: 224027 / تاریخ انتشار : 1401/11/10 ساعت : 09:04

خَرس مادران برای زمین سفت و کلنگ‌های بی‌خاصیت درسیلاب کلوار/ وای بر اندوه این مادر و چپاولگران بیت‌المال+ فیلم

سیلاب کلوار محروم در کهگیلویه و بویراحمد به نظر می‌رسد تنها اعتبارش زمین سفت، کلنگ‌های بی‌خاصیت و مویه‌های زنان می‌باشد، زنانی که خَرس امانشان را بریده و مرگ فرزند بخت و اقبالشان شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس وقتی به سراغ پروژه‌های نیمه‌کاره که از دولتی به دولت دیگر در کهگیلویه و بویراحمد به ارث گذاشته می‌شود می‌رویم یاد قانون پایستگی انرژی مربوط به مرحوم مغفور اسحاق نیوتن افتادم که در این قانون انرژی از بین نمی‌رود و به وجود نمی‌آید بلکه از شکلی به شکل دیگر تبدیل می‌شود.

 

یکی از این پروژه‌ها، پیچ‌های خاکی سیلاب کلوار محروم در کهگیلویه و بویراحمد است که به نظر می‌رسد تنها اعتبارش زمین سفت، کلنگ‌های بی‌خاصیت و مویه‌های زنان می‌باشد، زنانی که خَرس امانشان را بریده و مرگ فرزند بخت و اقبال سیاهشان شده.

 

سال‌های زیادی است که راه ارتباطی سیلاب و کلوار به دلیل ضعف زیرساختی مرگ‌های زیادی را ثبت کرده و درکنارش شوهای زیادی از مسئولان با صحبت‌های روئیاییشان به خود دیده است.

 

روز گذشته مادر جوان سیلاب کلواری وقتی طلوع صبح را دید شاید هرگز فکر نمی‌کرد ظهر آن روز دیگر نمی‌تواند لبخندهای ناز دختر 18 ماهه‌اش را ببیند و شیرین‌زبانی او را بشنود.

 

واژگونی خودروی نیسان در جاده روستای عدور به سمت لردگان جان دختر 18 ماهه را گرفت تا در این حادثه که چهار نفر (راننده به همراه همسر و دو فرزند دختر 18 ماهه و 4 ساله) قربانی داشت، یک‌بار دیگر سیلاب کلوار شاهد رنج بی‌پایان مردم این منطقه باشد.

 

طلسم شوم جاده 70 کیلومتری بالغ‌بر 2 هزار سکنه سیلاب کلوار را که 22 روستای بزرگ و کوچک را با بیش از 450 خانوار در خود جای‌داده است متأسفانه نه سیاسیونی که برای تبلیغات می‌روند نه مسئولان تا حالا نتوانسته‌اند بشکنند.

 

مردم این دیار خودشان می‌گویند در سیلاب کلوار خبری از رسیدن به اهداف و آرزوها نیست، مردم اینجا وسیله‌ای هستند برای رسیدن به هدف، برای تحقق اهداف مسئولین!

 

فیلم زیر مربوط می‌شود به‌اتفاق روز گذشته در سیلاب کلوار که پرسنل اورژانس هم کاری از دستشان برنیامد تا کودک 18 ماهه عدوری دیگر شاهد رنج های بی‌امان آن منطقه نباشد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.