گروه: اخبار استان خبر: 224054 / تاریخ انتشار : 1401/11/11 ساعت : 15:29
در نشست شورای شهر یاسوج مطرح شد:

انتقاد عضو شورای شهر یاسوج از استاندار کهگیلویه و بویراحمد/ هدایت امیری : از پاسخ‌های شهردار قانع نشدم/ رئیس شورا: استیضاح حق قانونی اعضاء است

نشست شورای شهر یاسوج با موضوع بررسی و اصلاح دفترچه عوارض و بررسی سؤال از شهردار این شهر برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در ابتدای این جلسه با پیشنهاد رئیس شورای شهر یاسوج هتل‌ها و مکان‌های اقامتی، مهمانسراها در این شهر  از پرداخت ۷۰ درصدی عوارض برخوردار شدند.

 

کیوان آشنا گفت: این تخفیف عوارض برای جلب گردشگری و افزایش آمار گردشگری صورت می‌گیرد. 

 

در ادامه این نشست هدایت امیری عضو شورای شهر یاسوج با اشاره به  میزان تحقق پیش‌بینی بودجه 1401 به مبلغ ۳۴۵ میلیارد تومان در هشت ماه ابتدای سال اشاره کرد و  گفت: از میزان بودجه ۳۴۵ میلیاردی، فقط  ۲۹ درصد یعنی ۹۸ میلیارد محقق شده است.

 

رئیس شورای شهر یاسوج  در ادامه به پاسخ‌های کتبی شهردار یاسوج اشاره کرد و گفت: اگر اعضا از پاسخ‌ها قانع نشده باشند، طبق قانون می‌توانند جلسه استیضاح برای پاسخ به سؤالات آن‌ها برگزار شود.

 

هدایت امیری بابیان اینکه  از پاسخ‌ها شهردار قانع نشدیم، و در مواردی انحرافاتی مشاهده می‌شود گفت: در یک نمونه، شهردار در تاریخ ۲ شهریورماه مکاتبه با شورا داشت، در این مکاتبه به  عملیات پروژه‌های چشمه نباتی، فجر مخابرات و دیگر پروژه‌ها  از طریق شرکت توسعه شارستان جهت تصویب پیشنهاد شد،  شهردار این پروژه‌ها را از اولویت‌ها دانست به‌گونه‌ای که اعلام کرد  با ترک تشریفات دنبال شود، اعضا شورای شهر با ترک تشریفات موافقت کردند.

 

وی بابیان اینکه واقعیت‌ها توسط شهردار بیان نمی‌شود، گفت: یک ماه قبل از نامه به  شورا، کار به شرکت واگذارشده است، این موضوع  دور زدن و بی‌حرمتی به شورا محسوب می‌شود.

 

در این جلسه، پس از رأی‌گیری  ۴ نفر شامل عباس نژاد، هدایت اکبری، هدایت امیری و دانشی از اعضای ۷ نفرِ شورای شهر از پاسخ‌های کتبی شهردار قانع نشدند و مقرر شد در جلسه روز یکشنبه ۱۶ بهمن‌ماه جلسه سؤال از شهردار برگزار شود و شهردار پاسخ‌ها و دفاعیات خود را خواهد داشت و با خروج شهردار در خصوص عزل یا ابقای وی تصمیم‌گیری خواهد شد.

 

عطا دانشی در این  جلسه با انتقاد از استاندار برای بی‌توجهی به شهر یاسوج و مطالبات اعضای شهر اشاره کرد و گفت: چندین نامه و چندین مراجعه اعضای شورا به دفتر استاندار صورت گرفت اما اجازه برگزاری جلسه با استاندار توسط مسئولان دفتر  داده نشد، استاندار باید قبل از سفر ریاست جمهوری  برای بحران‌های مختلف همچون ترافیک و منظر شهری، زیرساخت‌ها از محل سفر ریاست جمهوری  اعتبار ویژه در نظر گرفته شود.

 

هدایت اکبری  بابیان اینکه بدون حب و بغض در خصوص جلسات شورا، نظرات خود را اعلام می‌کنیم، گفت: منافع شخصی ، گروهی، جریانی در جلسه آینده نباید لحاظ شود، بلکه مردم، مسئولین و منافع شهر در نظر گرفته شود و بلکه بر اساس واقعیت‌ها تصمیم‌گیری شود.

 

احمدی کیش عضو دیگر شورای شهر بابیان اینکه معتقدیم شهرداری نیازمند درآمد پایدار است، اما حاضر نیستیم مصوبه‌ای در این خصوص انجام دهیم، گفت: در این خصوص پیشنهاد می‌کنم شهرداری به تاریخ یک ماه از شناسایی ظرفیت‌های مناسب سرمای گذاری ازجمله پارک اسکان (به‌مانند باغ فدک اصفهان) جهت جلوگیری از ترافیک چادر گردشگران در سایر مناطق شهری، تله‌کابین، تله سیژ، زیپ لاین و استفاده از ظرفیت‌های تفریحی در رود بشار تلاش کند تا هم باعث جذب گردشگران از نقاط مختلف کشور شده و درآمد پایداری برای آینده شهر یاسوج محقق شود و کاهش هزینه‌ها و عوارض از دوش مردم برچیده شود.

 

این پیشنهاد احمدی کیش با اکثریت آرا در شورای شهر به تصویب رسید و مقرر گردید شهرداری ظرف مدت یک ماه نسبت به شناسایی ظرفیت‌های مناسب سرمای گذاری به همراه پیشنهاد‌ها لازم اقدام و به شورای شهر ارسال نماید.

 

 

خبر در حال بروز رسانی است....

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.