گروه: اخبار استان خبر: 224602 / تاریخ انتشار : 1401/12/1 ساعت : 15:22
کارت زرد شورای نگهبان به ۳ نماینده مجلس؛

نمایندگان کهگیلویه و بویراحمد هم کارت زرد دریافت می‌کنند؟

کارت زرد شورای نگهبان به ۳ نماینده استان مازندران در مجلس شورای اسلامی این سؤال را به ذهن می‌رساند که نمایندگان کهگیلویه و بویراحمد هم کارت زرد دریافت می‌کنند؟

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع‌رسانی صبح زاگرس چهارم خردادماه ۱۴۰۱ بود که رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با نمایندگان مجلس به نمایندگان ملت توصیه کردند که از دخالت در انتصابات پرهیز کنند.

 

رهبر انقلاب با اشاره به توصیه سابق خود به نمایندگان مبنی بر پرهیز از دخالت در انتصابات خاطرنشان کردند: رئیس مجلس گفتند بعضی از نمایندگان از این توصیه دلخور شده‌اند، درحالی‌که این توصیه به مصلحت خود شما است چراکه اگر در یک منطقه با پیشنهاد یا فشار یک نماینده، مسئولی منصوب شود اما عملکرد او مطلوب نباشد، مشخص نیست باید از چه کسی بازخواست شود.

 

حالا به نظر می‌رسد با نزدیک شدن به ماه‌های پایانی مجلس یازدهم و آغاز کورس انتخابات مجلس، دخالت‌های نمایندگان علیرغم نص صریح قانونی و فرمایش مقام معظم رهبری در عدم دخالت نمایندگان در امور عزل و نصب‌ها، شورای نگهبان کشور به سه نماینده مجلس در مازندران تذکر و کارت زرد داده است.

 

بر اساس این گزارش، نمایندگان آمل، ساری و تنکابن از سوی شورای نگهبان دراین‌باره تذکر جدی دریافت کرده‌اند و پرونده رسیدگی به دخالت‌های این نمایندگان در حوزه انتصابات در شورای نگهبان کشور مفتوح شده است.

 

کارت زرد شورای نگهبان به این سه نماینده مجلس به دلیل دخالت در انتصابات در حالی صورت گرفته است که نمایندگان استان کهگیلویه و بویراحمد به گواه اخبار رسمی و غیررسمی در انتصابات بسیاری دخالت می‌کنند هرچند که خود آن‌ها از آن به‌عنوان مشاوره در انتصاب مدیران یاد می‌کنند اما دخالت ان ها در این مهم کاملاً آشکار و واضح بوده که مورد انتقاد رسانه‌ها و کارشناسان نیز قرارگرفته است.

 

اکنون باید دید آیا سرنوشت نمایندگان استان مازندران در انتظار مهدی روشنفکر، سید ناصر حسینی پور و سید محمد موحد خواهد بود یا خیر؛ اما نتیجه هر چه باشد باید بر اساس قانون بررسی‌شده و مطابق آن با آن‌ها برخورد لازم صورت گیرد.

 

انتهای پیام/

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.