گروه: اخبار استان خبر: 225447 / تاریخ انتشار : 1401/12/29 ساعت : 12:25

منطقه گردشگری کوه‌گل دنا همچنان در خواب زمستانی+ تصاویر

منطقه گردشگری کوه‌گل در سیسخت به دلیل سهم خواهی برخی ادارات برای ایام تعطیلات نوروز آماده نشده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس منطقه گردشگری کوه گل که یکی از پتانسیل‌های مهم گردشگری استان و جنوب کشور با بیش از سه هزار سهامدار است اکنون به دلیل برخی سنگ‌اندازی‌ها و سهم خواهی ها در ایام نوروز تعطیل است.

 

منطقه گردشگری کوه گل در شهر سی سخت مرکز شهرستان دنا آوازه‌ای جهانی دارد و یکی از مناطق بکر و گردشگر در کشور محسوب می‌شود.

قرارگیری پارک ملی دنا با زیست‌بوم منحصربه‌فرد و منطقه حفاظت‌شده دنا با انواع گونه‌های جانوری در کوه گل، این منطقه را به پیشانی گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد تبدیل کرده است به‌نحوی‌که برخی گردشگران، استان کهگیلویه و بویراحمد را با اسم کوه گل یا کوه دنا می‌شناسند.

 

علاوه به خصوصیات منحصربه‌فرد کوه گل، شرکت تعاونی گردشگری برف و آفتاب با بیش از سه هزار عضو از افراد بومی منطقه سی سخت، گرداننده این منطقه تفریحی بوده که در نوع خود بزرگ‌ترین تعاونی مردمی در سطح کشور است.

اکنون در تعطیلات نوروز ۱۴۰۲ که کوه گل باید پذیرای مسافران و گردشگران باشد در خواب زمستانی فرورفته و گویی خبری از بهار در این منطقه نیست.

رهامی مدیرعامل شرکت تعاونی برف و آفتاب در این خصوص گفت: چهارصد و شصت میلیون تومان سود سهام تعاونی شرکت برف و آفتاب کوه گل به سهام‌داران پرداخت شد.

 

وی به سنگ‌اندازی برخی مسئولان شهرستانی در بازگشایی کوه گل اشاره کرد و گفت: اداره میراث فرهنگی و گردشگری تقاضای هزینه بالایی حدود پانصد الی هشتصد میلیون برای شروع به کار تعاونی کوه گل کرده است که در توان شرکت نیست.

رهامی افزود: هم‌اکنون به دلیل ریزش برف و کوه چند نقطه از جاده کوه گل مسدود شده است و میراث فرهنگی هم درخواست پانصد میلیون تومان برای شروع به کار شرکت کرده درصورتی‌که مجوز قانونی از میراث فرهنگی استان، استاندار، معاون عمرانی استاندار، محیط‌زیست و آب منطقه‌ای وجود دارد.

 

مدیرعامل شرکت تعاونی برف و آفتاب بیان کرد: منابع طبیعی مانعی برای شروع به کار ایجاد نکرده اما میراث فرهنگی نه تنها اجازه شروع به کار شرکت را نمی‌دهد بلکه خودش دست‌به‌کار نمی‌شود.

وی بیان کرد: هرساله به علت آماده نبودن زیرساخت‌های لازم و حجم بسیار زیاد گردشگر در محدوده چشمه میشی و کوه گل گره ترافیک سنگین ایجادشده می‌شود که می‌طلبد پیش از شروع تعطیلات و ورود مسافران تمهیداتی برای بهبود زیرساخت‌ها انجام شود.

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.