گروه: اخبار استان خبر: 225488 / تاریخ انتشار : 1401/12/28 ساعت : 13:24
شهردار یاسوج مطرح کرد

ممنوعیت برپایی چادر در آبشار یاسوج/گلایه آخرسالی مقدم از اعضای شورای شهر/طلب ۲۰۰میلیاردی شهرداری از دستگاه های اجرایی

نستهن مقدم در جمع خبرنگاران به طلب ۲۰۰میلیاردی شهرداری از دستگاه‌های اجرایی اشاره کرد و از شورای شهر نسبت به عدم پیگیری این مطالبات گلایه کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع‌رسانی صبح زاگرس شهردار یاسوج در نشست خبری با خبرنگاران بیان داشت: سال ۱۴۰۱ برای شهرداری سال بسیار خاصی بود به‌نحوی‌که مشکلات بسیاری شهرداری را گریبان گیر کرد.

 

نستهن مقدم ادامه داد: با توجه به اینکه در آستانه سال جدید هستیم و احتمال می‌رود شهر یاسوج به‌عنوان یکی از مقاصد گردشگری  کشور باشد، آمادگی‌هایی وجود دارد تا با تحویل سال به استقبال مسافران نوروزی برویم و همه دستگاه‌ها باید خود را در این کار شریک کنند.

 

شهردار یاسوج ادامه داد: برخلاف پیش‌بینی‌های هواشناسی امسال سال پربارشی بود و  با توجه به همین موضوع بهار امسال می‌تواند مثال‌زدنی باشد.

 

وی عنوان کرد: البته بارش‌های پیاپی در پاییز و زمستان باعث مشکلاتی برای شهرداری یاسوج شد‌، با توجه به بارش‌هایی که امسال اکثر از نوع برف بود توانستیم این بارش‌ها  را نیز با موفقیت پشت سر بگذاریم.

 

مقدم خاطرنشان کرد: معاونت فضای سبز شهرداری اقدام به زیباسازی میدان‌ها و بلوارهای شهر کرد که در سال‌های گذشته انجام نمی‌شد حتی گل‌کاری بلوارهای فرعی نیز انجام دادیم.

 

وی گفت: به دلیل حفاری‌های زیادی که ناشی از شکستگی لوله‌های آب در مرکز استان و همچنین به دلیل حفاری‌هایی که دستگاه‌های خدمات رسان در نقاط مختلف شهر انجام دادند گروه‌های شهرداری اقدام به ترمیم آسفالت کردند.

 

مقدم ادامه داد: امسال برای اولین بار اقدام به رنگ‌آمیزی جداول بلوارها و میدان‌ها با دستگاه به‌جای دست کردیم؛ ترمیم جداول، میادین و بلوارهای شهر یاسوج نیز در حال انجام است همچنین خط‌کشی خیابان‌های شهر نیز در دستور کار است که این موضوع نیز از امشب انجام می‌شود.

 

شهردار یاسوج در ادامه  افزود: آمادگی استقبال در آبشار یاسوج وجود دارد،  سرویس بهداشتی جنب هتل ارم نیز بعد از بازسازی آماده استفاده است.

 

مقدم ادامه داد: امسال برای اولین بار به‌وسیله دستگاهی که شهرداری خریداری کرده است کار خط‌کشی خیابان‌های شهر یاسوج به‌وسیله نیروهای خود شهرداری انجام می‌شود.

 

وی گفت: نصب چادر در منطقه آبشار ممنوع است.

 

شهردار یاسوج عنوان کرد: کمیته بحران شهرداری در آستانه سال جدید به‌صورت آماده‌باش است و بنا داریم پروژه‌های حوزه عمران در ایام نوروز در دست‌کار است و تعطبپیل نخواهد شد.

 

وی گفت: در خصوص  بلوار آیت‌الله ملک حسینی با هماهنگی‌های که کردیم کار بدون تعطیلی در حال انجام است.

 

مقدم تأکید کرد: شهرداری پای‌کار است تا اقدام به ترمیم آسفالت خیابان‌های شهر کند همچنین آمادگی داریم با مناطقی مانند مادوان که جزو محدوده کار شهرداری یاسوج نیست همکاری کنیم.

 

شهردار یاسوج از شهروندان خواست از ریختن زباله‌ها در محدود ورودی شهر یاسوج اجتناب کنند‌ تا زیبایی بصری شهری که به پایتخت طبیعت معروف است از بین نرود.

 

وی در خصوص درخت‌کاری میدان‌ها شهر یاسوج بیان کرد: با توجه به شرایط اقلیمی یاسوج بیش از ۲هزار درخت در میدان‌ها و بلوارهای شهر یاسوج کاشت شده یا در حال کاشت است، ۱۰هزار مترمربع گل‌کاری در فضای سبز داشتیم، نوسازی همه سرویس بهداشتی‌های شهر یاسوج انجام‌گرفته است و یک سرویس بهداشتی نیز به سرویس بهداشتی شهر یاسوج اضافه‌شده است.

 

مقدم گفت: کارگران فضای سبز حقوق شهریور و بخشی از حقوق مهر را دریافت کرده‌اند و نیروهای رسمی پیمانی و قراردادی تا بهمن‌ماه خود را دریافت کرده‌اند، ۲۵۰ نیروی خدماتی داریم و ۱۰۰ نیروی فضای سبز است‌. خود نیروی‌های شهرداری بیش از ۴۰۰ نفر است

 

شهردار یاسوج در ادامه گفت: شهرداری ۲۰۰میلیارد از دستگاه‌های اجرایی طلب دارد و ۱۰ میلیارد بدهی نیز شهرداری در پروژه‌های عمرانی دارد اما در بخش کارکنان شهرداری مثل پاکبانان تا آذرماه پرداخت‌شده است‌؛ پیمانکار اجازه تعلل در پرداخت حقوق پاکبانان را ندارد.

 

وی افزود: شورای شهر آن‌چنان‌که باید برای پس گرفتن بدهکاری شهرداری از دستگاه‌ها تلاش نکرد.

 

مقدم گفت: افتتاح کارخانه بازیافت پسماند را در سال ۱۴۰۲ خواهیم داشت؛ خط آب و برق و گاز کارخانه پسماند توسط شهرداری انجام‌شده است، ما به‌تمامی تعهدات خود عمل کرده‌ایم اما معارضین در ابن موضوع همچنان وجود دارد.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.