گروه: اخبار استان خبر: 225505 / تاریخ انتشار : 1401/12/29 ساعت : 09:04
در گفتگو با مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان مطرح شد

کهگیلویه و بویراحمد روی کمربند انرژی کشور/بهترین فرصت سرمایه گذاران برای استان

مدیرعامل شرکت دانش بنیان انرژی موج خورشید با اشاره به اینکه کهگیلویه و بویراحمد روی کمربند انرژی کشور قرار دارد کفت: شرکت های دانش بنیان می توانند فرصتی برای توسعه اشتغال و اقتصاد باشند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع‌رسانی صبح زاگرس مقام معظم رهبری ر ابتدای سال 1401 عنوان و شعار سال را «تولید؛ دانش‌بنیان و اشتغال آفرین» نامید و بر این اساس نقشه راه یک سال کشور را بر مبنای این شعار قراردادند؛ به همین دلیل به سراغ یکی از افرادی رفتیم که درزمینهٔ شرکت‌های دانش‌بنیان فعالیت دارد و از وی در خصوص فعالیت‌هایی که انجام داده‌اند سؤالاتی پرسیدیم.

 

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان انرژی موج خورشید با اشاره به اینکه کهگیلویه و بویراحمد روی کمربند انرژی کشور قرار دارد گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند فرصتی برای توسعه اشتغال و اقتصاد باشند.

امین حسین پور با اشاره به اینکه شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند فرصتی برای توسعه اشتغال و اقتصاد هر منطقه تبدیل شوند در خصوص نوع فعالیت این شرکت گفت: این شرکت در راستای تولید و ذخیره الکتریسیته فعالیت دارد.

 

وی بابیان اینکه پنل های خورشیدی را می‌توان به‌عنوان مؤلفه‌ای از یک سامانه فتوولتاییک برای تولید و ذخیره الکتریسیته در کاربردهای تجاری و مسکونی استفاده کرد ابراز داشت: پنل های خورشیدی فرصتی رهاشده برای تولید برق و درآمدزایی است.

 

  مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان انرژی موج خورشید در کهگیلویه و بویراحمد اذعان داشت: ایران در تولید انرژی گام‌های مثبتی برداشته و در استان بالغ‌بر ۲۰۰ نیروگاه برق تاکنون توسط این شرکت راه‌اندازی شده است.

 

وی بابیان اینکه موقعیت توپوگرافی کهگیلویه و بویراحمد باعث شده تا استان به فرصتی ارزشمند برای تولید برق از نیروگاه‌های خورشیدی تبدیل شود گفت: کهگیلویه و بویراحمد در کمربند انرژی‌های تجدید پذیر کشور قرار دارد و مردم استان می‌توانند از این موقعیت برای توسعه اقتصادی خانوار بهره ببرند.

 

مدیرعامل این شرکت تولیدی اظهار داشت: بازگشت سرمایه در این نوع سرمایه‌گذاری از ۲ تا ۳ سال است.

 

وی از تولید بالغ‌بر پنج مگاوات برق توسط این شرکت در کشور خبر داد و تصریح کرد: با توجه به پتانسیل استان تولید برق از نیروگاه‌های خورشیدی و ضرورت خرید ۲۰ ساله تولیدات توسط دولت، راه‌اندازی پنل های خورشیدی فرصتی ارزشمند برای توسعه اقتصادی و اشتغال  برای درآمد پایدار است.

 

حسین پور افزود: کهگیلویه و بویراحمد در کمربند انرژی‌های تجدید پذیر قرار دارد و شهروندان گچسارانی و یاسوجی بیشترین استقبال را نسبت به سایر شهرهای استان در راه اندازی نیروگاه‌های خورشیدی داشته‌اند.

 

وی در ادامه با توجه به‌ضرورت اشتغال و کار در استان گفت: با تقویت کارگاهی و حمایت و سرمایه‌گذاری در این بخش این شرکت به‌تنهایی قادر به ایجاد اشتغال برای بیش از ۸۰ نفر است که هم‌اکنون با اشتغال‌زایی مستقیم برای ۱۵ نفر مشغول فعالیت است.

 

 مدیرعامل شرکت انرژی موج خورشید به حمایت بسیج سازندگی استان کهگیلویه و بویراحمد از ایجاد این نیروگاه‌ها و درامد زایی برای افراد نیازمند اشاره کرد و این نوع حرکت‌ها را امیدبخش ارزیابی کرد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.