گروه: اخبار استان خبر: 225527 / تاریخ انتشار : 1401/12/29 ساعت : 17:08
در گفتگو با صبح زاگرس مطرح شد؛

پیش‌بینی خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمدی از شعار سال ۱۴۰۲

تعدادی از خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمدی در آستانه فرارسیدن سال جدید پیش‌بینی‌هایی در خصوص انتخاب شعار سال ۱۴۰۲ داشتند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع‌رسانی صبح زاگرس هر ساله حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران در ابتدای سال عناوین مختلف و ضرورت‌های کشور را در قالب شعار سال تبیین می‌کنند، این فرامین به‌عنوان نقشه راه و ترسیم سیاست‌های یک‌ساله کشور برای رشد و پیشرفت کشور است.

 

فرامین رهبری معظم انقلاب در سالیان گذشته  حول محور اقتصاد، تولید، کار جهادی و حمایت از دانش و پژوهش ایراد شده است تا مهم‌ترین برنامه‌ها و سیاست‌ها در راستای شعار سال قرار گیرد و شاهد تحقق رشد و پیشرفت کشور در حوزه‌های ابلاغی باشیم.

 

اصحاب رسانه و خبر به‌عنوان پرچم‌داران عرصه تبیین و اطلاع‌رسانی هرساله با نقش‌آفرینی در راستای شعار سال سعی و تلاش برای تحقق فرامین رهبر معظم انقلاب و پیاده‌سازی اوامر ایشان در قالب تولید خبر و محتوا را دارند، به همین مناسبت با تعدادی از فعالان رسانه‌ای شهر یاسوج در خصوص پیش‌بینی آنها از شعار سال ۱۴۰۲ گفت‌وگویی صورت گرفت که در زیر آمده است.

 

 مسئول خبرگزاری فارس در استان کهگیلویه و بویراحمد به‌پیش بینی‌ در خصوص شعار سال پرداخت و گفت: کشور ما در حوزه‌های مختلف نظامی، دانش، علم و بهداشت و درمان در سطح دنیا در وضعیت مطلوبی قرار دارد.

 

داریوش بهنیاء گفت: باتوجه‌به موضوع اقتصادی و تدابیر حکیمانه ایشان و اینکه شخصیتی زمان شناس هستند هر چند نمی‌توان پیش‌بینی از تدابیر ایشان برای شعار سال داشت؛ اما باتوجه‌به درهم‌ریختگی اقتصادی اگر ایشان فرمان اقتصادی داشته باشند در حوزه نظم اقتصادی است.

-----------------------------------------------

خبرنگار خبرگزاری ایرنا در کهگیلویه و بویراحمد به دغدغه‌های اقتصادی و معیشتی مردم اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب از سالیان گذشته حمایت از واحد‌های تولیدی و فعال‌سازی آنها و تلاش برای راه‌اندازی شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان تأکید فرمودند، بنابراین پیش‌بینی شعارهای اقتصادی باتکیه‌بر این موضوعات دور از تصور نخواهد بود.

 

فهیمه قهرمانی به سیاست‌های جمعیتی و فرزندآوری اشاره کرد و گفت: فرزندآوری و  سیاست‌های جمعیتی باتوجه‌به کاهش نرخ تولد نیز می‌تواند از ابعاد شعار سال باشد.

 

وی تأکید کرد: باتوجه‌به شرایط خاص کشور و تلاش‌های همه‌جانبه  دشمن در قالب جنگ رسانه‌ای برای کاهش ظرفیت و‌ پایگاه مردمی نظام در عرصه‌های ملی، برگزاری انتخابات باشکوه می‌تواند این دسیسه‌ها را خنثی کند؛ بنابراین پیش‌بینی می‌شود یکی از ابعاد شعار سال برگزاری باشکوه انتخابات باشد.

--------------------------------------------------------

فعال رسانه و سردبیر سایت خبری فصل جنوب در کهگیلویه و بویراحمد گفت: باتوجه‌به مشکلات اقتصادی پیش‌بینی می‌شود در حوزه اقتصاد و رونق آن، رهبر معظم انقلاب بیاناتی را مطرح بفرمایند.

صادق الهی همچنین به برخی ناآرامی‌های کشور در سال ۱۴۰۱  اشاره کرد و گفت: باتوجه ‌به ناآرامی‌هایی که در سال ۱۴۰۱ وجود داشت پیش می‌شود در سال جدید سال، موضوع  وحدت و انسجام بیشتر مورد تأکید رهبر انقلاب باشد.

 

وی همچنین وحدت و یک‌صدایی علیه دشمنان انقلاب اسلامی برای پیشرفت کشور را از دیگر مواردی دانست که می‌تواند توسط  مقام معظم رهبری به‌عنوان شعار سال معرفی شود.

 

---------------------------------------------------

جمشید ارجمند فعال رسانه یاسوجی با بیان اینکه اصحاب رسانه و خبر در همه صحنه‌ها و تعطیلات حضوری فعال دارند، گفت: نقش فعال اصحاب خبر و رسانه در تبیین،  تولید خبر و برنامه‌های سال بی‌نظیر و ارزشمند است.

ارجمند گفت: رهبر معظم انقلاب با تدابیر خود سال را با موضوعات مهمی نام‌گذاری می‌کنند تا در آن راستا گام برداشته شود.

 

 وی گفت: باتوجه‌به تأکیدات رهبر معظم انقلاب در سالیان مختلف و بیان شعار سال به نظر می‌رسد فرامین رهبری در چند سال گذشته توسط مسئولان پیاده‌سازی نشده است؛ زیرا اثرات آن،  آن‌گونه که مورد انتظار بود در وضعیت اقتصاد و معیشت مردم تغییری ایجاد نکرد.

 

ارجمند‌ با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود شعار سال جاری با موضوعات اقتصادی پیوند خورده است و یکی از شاه‌کلیدهای شعار سال موضوع اقتصادی باشد، گفت: به نظر می‌رسد به دلیل اهمیت مقوله فرهنگ، موضوعات فرهنگی نیز می‌تواند از دیگر ابعاد انتخاب شعار سال از سوی رهبر معظم انقلاب باشد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.