گروه: اخبار استان خبر: 225553 / تاریخ انتشار : 1402/1/1 ساعت : 13:40
در گفتگو با صبح زاگرس مطرح شد

انتقاد عضو شورای شهر سی‌سخت از میراث‌فرهنگی/ورودی سی‌سخت حال و هوای نوروزی ندارد

عضو شورای شهر سی سخت گفت: در شرایطی که یک روز از بهار سال ۱۴۰۲ می‌گذرد، ورودی شهر بدون هیچ‌گونه ستاد استقبالی حال و هوای نوروزی و تحرک و پویایی لازم را ندارد.

ناصر رهامی در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع‌رسانی صبح زاگرس ضمن تبریک نوروز ۱۴۰۲ و بهار قرآن گفت: هم‌زمانی و تقارن نوروز باستانی با بهار قرآن، فرصتی بود که مدیریت گردشگری شهرستان دنا  با بهره‌گیری از حداکثر حضور مسافران و گردشگران شرایط معرفی ظرفیت‌های گردشگری را فراهم آورد.

 

عضو شورای شهر سی سخت گفت: متأسفانه در شرایطی که یک روز از بهار سال ۱۴۰۲ می‌گذرد، ورودی شهر بدون هیچ‌گونه ستاد استقبالی حال و هوای نوروزی و تحرک و پویایی لازم را ندارد.

 

وی ضمن انتقاد از دبیر ستاد استقبال از مسافران نوروزی، ادامه داد: انتظار می‌رفت میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان دنا از مدت‌ها قبل نسبت به برنامه‌ریزی متناسب برای این روزهای فرخنده، اقدامات لازم را انجام می‌داد؛ زیرا هر ساله جهت راهنمایی گردشگران و مسافران نوروزی مکانی به‌عنوان ستاد استقبال در ورودی شهر مشخص و مستقر می‌شد و این ستاد به‌منظور راهنمایی مسافران و گردشگران در ورودی شهر سی سخت تا پایان تعطیلات فعال بود.

 

این عضو شورای شهر سیسخت گفت: نمازخانه، سرویس بهداشتی، راهنمای مسافر به‌منظور پاسخگویی به سؤالات و اطلاع‌رسانی مواردی است که ستاد استقبال برای رفاه حال گردشگران نوروزی در ابتدای شهر می‌بایست در نظر می‌گرفت.

 

این عضو شورای اسلامی شهر سیسخت با اشاره به افزایش چشمگیر تعداد مسافران نوروزی در این شهر عنوان کرد: میراث فرهنگی شهرستان دنا هیچ برنامه ویژه‌ای برای ستاد استقبال از مسافرین و گردشگران نوروزی در ورودی شهر سی سخت که با بهار قرآن و ماه مبارک رمضان مقارن شده است، ندارد.

 

ناصر رهامی، از خدمات‌رسانی ضعیف به مسافران نوروزی انتقاد کرد و گفت: متأسفانه در نوروز سال جاری هیچ برنامه مدون و خاصی برای استفاده از ظرفیت‌های گردشگران نوروزی برای اهداف اقتصادی، فرهنگی و مذهبی وجود نداشت و باتوجه‌به اینکه ظرف یک ماه گذشته مدیر نمایندگی گردشگری شهرستان دنا دو جلسه ستاد استقبال از مسافران نوروزی در فرمانداری شهرستان برگزار کرد، اما متأسفانه این جلسات در حد تشریفات و خروجی آن عدم برپایی ستاد استقبال از مسافران نوروزی در ورودی شهر سی سخت است.

 

این عضو شورای شهر تصریح کرد:  مسافران و گردشگرانی که ظرف یکی دو روز گذشته وارد این شهر شده‌اند به‌صورت سرگردان از شهروندان شهر سی سخت جویای اماکن گردشگری و اماکن اقامتی می‌شوند.

 

این عضو شورای اسلامی شهر سی سخت گفت: علت اینکه تنها مرکز شهرستانی که در استان ستاد استقبال از مسافران نوروزی ندارد چیست؟ و چه مسئول یا دستگاهی باید پاسخگوی این نوع سهل‌انگاری و بی‌مسئولیتی باشد؟

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.