گروه: اخبار استان خبر: 225580 / تاریخ انتشار : 1402/1/2 ساعت : 14:33
در گفت‌وگو با صبح زاگرس مطرح شد:

تقارن ماه رمضان و عید نوروز بهترین فرصت برای انجام فرایض دینی و ارتباطات انسانی است

مدیر حوزه‌های علمیه کهگیلویه و بویراحمد گفت: ماه رمضان ماه خوبی‌ها و فصل بهار فصل شادی و سرسبزی است و بهترین فرصت برای انجام فرایض دینی و ارتباطات الهی و انسانی است.

حجت‌الاسلام صفدر پناهی در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع‌رسانی صبح زاگرس در خصوص تقارن ماه مبارک رمضان با عید نوروز و فلسفه این ماه و همچنین ایجاد روحیه شادی و نشاط در این ماه  گفت: فلسفه ماه رمضان و روزه‌داری ارتباط و پیوند دینی با اجتماع مسلمین است تا با درد و رنج‌های مردم و همنوعان آشنا شویم و صله‌رحم کرد، ایام عید و بهار با ماه رمضان مقارن شده است تا ارزش‌های این ماه معنوی در فصل بهار از طریق دید و بازدیدها و کمک به همنوعان پیاده‌سازی شود.

 

مدیر حوزه‌های علمیه کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در ماه رمضان بعد از افطار می‌توان به صله‌رحم و دستگیری از نیازمندان پرداخت که در این ماه مورد تأکید واقع شده است، گفت: در ماه رمضان دید و بازدیدها می تواند ادامه پیدا کند و این ماه نه‌تنها مانعی در دید و بازدیدهای عید ایجاد نمی‌کند؛ بلکه می‌تواند بعد از افطار سنت‌های ارزشمند ماه رمضان و ایام عید پیاده‌سازی شود.

 

وی در خصوص اثرهای مثبت صله‌رحم در ایام عید و ماه رمضان گفت: دیدوبازدیدها در ماه رمضان و ایام عید می‌تواند سبب شادی و نشاط شود، زیرا کدورت‌ها و ناراحتی‌ها از بین می‌رود و چون ماه رمضان ماه خوبی‌ها و فصل بهار فصل شادی و سرسبزی است و بهترین فرصت برای انجام فرایض دینی و ارتباطات الهی و انسانی است.

 

حجت‌الاسلام پناهی گفت: یکی از موضوعاتی که سبب برکت عمر و افزایش آن می‌شود صله‌رحم است، در ماه رمضان در این دیدوبازدیدها  روح شادی و نشاط و خوبی‌ها و ارزش‌ها تقسیم می‌شود و در این ماه با گره‌گشایی می‌توان شادی و نشاط برای دیگر اقشار جامعه فراهم کرد .

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.