گروه: اخبار استان خبر: 225622 / تاریخ انتشار : 1402/1/4 ساعت : 08:58
به استقبال از کنگره ملی شهدای استان؛

شهید «عباس ارجمند» همیشه خیر و آسایش مردم را می‌خواست

شهید «عباس ارجمند» با توجه به اینکه از قدرت بدنی بالایی برخوردار بود اما در طول زندگی خود آزارش به هیچ کس به ناحق نرسید ، او همیشه خیر و آسایش مردم را می خواست .

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس شهید عباس ارجمند سال 1329 در روستای شیخ هابیل از توابع بخش سرفاریاب شهرستان چرام در خانواده ای مذهبی که همه افراد خانواده دارای آشنایی با قرآن و احکام اسلام هستند چشم به جهان گشود و چون جدشان روحانی ، همچنین پدر ایشان معلم و قاری قرآن و آموزنده احکام اسلام در آن روستا بود.

 

 چون فرزند بزرگ خانواده بود، تحصیلات علمی و قرآنی را  نزد پدر خویش آموخت  . این خانواده از نظر معنوی فوق العاده غنی بودند.

 

 در تمام کارها و مشکلات هم دوش و هماهنگ با پدر خویش گام برمی داشت .شهید عباس با توجه به اینکه از قدرت بدنی بالایی برخوردار بود ولی در طول زندگی خویش آزارش به هیچ کس به ناحق نرسید ، او همیشه خیر و آسایش مردم را می خواست در مسائل دین از جمله نماز و روزه قاطع بود و با مردم به بهترین و شیرین ترین شیوه سخن می گفت رفتار و گفتار این شهید برای مردم روستا درس عبرت بود.

 

وی بعد از فوت پدر در سال 1354 سرپرستی خانواده را برعهده گرفت . تا اینکه سال 1364 در حالی که سه برادر دیگرش در جبهه حضور داشتند خود نیز در تاریخ  6 آذر 64 جهت آموزش نیروی رزمی اعزام شد در تاریخ  21 دی 64 آموزش ایشان به پایان رسیدکه فوراً روانه منطقه عملیاتی شد ، سرانجام 21 بهمن 64 در منطقه عملیاتی فاو به درجه رفیع شهادت نایل آمد  و پیکر مطهرش را در زادگاهش به خاک سپردند.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.