گروه: بویر احمد خبر: 225650 / تاریخ انتشار : 1402/1/5 ساعت : 13:56
زیبایی های بهار در پایتخت طبیعت

عروس قد کشیده زاگرس لباس بهاری بر تن کرد/سرنجلکل نماد گردشگری سرزمین دنا+تصاویر

بعد از روزها و ماهها چشم انتظاری مردمان سرزمین دنا بهار زیبایی های در سرزمین دنا چهره کشود و دشت های زیبای سرزمین زاگرس لباس بهاری بر تن کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،شهرستان بویراحمد و شهر یاسوج با عنوان پایتخت طبیعت ایران شهرت یافته است، پایتختی که زیباترین کوه‌های ایران، زیباترین دشت‌های سرسبز و زیباترین روستاهای تاریخی را در دل خود جای‌داده است و رشته کوهه‌ای زیبای زاگرس و عروس قد کشیده‌اش دنا نماد آلپ ایران‌زمین است.

شهرستان بویراحمد  یکی از زیباترین شهرستان‌های ایران است که به دلیل طبیعتی دیدنی و سرسبز دارای شهرت زیادی در میان علاقه‌مندان به گردشگری طبیعی در جای‌جای دنیا است.

شهر یاسوج که به نام پایتخت طبیعت ایران برای همه شناخته‌شده است از زیبایی‌ها و دشت‌های زیبایی تشکیل‌شده که این زیبایی‌های در کنار قله‌های زیبای زاگرس و دنا و کوه‌های پوشیده شده از درختان کهن‌سال بلوط زیبایی‌های وصف‌ناپذیری را به گردشگران هدیه داده است.

درست است که یاسوج در نیمه جنوبی کشور است، اما باوجود قرار گرفتن در منطقه کوهستانی و وجود چشمه‌های بی‌شمار به مکانی با آب‌وهوای معتدل و دارای جاذبه‌های گردشگری و تفریحی فوق‌العاده تبدیل‌شده است.

 

این شهر آن‌قدر نقاط بکر و دیدنی دارد که تا ماه‌ها تحت تأثیر زیبایی‌های این منطقه قرار خواهید گرفت.

یکی از دشت‌های زیبای این دیار همیشه‌سبز را می‌توان دشت سرنجلگل دانست که در بهار طبیعت ، چهره‌ای زیبا به خود می‌گیرد و رهگذران و طبیعت گردان زیادی را به خود جلب می‌کند.

دشت سرنجلگل در 15کیلومتری یاسوج همان پایتخت طبیعت قرار دارد که زیبایی‌های وصف‌ناپذیرش هم در بهار زیبایی ها و هم در زمستان دل‌انگیز بر کسی پوشیده نیست.

باید دانست که بهترین زمان برای سفر به یاسوج، نیمه اول سال است تا بتوان زیبایی‌های این سرزمین نیلوفری را از نزدیک نظاره کرد  و آن را نگریست.

 

دره‌ها و دشت‌های پرگل، رودها و دریاچه‌های فصلی در کنار بازدید از جاذبه‌های تاریخی یاسوج می‌تواند هدف خوبی برای گذراندن چندروزه سفر به این منطقه باشد.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
800
 
انتهای پیام

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.