گروه: بویر احمد خبر: 225651 / تاریخ انتشار : 1402/1/5 ساعت : 14:21
کمی به فکر این شهر باشید

چرایی تکمیل نشدن یک پل حیاتی در شهر مادوان/اندر خم تکمیل نشدن یک پل بَند انگشتی ؟!+ تصاویر

پل ورودی شهر مادوان به دلیل نبود بسیاری از زیرساخت‌های مهم به یکی از پر تصادف‌ترین محورهایدرون شهری مادوان تبدیل‌شده که تکمیل نشدن آن در هاله ای از ابهام است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع‌رسانی صبح زاگرس،مادوان 16سال است که براساس یک سیاست غلط نام شهر به خود گرفته اما لباس شهر بر تن آن گشاد بوده و حالا از شهر بودن تنها مهاجرت های بی رویه و رشد سرطان گونه نصیب مادوان شده است.

مادوان شهری غوطه ور در مشکلات

در مادوان نه زیرساختی برای شهر شدن مهیا بود و نه مولفه های شهری وجود داشت و شاید مسئولین وقت بر این باور بودند که با شهر شدن مادوان، زیر ساختها نیز به خودی خود در آن شکل می گیرد.

امروز یکی از مشکلات عدیده شهر مادوان را باید نداشتن زیرساخت های مهم شهری آن دانست، شهری که در نبود بودجه شاخص و نداشتن یک سیستم اداری واحد با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم میکند و بلاتکلیف ماندن بسیاری از پروژه های عمرانی و کوچک در آن باعث رنجش خاطر شهروندان آن شده است.

چرایی تکمیل نشدن یک پل حیاتی؟!

امروز به غیر از مشکلات زیرساختی که در نبود جاده های ایمن، خیابان های شهری مناسب دراین شهر دیده می شود،مشکلاتی از قبیل نداشتن،پارک، مکان های تفریح و مشکلات آب آشامیدنی و زیر ساختی این شهر را رنج میدهد.

چند سالی که خرابه های یک پل نیمه کاره در شهر مادوان دیده میشود که قریب 9سال از اولین روزهای عملیات آغاز آن می گذرد، پلی کوچک که فقط برای تعریض ورودی شهر مادوان احداث شده ، اما توجه نکردن به تکمیل آن به معضلی  هم برای شهروندتان و هم برای رهگذران تبدیل شده است.

این پل که در مرکز شهر مادوان احداث شده است،به عنوان یکی از راههای برون از تصادفات پر تعدد در این مکان تهیه شده که با تکمیل آن میتوانست بر روان سازی ترافیک عمده جاده یاسوج به شهر توریستی سی سخت اثر بگذارد.

این شهر که امروز به عنوان یکی از مناطق با تراکم جمعیتی بالا در حاشیه مرکز استان کهگیلویه وبویراحمد قلمداد می‌شود به دلیل حجم زیاد ورود مهاجر در دو دهه اخیر با رشد روزافزون جمعیت روبه‌رو بوده و همین موضع باعث شده زیرساخت شهرنشینی به‌ در آن درستی رعایت نشود.

شهری که نمادی از شهر شدن ندارد!
یکی از شهروندان ساکن در مادوان در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری در رابطه با مشکلات این شهر بیان داشت: یکی از مهم‌ترین مقوله‌ها در استاندارهای توسعه‌ای هر شهر وجود راه‌های عریض است که متأسفانه در برخی از نقاط شهر مادوان به دلیل عرض کم جاده حتی یک وسیله نقلیه نیز به زحمت عبور می‌کند که این موضوع از ضعف در اصول شهرسازی در این منطقه پرجمعیت است.

وی افزود: همان‌گونه که در تصاویر قابل‌مشاهده است عریض سازی پل جاده اصلی مادوان جنب شهرداری این شهر چند سالی است به دلایلی نامعلومی نیمه‌کاره به حال خود رهاشده و همین موضوع باعث تصادفات جاده‌ای  و همچنین ترافیک سنگین در این نقطه شده است.

این شهروند ساکن مادوان خاطرنشان کرد: با توجه به پایان همه‌گیری کرونا و شروع فصل بهار و ورود گردشگران و طبیعت دوستان برای سفر به منطقه توریستی سی سخت، این موضع می‌تواند در افزایش احتمال بروز تصادفات وسایل نقلیه  و هم چنین نزدیکی آن با مناطق مسکونی حوادث زیان باری به همراه داشته باشد.

گفتنی است همان‌گونه که در تصاویر قابل‌مشاهده است ساخت و تکمیل این پل هزینه آن‌چنانی ندارد و مسئولین می‌تواند با تکمیل این پل یکی از مشکلات ترددی در این منطقه پرجمعیت را برطرف کنند که تکمیل نشدن  این پل بعد از چندین سال غیرقابل باور است.

 
 
 


انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.