گروه: اخبار استان خبر: 225671 / تاریخ انتشار : 1402/1/6 ساعت : 08:45
اینفوگرافیک گردشگری

اینفوگرافیک/ شهر بسیار زیبای باستانی بلادشاپور کهگیلویه وبویراحمد

بلادشاپور در ناحیه گرمسیری غرب استان در حاشیه شهر دهدشت واقع است و به عنوان یکی از مراکز سکونت در دوره صفوی و بازرگانی با بندرهای جنوبی، نقش مهمی در اقتصاد و بازرگانی زمان خود داشت.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،کهگیلویه و بویر احمد یکی از استان های ایران است که در جنوب غربی کشور ایران واقع شده است، مرکز این استان یاسوج می باشد. کهکیلویه و بویراحمد استانی پر از جاذبه های گردشگری و دیدنی است که به سرزمین چهار فصل معروف می باشد.

استان کهگیلویه و بویر احمد در جنوب غربی ایران قرار گرفته که دارای ۸ شهرستان به نام های باشت، کهگیلویه، دنا، گچساران، چرام، لنده، بهمئی، بویراحمد است. باید افزود که این سرزمین چهار فصل در بین کوه های مرتفع زاگرس در جنوب غربی کشور ایران واقع شده است که دارای آب و هوایی متنوع بوده جاذبه های دیدنی نظیر چشمه، آبشار، دشت، کوه، رود، جنگل های زیبا و دیدنی دارد.

مرکز متنای استان کهگیلویه و بویراحمد به معرفی یکی ازمناطق گردشگری این استان به نام شهرباستانی و بسیار زیبای بلادشاپو در قالب اینفوگرافیک پرداخته است.

 

بلادشاپور نام بافت قدیمی شهر دهدشت در جنوب غربی ایران است. دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه است و در استان کهگیلویه و بویراحمد واقع شده‌است. بلادشاپور در ناحیه گرمسیری غرب استان کهگیلویه و بویراحمد در حاشیه شهر دهدشت واقع است.

بافت قدیمی شهر دهدشت به وسعت 60 هکتار وسعت در سال 1364 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت تاریخی رسید که به دلیل اینکه هفت امامزاده در هفت گوشه این شهر واقع شده است به شهر هفت گنبد نیز معروف شده است.

 

انتهای پیام

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.