گروه: اخبار استان خبر: 225674 / تاریخ انتشار : 1402/1/10 ساعت : 14:45
پیگیری سوژه‌های مردمی؛

چرا خودپردازهای لیکک پول نقد ندارند؟

در شهر گردشگری لیکک مرکز شهرستان بهمئی در این روزهای شلوغ تعطیلات عید، برخی بانک‌ها از تزریق پول به دستگاه‌های خودپرداز امتناع می‌کنند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع‌رسانی صبح زاگرس در شهر گردشگری لیکک مرکز شهرستان بهمئی در این روزهای شلوغ تعطیلات عید، برخی بانک‌ها از تزریق پول به دستگاه‌های خودپرداز امتناع می‌کنند و این موضوع برای مردم مشکلاتی را به وجود آورده که موجب گلایه آن‌ها از وضعیت موجود شده است ‌‌.

 

یکی از دلایل ساخت و راه‌اندازی خودپردازها کاهش زمان برای خدمات بهتر بانکی به شهروندان بوده است اما امروزه از طرف بانک‌ها این موضوع خود به یک مشکل اساسی برای شهروندان مبدل شده است که به بهانه‌های مختلف پول کافی در دستگاه‌ها وجود ندارد.

 

اگرچه با افزایش نقل و انتقالات اینترنتی و دستگاه‌های کارت‌خوان در فروشگاه‌ها تا حدود زیادی مشکل کمبود وجه نقد رفع شده اما برخی مشاغل با وجه نقد کار می‌کنند و نبود پول در برخی ساعات شبانه‌روز دردسرساز می‌شود.

 

یکی از شهروندان لیکک در مصاحبه با خبرنگار صبح زاگرس گفت: من از بخش ممبی به لیکک آمده‌ام و فاصله زیادی را طی کردم تا بتوانم پول نقد از دستگاه خودپرداز دریافت کنم و به خانه ببرم اما هرکدام از بانک‌ها می‌روم با عدم دریافت وجه مواجه می‌شوم.

 

وی ادامه داد: چند دستگاه خودپرداز شخصی در سطح شهر هم وجود دارد که آن‌ها هم کلاً فقط برای انتقال پول هستند و گاها حتی رسید هم ندارند که قطعاً از بانک‌های دولتی الگو می‌گیرند و این موضوع چیزی جز اذیت مردم در برندارد

 

این شهروند در ادامه گفت: نبود پول نقد برای امثال من که در نقطه روستایی واقع‌شده‌ایم بسیار ضروری است و وقتی بانک‌های عامل پول نقد در خودپردازها نمی‌گذارند عده‌ای از مغازه‌داران سودجو در قالب پرداخت وجه نقد و به بهانه مالیات از ما کارمزد بالا و گاها ۱۰ درصد مبلغ دریافت می‌کنند که این بسیار بی‌انصافی است.

 

بدون شک این مشکل از سوی بانک‌ها باید مدنظر و حل شود چراکه با بازگشایی بانک‌ها دیگر بهانه‌ای برای این مشکل وجود ندارد و صبح زاگرس بر اساس رسالت رسانه‌ای خود پیگیر این موضوع بوده و آمادگی دارد پاسخ شفاف مسئولان را در این رابطه به گوش همشهریان برسانیم.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.