گروه: اخبار استان خبر: 225738 / تاریخ انتشار : 1402/1/10 ساعت : 15:14

روایتی از زندگی‌نامه سردار شهید کهگیلویه و بویراحمدی که تک‌تیرانداز نبردهای سوریه بود+تصاویر

آخرین مسئولیت این شهید بزرگوار فرماندهی تیپ سوم دانشگاه امام حسین (ع) بود و به‌عنوان فرمانده نمونه از سوی مقام عظمای ولایت معرفی شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع‌رسانی صبح زاگرس شهید ستار اورنگ در سال ۱۳۴۱ در خانواده‌ای مذهبی در روستای نقاره‌خانه از توابع شهرستان بویراحمد دیده به جهان گشود. از سال ۱۳۴۸ تا ۱۳۵۳ دوره ابتدایی را در بخش دروهان این شهرستان گذراند و سپس دوره راهنمایی را در زادگاه خود و در مدرسه خلیج‌فارس پشت سر گذاشت و دوره دبیرستان خود را سال ۱۳۵۶ تا ۱۳۵۸ در مدرسه امام خمینی (ره) شهر یاسوج به پایان رساند.

 

شهید ستار اورنگ به دلیل روحیه ظلم‌ستیزی که داشت از همان دوران نوجوانی به همراه همکلاسی‌های خود و در زمان مبارزه با طاغوت پهلوی در روز عاشورای سال ۵۷ با حضور در جمع مردم به مبارزات علیه رژیم شاهنشاهی می‌پرداخت.


در سال ۱۳۶۰ به‌عنوان بسیجی به گردان فاطمه زهرا (س) در ۵ کیلومتری آبادان پیوست و در گردان و تیپ احمد ابن موسی (ع) در منطقه سر پل ذهاب و قصر شیرین و پادگان ابوذر مشغول به خدمت شد.

---


این شهید مدافع حرم از اواخر سال ۱۳۶۲ به عضویت نهاد مقدس سپاه درآمد و اواخر سال ۱۳۶۳ و اوایل سال ۱۳۶۴ با گذراندن دوره‌های تخصصی سلاح به‌عنوان مربی در این حوزه به پادگان آموزشی کهوا در بویراحمد معرفی و در این پادگان به آموزش بسیجیان و نیرو‌هایی که به جبهه اعزام می‌شدند پرداخت.

شهید ستار اورنگ تا ۱۵ خرداد ۱۳۶۶ در پادگان نظامی کهوا مشغول به فعالیت بود که بعدازآن به دلیل احساس مسئولیتی که در خود دید برای آموزش توانایی خود به نیرو‌هایی که در جبهه نبرد مشغول بودند عازم مناطق عملیاتی جنوب کشور شد و به‌عنوان مربی آموزشی سلاح در تیپ ۴۸ فتح مشغول به کار شد؛ و بعدازآن در سال ۷۳ به مدت یک سال در مناطق عملیاتی غرب کشور مشغول به پاسداری از مرز‌های میهن انقلاب اسلامی بود تا اینکه سال ۸۰ با توجه به درخواست نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به‌عنوان مربی سلاح و فرمانده گردان دوره عالی پیاده دانشکده این نهاد آغاز به فعالیت کرد.

این شهید مدافع حرم از سال ۷۶ به تهران رفت و در دانشگاه امام حسین (ع) مشغول به فعالیت شد.

 

بعدازاین دوران به دلیل توانمندی‌های زیادی که در این شهید بزرگوار دیده شد توانست در سمت‌های والایی مثل فرمانده گردان‌ها و تیپ‌های متفاوت در سپاه پاسداران توانمندی‌ها و ظرفیت‌های خود را ارائه دهد.

 

شهید اورنگ سال‌ها به‌عنوان مربی و فرمانده آموزشی در پادگان آموزشی تیپ ۴۸ فتح و به‌عنوان فرمانده ای لایق در رده‌های مختلف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مشغول خدمت بود و در آموزش‌های تخصصی و هدف‌گیری یک رزمنده‌ فوق‌العاده بود.

وی که دی‌ماه سال ۹۴ به جبهه سوریه اعزام‌شده بود در شانزدهم بهمن‌ماه سال ۹۴ حین مأموریت مستشاری در سوریه برای آزادی دو شهر نبل و الزهرا از محاصره ۴ ساله تروریست‌ها در پاک‌سازی حومه شهر حلب به فیض شهادت نائل آمد.

 

این شهید بزرگوار در زمان جنگ جانشین فرماندهی معاونت آموزش تیپ مستقل ۴۸ فتح و آخرین مسئولیتش فرماندهی تیپ سوم دانشگاه امام حسین (ع) بود و به‌عنوان فرمانده نمونه از سوی مقام عظمای ولایت معرفی شد.


انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.