گروه: اخبار استان خبر: 41623 / تاریخ انتشار : 1394/9/18 ساعت : 15:08
استاندار کهگیلویه وبویراحمدتاکید کرد:

مشکلات کارخانه سیمان مارگون بویراحمد برطرف شود

استاندار کهگیلویه و بویراحمد نبود آب و مشکلات مالکیتی زمین کارخانه سیمان مارگون بویراحمد را دو مشکل اساسی این کارخانه دانست و بر رفع این مشکلات توسط واحدهای مربوطه تأکید کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس سید موسی خادمی ظهر امروز در نشست کارگروه رفع موانع تولیداستان که با حضور مسئولان استانی و جمعی از تولیدکنندگان در سالن شماره یک استانداری برگزار شد گفت: هدف دولت از طرح قانون رفع موانع تولید حل مشکلات بخش صنعت و بازگشت‌های کارخانه‌ها و واحدهای صنعتی تعطیلی و نیمه تعطیل به چرخه تولید است.

 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه واحدهای صنعتی استان دچار مشکلات فراوانی بودند که با طرح آنها مشکلات این واحدها برطرف شد، افزود: کارخانه‌ها و واحدهای صنعتی نقش مهمی در ایجاد اشتغال و تولید استان دارند و ما نهایت همکاری را برای فعال بودن کارخانه‌ها و واحدها صنعتی انجام می‌دهیم.

 

وی در ادامه سخنان خود کارخانه سیمان مارگون را ظرفیت خوبی برای اشتغال و تولید در استان خواند وبا بیان اینکه این کارخانه در رشد و توسعه کهگیلویه و بویراحمد نقش دارد، گفت: با تلاش‌های انجام شده تمام تاسیسات، ماشین‌ آلات و عملیات این کارخانه انجام شده است.

 

مقام ارشد اجرایی کهگیلویه و بویراحمد نبود آب و مشکلات مالکیتی در زمین این کارخانه را دو مشکل اساسی این کارخانه دانست و بر رفع این مشکلات توسط واحدهای مربوطه تأکید کرد.

 

---

 

خادمی عنوان کرد: شرکت شهرک‌های صنعتی و همچنین شرکت آب‌منطقه‌ای متعهد شدند که آب مورد نیاز این کارخانه را تأمین کنند که شرکت شهرک‌های صنعتی با توجه به تعهد خود موظف است تا اردیبهشت ماه سال 95 آب این کارخانه را تأمین کنند، ضمن اینکه خود شرکت در حال حفر چاه برای رسیدن به آب است که پیدا شدن آب غیرممکن به نظر می‌رسد.

 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خواستار تعیین مالکیت این کارخانه شد و افزود: اینکه کارخانه در محدوده شهرستان بویراحمد است و یا در محدوده شهرستان دنا به مشکلی جدی تبدیل شده که بنا به گفته مسئولان ثبت اسناد و ملاک سند مالکیت این کارخانه باید در محدوده شهرستان بویراحمد صادر شود.

 

وی در ادامه افزود: اداره کل ثبت اسناد و املاک موظف است ظرف سه هفته آینده سند مالکیت زمین کارخانه سیمان را به‌نام منابع طبیعی استان صادر کند و منابع طبیعی باید در مدت یک هفته سند را به‌نام کارخانه سیمان صادر کند، همچنین مشکلات معادن این کارخانه توسط منابع طبیعی پیگیری و حل شود.

 

---

 

مقام ارشد اجرایی کهگیلویه و بویراحمد  در خصوص مشکلات شرکت فولاد بویر صنعت دنا گفت: قبلا این کارخانه توسط بخش خصوصی اداره می‌شد اما به بنیاد تعاون ارتش واگذار شد که در حال حاضر با مشکلات زیادی مواجه است و حتی شرکت در معرض تعطیلی قرار دارد.

 

خادمی تصریح کرد: بازار فولاد در ایران و جهان دچار مشکلات و نوسان قیمت شد و همین موجب ورود ضرر و زیان به شرکت شد که باید همه در رفع مشکل و فعال بودن شرکت همکاری کنیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خواستار همکاری بانک ملی استان در اعطای دوره شش ماه استمهال بیان کرد: شرکت فولاد بویر صنعت نیازمند 5 میلیارد تومان است که بانک ملی این مبلغ را در قالب وام به شرکت پرداخت کند.

 

وی تصریح کرد: امیدواریم با تلاش همه مدیران و مسئولان دستگاه‌های استان، شاهد رفع مشکلات واحدها و کارخانه های صنعتی و رونق تولید اشتغال در استان باشیم.

 

---
---

 

انتهای پیام م.غ/200

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
کارگران فولاد یاسوج
1394/9/18 - 21:48
سلام خدمت استاندار محترم ومسولین ارشد استان لطفا اجازه تعطیلی این کارخانه را ندهید کمکشان کنید این جوانان بیکار نشوند که بخواهند بیمه بیکاری بگیرند
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.