گروه: اخبار استان خبر: 42496 / تاریخ انتشار : 1394/10/5 ساعت : 23:16
فرمانده ناحیه بسیج عشایری کهگیلویه و بویراحمد خبر داد:

یادواره 38 شهید عشایری در چنگلوای کهگیلویه برگزار می شود

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج عشایر کهگیلویه و بویراحمد گفت: یادواره 38 شهید روستای چنگلوای کهگیلویه به همت حوزه بسیج عشایری الغدیر دهدشت یکشنبه( 6 دی در این روستا برگزار می شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  سرهنگ علی ستوده نیا اظهار کرد: یادواره 38 شهید روستای چنگلوای  کهگیلویه به همت حوزه بسیج عشایری الغدیر دهدشت در مسجد امام حسین (ع) این روستا فردا یکشنبه 6 دی ماه 1394 ساعت 14 و 30 دقیقه برگزار می شود.

 

وی تاکید کرد: برگزاری این گونه گنگره‌ها و یادواره‌ها بهترین فرصت برای ارزیابی عملکرد مردم و مسئولان در قبال دستاوردهای شهداست.

 

فرمانده ناحیه بسیج عشایری استان کهگیلویه و بویراحمد هدف از برگزاری یادواره شهدا را ترویج و نشر فرهنگ ایثار و شهادت دانست و افزود: بدون شک ما نباید اجازه دهیم که این فرهنگ  جامعه فراموش شود.

 

وی تصریح کرد: یکی از راه‌هایی که ما می‌توانیم ارزش‌های انقلاب اسلامی را به نسل‌های جدید منتقل کنیم، برگزاری یادواره شهداست که با حفظ روحیه مقاومت و استکبارستیزی نسل سوم و چهارم انقلاب یادواره‌ها و بزرگداشت شهدا را ادامه می‌دهیم.

 

این مسئول با اشاره به نقش ارزشمند شهدا در پویایی و بالندگی نظام اسلامی تصریح کرد: همان طوری که شهدا از جان خود مایه گذاشتند و اجازه اشغال یک وجب از خاک میهن به دشمن ندادند امروز همه ما وظیفه خود می‌دانیم یاد و خاطره شهیدان را بزرگ بدانیم.

 

وی با بیان اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد یک‌هزار و 800 شهید و  13 هزار جانباز در دفاع مقدس تقدیم این نظام و انقلاب کرده است افزود: 80 درصد شهدای استان از قشر عشایر بودند.

روستای چنگلوا از توابع شهردهدشت،شهرستان کهگیلویه،استان کهگیلویه وبویراحمد می باشد.

منبع: چهارفصل

انتهای پیام/200

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.