گروه: اخبار استان خبر: 44164 / تاریخ انتشار : 1394/11/13 ساعت : 08:54
معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در یاسوج:

کتاب "پایی که جا ماند" از خدمات فرهنگی ماندگار به مردم ایران است

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با یادآوری نگارش کتاب اثرگذار پایی که جاماند در سن 16 سالگی و در 804 روز دوران اسارت این هنرمند جانباز گفت: این کتاب از خدمات فرهنگی ماندگار به مردم ایران است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،سید عباس صالحی صبح امروز (دوشنبه) در آیین شروع جشن های پیروزی انقلاب اسلامی در گلزار شهدای شهر یاسوج افزود:سید ناصر حسینی نوسینده کتاب" پایی که جا ماند" یکی از الگوهای جوانان انقلابی کهگیلویه و بویراحمد است.

 

وی به تقریظ رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در صحفه نخست این کتاب ارزشمند اشاره کرد و گفت: زنده نگه داشتن خاطره حماسه سازی های ملت ایران با مستند سازی و آثار هنری ارزشمند قابل انجام است.

 

صالحی با بیان اینکه شهدا و ایثارگران نمونه بارز انسان هایی با اندیشه نورانی و آسمانی هستند،اظهار کرد: نفس مسیحایی امام راحل باعث پرورش هزاران انسان ایثارگری شد که برای آرمان های اسلامی و انسانی تا پای جان پیش رفتند.


معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: ترویج روحیه خودباوری و دین مداری در بین جوانان از سوی امام خمینی (ره)میراث ماندگار او در بین نسل جوان آن روز بود که پیروزی در جنگ تحمیلی، سربلندی در تحریم ها و نقش برآب شدن انواع دشمنی ها دستاورد این اندیشه بود.

 

وی بر ادامه راه امام و شهیدان با اجرای برنامه های فرهنگی و هنری با همکاری رسانه های ارتباط جمعی تاکید کرد و  شهدا را سرمایه های ارزشمند معنوی کشور دانست.

 

صالحی تصریح کرد: موفقیت های گذشته ایران مدیون جانفشانی شهدا و ادامه اقتدار کشور در تمام عرصه ها نیازمند پایبندی به خون شهداست.


آیین شروع جشن های شروع دهه پرفروغ فجر با حضور مدیران دستگاه های اجرایی و جمعی از مردم کهگیلویه و بویراحمد در گلزار شهدای شهر یاسوج آغاز شد.

 

معاون فرهنگی وزیر ارشاد به منظور افتتاح پانزدهمین نمایشگاه بزرگ کهگیلویه وبویراحمد به یاسوج سفر کرده است.

***

کتاب «پایی که جا ماند» یادداشت‌های روزانه‌ی سید ناصر حسینی‌پور در اردوگاه‌ها و زندان‌های مخفی عراق است که انتشارات سوره‌ی مهر آن را منتشر کرده است. او این کتاب را که شرح روزهای سخت اسارت خود در دست صدامیان و بعثیان عراقی است، از روی ۲۳ برگه‌ یادداشت‌برداری کرده است. او این ۲۳ برگه را که مخفیانه و روی کاغذهای سیگار نوشته بوده، در عصای خود پنهان کرده تا به‌دست زندانبان‌ها نیفتد و بالاخره توانسته آنها را با خود به ایران بیاورد.

«پایی که جا ماند» در ۷۶۸ صفحه و در سال۱۳۹۰ منتشر شده است. این محصول دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه‌ی هنری در سال گذشته بیش از بیست بار تجدید چاپ شده و علاوه بر متن روزنوشت‌ها، تصاویر و اسنادی از روزهای اسارت این آزاده‌ی جانباز را نیز پیش روی خوانندگان می‌گذارد.
 

انتهای پیام/200

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.