گروه: اخبار استان خبر: 57786 / تاریخ انتشار : 1395/1/12 ساعت : 12:48

تاجگردون در جشن تولد پدر بوکس ایران / آیا آرزوی عمو حسن برآورده می شود؟+ تصاویر

روز گذشته 89 سالگی تولد حسن باشت باوی معروف به عمو حسن بود و غلام رضا تاجگردون نماینده گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی پس از دیدار با وی عکسی بر ری پیج شخصی خود در اینستاگرام منتشر کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ، روزگذشته (11 فروردین) 89سالگی تولد حسن باشت باوی معروف به عمو حسن بود. دکتر غلام رضا تاجگردون با ارسال عکسی بر ری پیج شخصی خود در اینستاگرام گفت:امروز جشن تولد 89 سالگی حسن(باشت باوی)معروف به عمو حسن بود.
تاجگردون در یادداشتی نوشته شهردار و رئیس شورای شهر گچساران را هم اطلاع دادم تا با هم بصورت غیر منتظره به جشن این پیشکسوت ورزش کشور و استان برویم.
بنابر گفته تاجگردون پدر بوکس ایران آرزو داشته که تندیس وی ساخته شود. تاجگردون در تدارک جامه ی عمل پوشاندن به این آرزوی عمو حسن است از اینرو آقای زینل زاده شهردار و اسدپور رئیس شورای شهر گچساران را با خود همراه کرد بلکه بتوانند به عمو حسن قول ساختن تندیسش را به عنوان هدیه تولد بدهند.
حسن باشت باوی متولد 1302 قهرمان اسبق بوکس کشور و آسیا پدر بوکس ایران است که در سال 1321 ورزش بوکس را به طور کلاسیک در شهر آبادان و زیر نظر آقای واگنر مربی انگلیسی آغاز کرد. وی در سال 1328 مقام دوم مسابقات بوکس قهرمانی کشور را به دست آورد و پس از کسب افتخارهای متعدد داخلی و خارجی در سال 1337 مربی تیم آبادان و پس از چند سال نیز مربی تیم خوزستان شد.

باشت باوی در سال های 1351 تا 1354مربی تیم ملی بوکس بود و توانست تیم ملی را به عنوان قهرمانی آسیا برساند. هشتم خرداد 1386 به پاس خدمات ارزنده باشت باوی در ورزش بوکس ایران از سوی مسوولان اداره کل تربیت بدنی کهگیلویه و بویراحمد و شهرستان گچساران سالن بوکس شهر دوگنبدان با حضور محمد علی آبادی رییس وقت سازمان تربیت بدنی کشور به نام استاد حسن باشت باوی نامگذاری و افتتاح شد. بیش از 24 هزار ورزشکار ساماندهی شده آقا و خانم در رشته های مختلف در کهگیلویه و بویراحمد فعالیت می کنند.

تاجگردون دنبال جامه ی عمل پوشاندن به آرزوی عمو حسن
 
 
انتهای پیام/200
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.