گروه: اخبار استان خبر: 61899 / تاریخ انتشار : 1395/3/17 ساعت : 15:20
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کهگیلویه و بویراحمد

اجرای ابلاغ قانون بخشودگی جرایم رانندگی/ نصب دوربین های تخلف رانندگی در مرکز استان

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کهگیلویه و بویراحمدبه اجرای طرح بخشودگی جرایم رانندگی در استان اشاره کرد و گفت: این طرح یکی از مهم‌ترین اقدامات انجام شده توسط پلیس راهنمایی و رانندگی کشور است که از اول خرداد ماه اجرا شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، سرهنگ اسماعیل خوشوقت در نشست خبری با اصحاب رسانه به  کاهش چشمگیر تصادفات و تلفات در یک دهه گذشته خبر داد و گفت: با اقداماتی فرهنگی که از سال 84 تاکنون انجام گرفته تصادفات به طور چشمگیری در استان کاهش یافته است.

 

وی به این میزان اشاره کرد و گفت: میزان تصادفات از 28 هزار نفر به 15 هزار نفر از سال 84تا سال 94در کشور رسیده که می توان به این نکته پی برد که حدود 13 هزار نفر کاهش تلفات داشته‌ایم.

 

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کهگیلویه و بویراحمد کارهای فرهنگی و تعامل همیاران پلیس، پلیس یاوران نوجوان، رسانه‌ها و صدا و سیما با راهنمایی و رانندگی را از عوامل مؤثر در کاهش تصادفات عنوان کرد و بیان داشت: باید تلاش کنیم تا به نقطه ایده‌آل در کنترل و جلوگیری از تصادفات و تلفات برسیم.

 

اجرای ابلاغ قانون بخشودگی جرایم رانندگی از خرداد ماه

خوشوقت در بخش دیگری از سخنان خود به اجرای طرح بخشودگی جرایم رانندگی در استان اشاره کرد و گفت: این طرح یکی از مهم‌ترین اقدامات انجام شده توسط راهنمایی و رانندگی کل کشور است که از اول خرداد ماه اجرا شده است.

 

وی ادامه داد: جرایمی که تا پایان سال 94 برای خودروها ثبت شده و دو برابر شده‌اند شامل این طرح خواهند شد و بخشوده می‌شوند ضمن اینکه مردم تا پایان آذرماه سال جاری فرصت دارند به مراکز مخصوص مراجعه کرده و جرایم خود را پرداخت کنند.

 

سرعت بالا در صدر تخلفات رانندگی

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کهگیلویه و بویراحمد در ادامه به بیشترین تخلفات درون شهری اشاره کرد و گفت: سرعت بالا، سبقت، نبستن کمربند، تماس با گوشی همراه هنگام رانندگی و رعایت نکردن مکان پارک از جمله مهمتارین تخلفات عمده در استان است.

 

خوشوقت نامناسب بودن زیرساخت‌های شهری را یکی از مشکلات عمده استان دانست و گفت: مواردی مانند نصب چراغ راهنمایی و رانندگی، نصب دوربین و هوشمندسازی جهت شناسایی تخلفات و اصلاح نقاط حادثه‌خیز از موارد بسیار ضروری و مورد نیاز در استان بوده که باید برای توسعه آن کوشید.

 

جاده ساحلی یاسوج پرخطرترین جاده درون شهری

وی در ادامه به آمار تلفات رانندگی درون شهری در مرکز استان اشاره کرد وافزود: 30درصد تلفات رانندگی درون شهری استان مربوط به جاده بلکو و کمربندی ساحلی مرکز استان است.

 

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کهگیلویه و بویراحمد ابراز کرد: شانزده کشته تصادفات درون شهری در سال 94مربوط به شهرستان بویراحمد بزرگترین شهرستان استان بوده است.

 

51درصد تصادفات درون شهری مربوط به عابرین پیاده و موتورسیلکت سواران

 

خوشوقت بیان داشت: در سال 94 عابرین پیاده و موتورسیلکت ها با 51درصد در صدر امار تلفات درون شهری استان قرار دارند.

 

وی به آمارتلفات رانندگی درون شهری دو ماهه سال 95نسبت به سال گذشته اشاره کرد و افزود: در دوماهه سال جدید 19درصد کاهش تلفات رانندگی درون شهری را در استان داریم.

 

تعویض پلاک بیش از10هزار خودرو در سال گذشته

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کهگیلویه و بویراحمد در ادامه به تعویض پلاک10هزارو 821خودرو در استان اشاره کرد و گفت:در همین مدت نیز چهار هزارو46خودرو و 375موتور سیکلت نوشماره پلاک گذاری شده اند.

 

صدور15هزار گواهینامه در سال94

خوشوقت به صدور 15 هزاروهزارو 387 جلد شماره در 94اشاره کرد و ابراز داشت: در همین سال نیز و 7هزارو597گو اهینامه تعویض و127جلد المثنی صادر شد.

 

نصب دوربین های تخلف رانندگی در مرکز استان

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کهگیلویه و بویراحمد از راه‌اندازی دوربین در معابر شهری استان به منظور جلوگیری بیشتر از تخلفات در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: فعلا در مرکز استان اقدام به این کار خواهیم کرد و بعد در دیگر شهرستان‌ها نیز این کار را انجام خواهیم داد.

 

منبع:بویرخبر،

انتهای پیام/ر/200

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.