گروه: اخبار استان خبر: 65905 / تاریخ انتشار : 1395/5/25 ساعت : 13:31

حساب و کتاب نوبخت برای کهگیلویه و بویراحمد/ 966 میلیارد تومان برای اجرای 46 طرح

رئیس سازمان برنامه و بودجه درنشست شورای اداری کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج گفت:در مجموع 966 میلیارد تومان برای اجرای 46 طرح در این استان اختصاص داده شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، محمد باقر نوبخت صبح امروز در نشست شورای اداری استان کهگیلویه و بویراحمد که به ریاست حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور و با حضور همه اعضای شورای اداری این استان برگزار شد، با اشاره به اینکه در مجموع 966 میلیارد تومان برای اجرای 46 طرح در این استان اختصاص داده شده است، افزود: برای اجرای 6 طرح کشاورزی در این استان بالغ بر 133 میلیارد تومان اعتبار، برای منابع اب بالغ بر 219 میلیارد تومان، برای تکمیل شدن بیمارستان های این استان 97 میلیارد تومان و برای سایر بخش ها از جمله حمل و نقل و گردشگری و بهداشت و درمان  مبالغی دیگر از این 966 میلیارد تومان اختصاص داده می شود.

وی با شاره به اینکه  این استان در سال 95 از 123 میلیارد تومان اعتبارات عمرانی استفاده می‌کند، بیان کرد: این رقم برای رفع محرومیت‌ها و نابرابری‌ها از 45 درصد رشد نسبت به سال 94 برخوردار است و اگر درآمد دو درصد صادرات نفت و گاز که معادل با 55 میلیارد تومان است را به این مبلغ 123 میلیارد تومان اضافه کنیم، جمع اعتبارات عمرانی استانی 178 میلیارد تومان خواهد شد.

نوبخت درخصوص اعتبارت عمرانی این استان و جایگاه آن در بین استان‌های کشور گفت: این استان از نظر اعتبارات عمرانی  رتبه پانزدهم را دارد و از نظر اعتبارات تملک دارایی‌ها تعداد 16 استان پشت سر کهگیلویه و بویراحمد قرار دارند.

معاون رئیس‌جمهور در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: تا پیش از این اعتبارات جاری و عمرانی استان سرجمع 327 میلیارد تومان بود که در این سفر به تنهایی 966 میلیارد تومان برای تعداد 46 پروژه و طرح در نظر گرفته شده که سه برابر همه اعتبارات استان است.

وی  افزود: توسعه استان تنها با اعتبارات دولتی محقق نمی‌شود به همین منظور به بخش خصوص که بخواهند در این استان سرمایه گذاری کنند و تعاونی‌ها 140 میلیارد تومان تسهیلات به صورت یارانه پرداخت می شود.

انتهای پیام/د/200

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.