گروه: اخبار استان خبر: 77143 / تاریخ انتشار : 1395/6/22 ساعت : 08:13
به بهانه سالروز فاجعه منا؛

میزبانی ننگین آل سعود در حافظه تاریخ ثبت می شود

جهان اسلام هیچگاه فاجعه تاریخی منا، جان باختن هزاران زائر حرم امن الهی و رفتار وحشیانه آل سعود را فراموش نمی کند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس سید علمدار تقوی ؛یکسال از فاجعه خونین منا گذشت اما داغ این حادثه تلخ و ناگوار نه تنها نیشتر در دل سوخته خانواده جانباختگان میزند بلکه قلب میلیونها مسلمان جهان را از رفتار وحشیانه آل سعود با حجاج بیت اله الحرام جریحه دار کرده است.

 

یادمان نمی رود عید قربان سال گذشته چگونه حرم امن الهی قربانگاه هزاران زائر مشتاقی شد که مظلومانه در این قربانگاه عشق، نوای ملکوتی الهم لک لبیکشان تبدیل به شهادتین شد.

 

 مستندات این حادثه که همه حاکی از رفتار ظالمانه، خبیثانه، بی رحمانه، دشمنانه، غیر انسانی و ددمنشانه آل سعود دارد، در افکار عمومی جهان اسلام رنگ نمی بازد.

 

 تلخ است اما باید نقل کرد، جزئیات فاجعه تاریخی منا را و باید در ذهن ها بماند ناله هزاران مرد و زنِ در گرمای سوزانِ افتاده بر بروی آسفالتِ داغِ خیابان 204 منا.

 

باید در یادها حک شود لبهای تشنه حاجیان و دستانی که در مسخلگاه منا به سوی دوربین ها دراز می شدند و آب می خواستند اما دریغ از کوچکترین حمایتی.

 

چگونه فراموش کنیم ثانیه های سنگنین گذر زمانِ ظهرِ عیدِ قربانِ منا را که شاهد جان دادن هم کیشان خود بودیم و دستمان هم به جایی نمی رسید؟ 

 

چگونه فراموش کنیم حضور بالگردهایی را که بر فرازِ جمعیتِ نالانِ دست از جان شستة شهادتین خوان، به پرواز در آمدند و حجاج بی پناه آنان را فرشته نجات می پنداشتند تا مگر با آب پاشی و خنک کردن پیکرهای نیمه جان آنها، از عمق فاجعه بکاهند اما بدون هیچ واکنشی صحنه فاجعه را ترک کردند.

 

نقل شاهدان عینی از قساوت قلب آل سعود و  بی حرمتی به حجاج وقتی به بدترین شکل ممکن پیکرهای نیمه جان را با اجساد مطهر جان باختگان در کانتینر می ریزند و اینکه نفس آخر برخی از حجاج ساعتها بعد از فاجعه منا زیر انبوهی از جسد در کانتینرهای دربسته به شماره می افتد، قلب هر قسی القلبی را هم آتش می زند.

 

مسلمانان بیگناهی که یک عمر خود را برای ادای فریضه حج مهیا نموده و شیرین ترین لحظه های خود را در عید قربان ادای فریضه حج میپنداشتند، کارشان به جایی رسید که زیر دست و پای هم له شدند و آرزویشان یک دم اکسیژن بود و یک جرعه آب.

 

خاستگاه اسلام را چه شده است که مشتی از خدا بی خبر داعیه دار خادمی حرمین شریفین شده و سرزمین نزول وحی و حریم امن الهی را با بی کفایتی اسفبار خود به قربانگاه مظلومان تبدیل کرده اند؟

 

هنوز فریاد عاشورایی سید الشهدا(ع)که در قربانگاه کربلا می فرمود:"اگر دین ندارید، آزاده باشید"، در گوش زمان طنین انداز است. مگر یزیدیان زمان از نسل همان حرامخوارانی نیستند که با هلهله و فریاد اجازه ندادند صدای برحق امام به گوش مردم برسد؟نباید از این شجره ملعونه انتظاری بیش از این داشت ؛اینها هم همه چیز را سیاسی جلوه می دهند و به خیال خام خود می خواهند صدای حسین زمان به گوش مردم نرسد.

 

نه، ما فراموش نمی کنیم ...

 

و در حافظه تاریخ حک می شود میزبانی ننگین آل سعود از عزیز ترین مهمانان الهی و تاریخ برای همیشه گواهی میدهد که آل سعود خائنُ الحرمین هستند نه خادمُ الحرمین.

 

منبع:سایت خبری آوای ماغر

انتهای پیام/200

سید علمدار تقوی
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.