گروه: کهکیلویه خبر: 77215 / تاریخ انتشار : 1395/6/23 ساعت : 19:11
غیبت چهار عضو اقلیت

آنچه در جلسه شورای شهر دهدشت برای انتخاب هیأت رئیسه گذشت+تصاویر

نشست انتخاب هیأت رئیسه شورای دهدشت به دلیل عدم حضور اعضای طیف اقلیت از رسمیت افتاد و همین باعث ایراد انتقادهایی از سوی فرماندار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس جلسه هیئت رئیسه شورای شهر دهدشت با حضور فرماندار و اعضای طیف اکثریت و جمعی از اصحاب رسانه در محل شورای شهر دهدشت برگزار شد اما به دلیل عدم حضور طیف اقلیت و نبود حضور دو سوم از اعضا، تعیین رییس جدید شورای شهر دهدشت در هاله ای از ابهام باقی ماند و تشکیل این جلسه با حضور تمامی اعضای شورای شهر با دستور فرماندار به روزهای آینده موکول شد.

 
حسین جهادگر رئیس فعلی شورای شهر در این جلسه که با حضور فرماندار و اعضای طیف اکثریت و جمعی از اصحاب رسانه برگزار شد، به خبرنگاران گفت: دعوتنامه کتبی فرماندار مبنی بر تشکیل جلسه هییت رییسه و تعیین رییس جدید شورای شهر را تک تک به اعضای شورای شهر رساندم و حتی بصورت پیامکی هم به آنها اطلاع دادم اما دوستان طیف اقلیت به این دعوتنامه ها و دستور فرماندار اعتنایی نکردند.
 
جهادگر ادامه داد: تا کنون ۱۸ هییت رییسه شورای شهرها و روستاهای استان تشکیل شده و روسآی جدید آنها تعیین شده است اما بعضی از دوستان همچنان به اختلافات دامن میزنند و اجازه نمیدهند شورای شهر در فضایی دوستانه به کار خود ادامه دهد.جهادگر از انتشار برخی مطالب در فضای مجازی گلایه کرد و آنها را کذب محض خوانده و گفته است تمامی نامه های مردم بلا تکلیف مانده است اما دوستان به عمد در جلسات شرکت نمیکنند.
 
جهادگر در رابطه با مطلبی مبنی بر تعطیلی شورای شهر به مدت دو ماه به خبرنگاران گفت:آخرین جلسه شورای شهر در تاریخ ۹۵/۶/۶ برگزار شد و صورتجلسه امضاء شده آن را هم به خبرنگاران نشان داد و ادامه داد: بنده بعنوان یکی از اعضای با تجربه شورای شهر مطالبی را که بر علیه شهردار و شورای شهر در فضای مجازی عنوان میشود را تخلف میدانم چون رییس شورا سخنگوی شورا میباشد و هیچکدام از اعضای شورای شهر نمیتوانند خود سر به انتشار مطالب اقدام کنند و تمامی موارد باید از طرف سخنگوی شورا به اطلاع عموم رسانده شود و اگر روزی قانون بخواهد اقدامی کند بر طبق صحبت های آنها و موارد قانونی به بیان آنها میپردازم.
 
جهادگر در صحبت های پایانی خود از اعضای طیف اقلیت به شدت انتقاد کرد و گفت دوستان بصورت شبانه روزی در فضای مجازی از حقوق شهروندی و مردم صحبت میکنند اما در جلسات رسمی شورا شرکت نمیکنند و دوستانه از آنان درخواست کرد دیگر به این رفتارها ادامه ندهید و اذهان عمومی را تشویش نکنید.
 
احسان رستگار عضو جوان شورای شهر در این جلسه خطاب به فرماندار گفت: جناب دکتر پوزش ما تا کنون برخلاف قانون کاری انجام نداده ایم و اگر خلاف آن ثابت شود بنده تمامی تخلفات عنوان شده را قبول میکنم و مردم را هم کاملآ اطلاع میدهم.
 
رستگار در ادامه عنوان کرد: عده ای میخواهند با سهل انگاری شورای شعر را زیر سوال ببرند.وی همچنین خطاب به فرماندار افزود: مصوبات ما با هزاران مشکل در شورا مصوب میشوند ولی بنا به هیچ دلایلی در شورای انطباق فرمانداری رد میشوند و از فرماندار تقاضای حمایت و همکاری کردند.
 
رستگار در خصوص شایعاتی که جدیدآ در فضای مجازی مبنی بر پروژه پاساژ فرجامی در کمیسیون ماده صد عنوان شده توضیحاتی داد و گفت: اعضای کمیسیون ماده صد هییتی سه نفره متشکل از نماینده وزارت کشور، نماینده قوه قضاییه و نماینده شورای شهر که وظیفه آنها رسیدگی به تخلفات ساخت و ساز در محیط شهری میباشد.در این خصوص شهرداری دهدشت شکایتی به طرفیت آقای فرجامی مبنی بر سازه تجاری بدون مجوز در میدان مرکزی شهر را به کمیسیون ماده صد ارجاع داد و کمیسیون هم بر حسب حساسیتی که این موضوع در فضای مجازی به وجود آورد با دقت کامل به این موضوع رسیدگی کرد.
 
رستگار ادامه داد: طی استعلامات صورت گرفته از نظام مهندسی و بازدیدهای متعدد میدانی اعضای کمیسیون از سازه تجاری مورد نظر با توجه به آنکه این سازه پیشرفت فیزیکی نود درصد داشته و با توجه به ارزش معاملاتی که جز قوانین کشوری میباشد نهایتآ تصمیم گرفته شد که ملک مورد نظر به عنوان سازه بدون مجوز جریمه شود.در همین راستا طبق یه سری از ضرایب محاسباتی که از نیم درصد تا چهار درصد میباشد با حداکثر ضریب ممکن بدون از آنکه تخفیفی اتخاذ شود، مبلغ ۸۸۰ میلیون ریال جریمه شد.
 
رستگار در پایان صحبت هایش عنوان کرد: دوستانی که ادعا میکردند در صورت حضور اصحاب رسانه در جلسات شرکت میکنند الان کجا هستند و چرا در جلسات شرکت نمیکنند.ما در تمام مدت این سه سال تمامی مصوبات را انجام دادیم خواهشمندیم اذهان مردم را تشویش نکنید.ما به احترام مردم سکوت کردیم و گر نه اگر غیر از این بود اقدام به انتشار مطالبی میکردیم که انتشار آنها واقعآ روی خوشی ندارد.
 
ایراندخت اکبر نژاد عضو دیگر شورای شهر در این جلسه عنوان کرد: قبول دارم که در مواردی با دوستان طیف اقلیت اختلافاتی داریم اما کاش دوستان به احترام جناب فرماندار در این جلسه حضور پیدا میکردند.
 
اکبر نژاد در ادامه افزود: دوستان طیف اقلیت تا کنون هیچ مصوبه مفیدی برای شورای شهر نداشتند.عده ای نا آگاهانه در فضای مجازی برای مردم رعب و وحشت درست میکنند و از طرفی دیگر به مهاجرت بی رویه نردم از شهر اعتراض میکنند و خود را دلسوز مردم معرفی میکنند.
 
اکبر نژاد گفت: کاش به جای پرداختن به اختلافات به ترویج و اشاعه فرهنگ میپرداختیم.من به عنوان نفر اول لیست مشاوران آموزش و پرورش با توجه به تجربه چندین ساله ام بعنوان یک مشاور در کنار فرماندار بهتر میتوانستم به مشکلات بانوان بپردازم.
 
اکبر نژاد در رابطه با موضوعاتی که در برخی از سایت ها و فضای مجازی منتشر شد آنها را ناحق و جانبدارانه تلقی کرد و عنوان کرد: در رابطه با با نشستی که اعضای شورای شهر با استاندار محترم داشتیم قرار بود این نشست و مباحث مطرح شده در آن محرمانه باقی بماند اما متآسفانه عده ای از دوستان موضوع جلسه و مطالب آن را به گوش مردم رساندند و از این موضوع به شدت انتقاد کرد و افزود در آن جلسه شرط چهارمی هم گذاشته شد و آن شرط این بود کسانی که توانایی کار کردن با شهردار و شورای شهر را ندارند باید خود استعفا دهند اما متآسفانه دوستان در مطالب خود این مورد را از قلم انداختند.
 
اکبر نژاد در پایان صحبت های خود گفت:جناب حجت خواه بدون از آنکه در جلسات شورای شهر شرکت کند فقط صورتجلسه ها را امضا کرده و در جلسات شورای شهر شرکت نمیکند.
 
در پایان این جلسه دکتر پوزش فرماندار محترم عنوان کرد: در این یکسال باقی مانده چنانچه تثمیم دارید دوباره عضو شورای شهر شوید حداقل کاری کنید که مردم از شما راضی باشند و هرچه زودتر تکلیف ریاست شورای شهر را تعیین کنید.
 
این جلسه بعد از حدود دو ساعت به پایان رسید.
عکس و خبر:مصطفی گنجی

شورای دهدشتشورای دهدشتشورای دهدشتشورای دهدشتشورای دهدشت

منبع: پایگاه خبری شهرستان کهگیلویه

مجید آذربارگون
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.