گروه: اخبار استان خبر: 77667 / تاریخ انتشار : 1395/7/3 ساعت : 10:57

رکود 1400 تعاونی در کهگیلویه و بویراحمد

اتاق تعاون استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور هیئت رئیسه و مدیرکل اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی رسما بازگشایی شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،رئیس اتاق تعاون استان در این مراسم تاکید کرد که اتاق تعاون استان کهگیلویه و بویراحمد را به جایگاه اصلی و واقعی خود خواهیم رساند،گفت:این اتاق طی چند سال گذشته به هیچ وجه نتوانست کوچکترین مشکلی از مشکلات تعاونگ ران را حل نماید که در این زمینه بعد از بازگشایی این اتاق تمام تلاش خود را برای حل مشکلات تعاونی های تمام نقاط استان بکار خواهم بست.

 

نبود نیروهای متخصص در اتاق تعاون
لهراسب باقری  با تاکید بر اینکه اتاق تعاون کهگیلویه و بویراحمد تا کنون از نیروهای کارآمد و متخصص خالی بود، اظهار کرد:  هیئت رئیسه جدید با همدلی، همراهی و تلاش شبانه روزی سعی خواهد کرد مشکلات موجود بر سر راه تعاونی های استان را که سبب رکود این بخش شده است را حل و فصل نماید.

 

راهکاری مثبت ارائه نداند
وی خاطرنشان کرد: متأسفانه اتاق تعاون استان تا به امروز در خصوص بررسی و رفع الزامات و نیازهای اتحادیه‌ها و تعاونی‌ها کارنامه مثبتی را از خود ارائه نداده است.

 

baghri (5)
رئیس اتاق تعاون استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در برنامه دوره جدید اتاق تعاون، موضوع تحقیقات و اشتغال افراد جویای کار در قالب تاسیس شرکت های تعاونی و توسعه صادرات غیرنفتی در بخش تعاون مورد توجه جدی قرار خواهد گرفت

 

اتاق تعاون استان فقط 170میلیون درآمد داشته است!
این مسئول با بیان اینکه اتاق تعاون استان از بدو تاسیس تا کنون تنها ۱۷۳ میلیون تومان درآمد داشته است، افزود: اتاق تعاون ایران در سال جدید هیچ مبلغی برای کمک به اتاق های تعاون کشور در نظر نگرفته است.

وی با تاکید براینکه هیئت رئیسه جدید اتاق تعاون استان تمام تلاش خود را برای درآمدزایی بکار خواهد بست، اظهار داشت: با همکاری هیئت رئیسه جدید اتاق تعاون استان را به جایگاه اصلی خود خواهیم رساند.

 

baghri (4)
باقری اظهار کرد: انجام طرح‌های تحقیقاتی برای شناخت فرصت‌ها، امکانات و مزیت های نسبی استان، تهیه طرح های توجیهی و همکاری در تأسیس و گسترش تعاونی ها، تشکیل بانک اطلاعاتی و ایجاد کمیته اشتغال اتاق تعاون، ایجاد دفاتر نمایندگی اتاق تعاون کهگیلویه و بویراحمد در شهرستان های استان، پیگیری انجام تصدی های بخش تعاونی که قابل واگذاری به اتاق تعاون است و ایجاد زمینه لازم برای توسعه صادرات تعاونی های از جمله برنامه های پیش بینی شده در این دوره است.

 

عقب ماندگی ها را جبران می کنیم
این مسئول در پایان افزود: تلاش خواهیم کرد تا عقب‌ماندگی‌های گذشته جبران شده و با استفاده از ظرفیت‌های قانونی، اهداف اتاق تعاون ایران را که همانا مشارکت بیشتر مردم است محقق کنیم.

 

فعالیت مثمر ثمری ندیدیم
در ادامه معاون تعاون اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی در این نشست، گفت: اتاق تعاون استان کهگیلویه و بویراحمد تا کنون هیچ گونه فعالیت مثمرثمری نداشته است.

 

کار بادغدغه جوانان پر نشاط می خواهد
عبدالناصر قادرپناه با تاکید بر اینکه در این مدت اداره کل کار با این اتاق مدارا  کرده است، افزود: علی رغم مکاتبات فراوان با اتاق تعاون استان، هیئت ریسه سابق هیچ اقدامی در جهت رفع مشکلات موجود انجام نداد.

 

baghri (3)
وی با بیان اینکه امیدواریم با تغییر هیئت رئیسه فعالیت اتاق بیشتر شود، گفت:  اعضا جدید هیئت رئیسه می بایست با همفکری بخشی از مشکلات تعاونی های استان را رفع نمایند.

این مسئول با اشاره به وظایف اتاق تعاون اظهار داشت: تمامی داوری تعاونی ها قبل از ارجاع به مقامات قضایی باید در اتاق بررسی شود.

 

هیئت رئیسه جدید ه فکر در آمدزدایی باشد
قادرپناه با تاکید بر اینکه دبیر سابق باید مسائل مالی سالهای قبل را بطور شفاف اعلام نماید، گفت : هیئت رئیسه جدید باید به فکر درآمدزایی بوده تا بتوانند مشکلاتی که این اتاق با دست و پنجه نرم میکند را رفع نمایند.

وی در پایان با تقدیر از فعالیت های رئیس اتاق تعاون استان در چند ماه اخیر اظهار امیدواری کرد که با تلاش بیشتر هیئت رئیسه اتاق تعاون کهگیلویه و بویراحمد جز برترین اتاق های کشور شود.

 مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد که اتاق تعاون می تواند دغدغه ما را برای رفع معضل بیکاری رفع نماید.

 

وجود دو هزار تعاونی فعال در استان


صابر مظاهری با بیان اینکه در حال حاضر ۲ هزار تعاونی فعال در این استان وجود دارد گفت : حمایت از تعاونی‌ها باید در اولویت کاری اتاق تعاون استان قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه یکی از اولویت های کاری اتاق ، ایجاد تعاونی‌های جدید و فعال کردن تعاونی‌های راکد در سطح این استان باشد افزود : در حال حاضر تعداد ۳ هزار و ۴۰۰ تعاونی در شهرهای مختلف این استان وجود دارد.

 

عضویت 122هزار نفر در تعاونی ها
مدیرکل اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی با اشاره به تعداد اعضای تعاونی‌ها در استان کهگیلویه و بویراحمد، گفت: در حال حاضر تعداد ۱۲۲ هزار نفر عضو تعاونی‌ها در سطح این استان هستند .

مظاهری خاطرنشان کرد: تاکنون تعاونی‌های فعال در کهگیلویه و بویراحمد حدود ۲۰ هزار فرصت شغلی در این استان ایجاد کرده‌اند.

 

baghri (2)
وی با بیان اینکه به دلیل عملکرد ضعیف این اتاق در سالهای گذشته بسیاری از تعاونگران با وظایف این اتاق هیچ گونه آشنایی ندارند تصریح کرد : هیئت رئیسه جدید با برنامه ریزی مدون تعاونی های فعال استان را به عضویت این اتاق درآورند.

این مسئول با تاکید بر اینکه نباید چشم انتظار تخصیص بودجه از مرکز باشیم، گفت: هیئت رئیسه جدید اتاق با همکاری با تعاونی های استان به سمت درآمد زایی پیش روند.

 

باید اعتماد مردم جلب شود
مظاهری با بیان اینکه در صورت اعتماد تعاونگران به اتاق درآمدزایی آن افزایش می افزاید: برای کمک به اتاق سعی می کنیم بخشی از اعتبارات را به این اتاق اختصاص دهیم.

وی تصریح کرد : با برگزاری نمایشگاههای مختلف و دعوت از تعاونی های برتر کشور ضمن درآمدزایی می توان اتاق تعاون استان را به کشور معرفی کرد.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی با تاکید براینکه با تمام توان از هیئت رئیسه جدید اتاق حمات خواهیم کرد گفت : تلاش خواهیم کرد با همکاری بیشتر مشکلات موجود را رفع نماییم .

وی در پایان با بیان اینکه ایجاد نمایندگی اتاق تعاون در دیگر شهرستانها می تواند مشکلات تعاونی های این شهرستانها را مورد بررسی قرار داد، اظهار کرد: برای کمک به تعاونی های استان مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری اتاق در اسرع وقت رفع شوند.

  baghri (6)baghri (7)baghri (8)baghri (1)

منبع:بویرخبر

انتهای پیام/ر/200

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.