گروه: اخبار ایران خبر: 77762 / تاریخ انتشار : 1395/7/5 ساعت : 09:23

اجساد یک قبرستان آب شرب روستاییان را متعفن کرد! +تصاویر

برخی شهروندان ضمن ابراز نگرانی عنوان کردند که کشف اجساد و قبرستانی قدیمی عامل آلودگی آب است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از عصرهامون، در حالی در چند هفته اخیر آب شرب روستاییان منطقه سیستان بوی بد و تعفن آمیز به خود گرفته بود که مسئولین دانشگاه علوم پزشکی زابل هرگونه آلودگی آب را رد و از سلامت کامل آن خبر می دادند!

در تماسی که در روز های اخیر برخی شهروندان زابل با این پایگاه خبری داشتند از آلودگی آب شرب این شهرستان گلایه کرده و خواستار پیگیری این موضوع از این پایگاه خبری شدند.
 
برخی شهروندان ضمن ابراز نگرانی عنوان کردند که کشف اجساد و قبرستانی قدیمی عامل آلودگی آب است.
 
 
جهت پیگیری و روشن شدن این موضوع خبرنگار اجتماعی عصرهامون در تماسی که با هوشنگ ناظری فرماندار ویژه شهرستان زابل داشت، وی با بیان اینکه اسکلت های یافت شده در چاه نیمه چهارم بوده، گفت: تامین آب شرب شهروندان روستایی از چاه نیمه یک است و هیچ ارتباطی به چاه نیمه چهارم ندارد.
وی با بیان اینکه آب چاه نیمه چهارم مصارف کشاورزی دارد، افزود: چاه نیمه چهارم کاملا جدا از چاه نیمه سه است و هیچ ارتباطی بین این چاه نیمه ها نیست و چاه نیمه چهار یک مخزن مستقل می باشد.
 
 ناظری علت بو وطعم آب روستایی را وجود جلبک در چاه نیمه یک دانست و تصریح کرد: برای رفع این مشکل مسئولین در حال پیگیری هستند که در حال حاضر محلولی به آب وارد کرده تا جلبک ها از بین بروند.
فرماندار شهرستان زابل با بیان اینکه آب شرب از نظر آلودگی و بحث بهداشتی هیچ مشکلی ندارد ، اظهار داشت: چاه نیمه یک اولین مخزنی است که آبگیری می شود لذا وقتی آب بالا می آید اول وارد این چاه نیمه شده و رسوبات را نیز در اینجا برجای می گذارد و از آنجایی که امسال حجم آب ورودی طولانی بود گل و لای و رسوبات  که وارد شد گل و لای مغذی مواد غذایی بوده لذا با گرم شدن هوا جلبک ها رشد کرده اند.
 
وی خاطر نشان کرد: درحال حاضر آب روستایی هیچ مشکلی نداشته و روزانه در حال آزمایش است طعم و بوی آب هم به خاطر جلبک هاست که اقدامات رفع این مشکل نیز دارد انجام می شود.
 
ناظری با بیان اینکه آب شرب روستایی در تصفیه خانه زهک تصفیه می شود، گفت: این تصفیه خانه املاح و مواد داخل آب و آلودگی ها را از بین می برد اما بو وطعم جز کارهای تصفیه خانه نیست با این حال ماده ای وارد آب کرده اند تا این مشکل رفع شود.
 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.