گروه: کهکیلویه خبر: 80864 / تاریخ انتشار : 1395/9/22 ساعت : 11:44
امام جمعه موقت دیشموک:

بسیج و سپاه داعیه‌دار کار فرهنگی/ هیچ دولتی از نهادهای فرهنگی حمایت نمی‌کند

امام جمعه موقت دیشموک، اظهار کرد: متاسفانه هیچ دولتی حمایت کافی و مورد نیاز را از نهادهای فرهنگی به ویژه مساجد، نمی‌کند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،   حجت الاسلام شیخ شعیب عبدالپور امام جمعه موقت دیشموک در مراسم افتتاح ساختمان جدید پایگاه بسیج روستای درغک  درمسجد صاحب الزمان(عج) این روستا، اظهار کرد: متاسفانه هیچ دولتی حمایت کافی و مورد نیاز را از نهادهای فرهنگی به ویژه مساجد، نمی‌کند.

وی افزود: می طلبد مردم با مساعدت خویش و با همکاری بسیج و سپاه که داعیه‌دار مسائل فرهنگی است مساجد را بسازند و رونق دهند.

وی با بیان اینکه، تنها نهادی که باقوت از کارهای فرهنگی حمایت می‌کند، بسیج و نهادهای خودجوش مردمی است، گفت: گروهای جهادی در بحث ساخت مساجد کارهای بزرگی در مناطق محروم انجام می دهند.

 

امام جمعه موقت دیشموک به اهمیت وحدت فکری مردم در کنار هم اشاره و تصریح کرد: در کار فرهنگی با این رویه با دست خالی هم می‌توان پیش روی داشته باشیم.

 

حجت الاسلام عبدالپور، داشتن وحدت فکری و هماهنگی مردم را لازمه کار فرهنگی دانست و خاطرنشان کرد: بدون این شاخصه‌ها نمی‌توان کار فرهنگی را انجام داد.

 

 

وی گفت: فرهنگ از مسجد نشات می‌گیرد و بهترین خانه‌ها برای به ویژه کار فرهنگی، مساجد یعنی خانه‌های خداوند هستند.

امام جمعه موقت دیشموک تاکید کرد: اقدام بسیج در تاسیس پایگاه‌های بسیج در مساجد کار بزرگی است و این کار کمک بزرگی به پیشبرد برنامه های فرهنگی هر منطقه می‌کند.

 

حجت الاسلام عبدالپور، همکاری و دلسوزی را رمز موفقیت کار فرهنگی عنوان کرد و گفت: مردم برای رضا خدا کار فرهنگی را انجام دهند.

امام جمعه وقت دیشموک متذکر شد: مردم مساجد؛ خانه خدا را خالی نگذارند و علاوه بر به پاداشتن نماز، برنامه‌های گسترده فرهنگی را در این مکان مقدس گسترش دهند.

عکس: وحید آهنگ

منبع: پایگاه خبری شهرستان کهگیلویه

انتهای پیام/1

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.